Geriausių kavos pupelių veislių Pasirinkimas

Kava yra vienas žinomiausių ir populiariausių gėrimų pasaulyje. Jo rengimo taisyklės jau buvo transformuotos į visą kultūrą, kuri toliau vystosi. Šiuo atžvilgiu baristos, t.y. kavos ir jos pagrindu pagamintų gėrimų ruošimo specialisto, profesija tampa vis paklausesnė. Ir mes kalbėsime apie geriausias kavos pupelių veisles šioje apžvalgoje.

Ką reikia žinoti prieš perkant kavos pupeles

Rusakalbių šalių gyventojams kava dažnai asocijuojasi su sutraukiančiu nemaloniu kartumu, kurį geriausia suminkštinti pienu ir cukrumi. Gėrimas įgauna tokį kartumą, jei jo paruošimui buvo paimti grūdai. tamsus kepsnys. Tačiau čia yra niuansų. Pats tamsus skrudinimas nėra blogai, viskas priklauso nuo pupelės kokybės. Pavyzdžiui, tamsus skrudinimas gali paslėpti tokius defektus kaip supelijusios ar vabzdžių užkrėstos kavos pupelės, kurios suteikia gėrimui aštrų nemalonų skonį, arba skrudinant iki tamsos, vidutinėms pupelėms galite suteikti išraiškingesnį skonį. Tačiau iš aukštos kokybės tamsiai skrudintos kavos bus nuostabus aitrus gėrimas, turintis ryškų kartumą ir kakavos ar šokolado skonį.

Kita gerai žinoma asociacija yra „rūgščia kava”. Čia taip pat yra niuansų. Rūgštingumas yra svarbus kavos skonio komponentas, kartu su kartumu ir saldumu. Yra veislių su ryškesniu rūgštumu, tačiau dėl to gėrimas nemalonus rūgštus. Tirpi kava gali būti „rūgšti“, tačiau čia reikia suprasti, kad šios kategorijos kavos pupelės iš pradžių siunčiamos į žemos kokybės kavos pupeles, kurių skonis yra paprastas, arba į brokuotas ar neprinokusias pupeles, dėl kurių tirpi kava tampa tokia nemaloni. rūgštus“.

Visų pirma, kava mėgstama ir vertinama dėl jos gebėjimo kuo greičiau pagyvinti kūną ir protą. Tačiau kavos gurmanams dar svarbiau kavos aromatas ir skonis.

Todėl, jei norite išgerti tikrai skanios kavos, o ne tik gaivinančio kartaus gėrimo, tuomet geriau teikti pirmenybę šios kategorijos kavai. Specialybėt.y. aukštos kokybės. Specialybė gali būti tik arabika, kuri buvo auginama daugiau nei 1 tūkstančio metrų aukštyje. Faktas yra tas, kad tokiomis nepalankiomis sąlygomis kavamedžiai aktyviai kovoja už išlikimą, visas savo sultis atiduodami į vaisius. Be to, tokios kokybės kavą galima atsekti ir augimo regione, ir ūkyje, ir net derliaus nuėmimo metu. Speciali kava turi būti rūšiuojama iš defektų ir specialaus apdorojimo. Šios kategorijos dalis sudaro tik 10% visos pagamintos arabikos.

Tačiau pagrindinis skirtumas tarp Specialty kavos ir vadinamosios komercinis yra turtingo skonio puokštė. Faktas yra tas, kad pramoniniu mastu gaminamai kavai naudojamos prastesnės kokybės veislės ir neprinokusios uogos, be to, iš tikrųjų tai yra įvairių veislių iš viso regiono ar net šalies mišinys, todėl kavos skonio individualumas išryškėja. prarado dėl to.

Apskritai visa parduotuvėse parduodama kava yra komercinė, bet ir čia galima rasti padorų gamintojų, kurie pagamina gerą produktą. Jie bus aptariami šiame reitinge.

Geriausių kavos pupelių veislių Pasirinkimas

Kaip išsirinkti gerą kavos pupelę?

Užplikytos kavos puodelio skoniui įtakos turi daug veiksnių:

  1. Kur ir kokiomis sąlygomis augo kava?
  2. Kavos įvairovė, kavos uogų brandumo laipsnis ir jų rinkimo laikas.
  3. Kavos uogų perdirbimo būdas, gautų grūdų laikymas ir transportavimas.
  4. Kavos pupelių skrudinimo laipsnis.
  5. Monosort (vienos rūšies kava) arba kavos puokštė (dviejų ar daugiau kavos rūšių mišinys).
  6. Kaip pasigaminti gėrimą.
  7. Kavos pupelių malimo laipsnis ir vandens kokybė.
  8. Sandėliavimas.

Todėl rinkdamiesi kavą turėtumėte atsiminti šiuos dalykus:

  1. Būsimo gėrimo skonis turi įtakos kavos auginimo regionas, kuris, savo ruožtu, skirstomas į terroirus, t.y. plotus, kurių dirvožemio mineralinė sudėtis skiriasi, mikroklimatas, kavos plantacijos vieta jūros lygio atžvilgiu. Nes kuo aukščiau kavamedis augs virš jūros lygio, tuo daugiau sulčių prisipildys kavos uogos, ir tuo turtingesnis bus būsimos kavos pupelės skonio potencialas.
  2. Kavos įvairovė (rūšis). nėra tas pats, kas kavos rūšis. Kavos rūšis – Arabica arba Robusta (tai pagrindinės ir dažniausiai pasitaikančios rūšys), o veislė – pavyzdžiui, Jamaica Blue Mountain (Jamaikoje auginama arabika). Arabika yra kvapnesnė ir subtilesnio skonio, o robustoje yra daugiau kofeino, todėl jos dažnai dedama į…