Geriausių padangų slėgio matuoklių Pasirinkimas

Vargu ar verta dar kartą kartoti, kad slėgis automobilių padangose ​​turi būti palaikomas gamintojo nurodytame lygyje. Geras kompaktiškas manometras neužims daug vietos bagažinėje, tačiau tikrai duos naudos.

Tačiau pasirinkimas turi savų svarbių niuansų. „Analoginiai“ manometrai neišvengiamai turės vamzdinės spyruoklės gamybos parametrų sklaidą, todėl jiems reikalingas kruopštus kalibravimas – o kaip tai padarys konkretus (ir dažniausiai Azijos) gamintojas, žino tik jis. Kalbant apie pigius modelius, tiksliausias atsakymas apskritai yra „jokiu būdu“. Todėl šie manometrai gali labai „meluoti“, o naudos juos naudojant bus mažai – kam važiuoti nuolat pumpuojamomis ar per mažai pripūstomis padangomis? Su skaitmeniniais instrumentais lengviau, tačiau net ir gamyklinis jų kalibravimas ne visada patenkinamas.

Todėl verta pasidomėti, kuriuos iš automobilių padangų slėgio matuoklių tikrai galima nusipirkti, o kurie taps pinigų švaistymu.

2023 metų geriausių manometrų Pasirinkimas

Kokį manometrą pasirinkti?

Galbūt pirmasis klausimas bus pasirinkti mechaninis ar elektroninis? Neabejotinas „mechanikos“ pliusas yra tai, kad jis visada paruoštas naudojimui, nebijo šalčio. Štai kodėl mechaninis manometras galite saugiai nešiotis su savimi bagažinėje, nebijodami, kad tinkamu metu jis atsisakys veikti dėl išsikrovusių baterijų. Kitas mechaninių manometrų pliusas yra galimybė sumažinti daugelio modelių slėgį, leidžiantį pumpuoti ratus kompresoriumi „su atsarga“, jei standartinis manometras ant jo nekelia pasitikėjimo, o tada sureguliuoti slėgį iki normalu, tačiau visureigiams ši parinktis tikrai nebus nereikalinga.

Tačiau mechaninio manometro pasirinkimas turi būti vertinamas labai atsargiai. Kaip minėjome įžangoje, jie labai jautrūs gamybos tikslumui. Todėl daugelis pigių manometrų atvirai „rodo orą Marse“, o nuokrypiai gali siekti iki 0,5 atmosferos – jūs pats suprantate, kad tokio manometro naudoti bus neįmanoma.

Paprastesni manometrai yra ne rodyklė, o ištraukiamas: juose slėgis paverčiamas ne vamzdinės spyruoklės, kuri varo rodyklę per krumpliaračius, išsiplėtimu, o tiesiogiai judina stūmoklio skalę, todėl tikslumą užtikrina paprastas spyruoklės kalibravimas. Tačiau iš visų dizainų šis yra pats nepatogiausias ir prastai įskaitomas, o tai tiesiogiai veikia tokio tipo manometrų populiarumą.

Elektroniniai slėgio matuokliai taip pat turi savo privalumų. Skaitmeninį ekraną lengviau skaityti nei įprastą ratuką, o dėl foninio apšvietimo prieblandoje ir naktį jis tikrai geresnis. Skaitmeninį manometrą pasirinkti yra lengviau – rinkoje mažiau atviro „šlako“. Tačiau teks pamiršti apie defliatorius: slėgio mažinimo vožtuvai yra tik ant padangų kompresorių skirtų skaitmeninių manometrų, kurie nepatenka į šio straipsnio taikymo sritį. Žiemą neštis „figūrėlę“ bagažinėje taip pat neapsimoka – taip nepatinka nei baterijos, nei skystųjų kristalų ekranai.

Taip pat atkreipkite dėmesį į patarimas. Greičiausias būdas panaudoti slėgio antgalius – išsiėmęs manometrą, prispaudęs prie spenelio… ir, tiesą sakant, viskas. Tačiau būtent šie antgaliai dažniausiai nuodija orą, ant kai kurių spenelių jie gali nespausti vožtuvo. Tokie patarimai dažniausiai naudojami kompaktiškiausiuose modeliuose.

Prie žarnos pritvirtinami spaustukai arba srieginiai antgaliai. Geriausias pasirinkimas būtų srieginis antgalis – žinoma, jis yra lėtesnis, tačiau garantuoja tvirtą prigludimą ir vožtuvo suspaudimą. Pigūs antgaliai su segtuku dažnai nepakankamai suspaudžia spenelį, todėl juos reikia spausti ranka, jei segtukas blogai sukimba su siūlais.

Laimingo apsipirkimo!