Geriausių šlifavimo staklių Pasirinkimas

Geriausias peilis anksčiau ar vėliau nustos normaliai pjauti, o geriausias grąžtas nustos gręžti. Jei imsitės išvardyti viską, kas namuose gali tapti nuobodu, sąrašas bus ir įspūdingas, ir nevienalytis. Ir nors peilį, jei pageidaujama, galima pagaląsti rankiniu būdu ant strypo arba paprastu „Aliexpress“ galąstuvu, šis skaičius nebus lengvas su žirklėmis. Jei turite benzininį ar elektrinį pjūklą, tikriausiai jau pagalvojote apie jo grandinių galandimo įrenginį.

Štai kodėl šlifavimo staklių asortimente yra ne tik iš mokyklos darbo pamokų pažįstami galąstuvai, bet ir daugybė specializuotų prietaisų. Žinoma, meistras, turintis ilgametę paprastų švitrinių dirbinių patirtį, galės pagaląsti beveik bet ką, tačiau yra kvaila neigti įrangos, skirtos konkrečiai užduočiai, patogumo. Kiek laiko skirsite, pavyzdžiui, įprasto grąžto pjovimo briaunoms ir galiniams paviršiams apdoroti (jau nekalbant apie kokybę)? Ir speciali mašina tai padarys savarankiškai ir monotoniškai. Todėl šiandien mes apsvarstysime ne tik geriausias universalias šlifavimo stakles, bet ir daugybę specializuotų – kiekviena iš jų turi savo pritaikymą namuose.

Geriausių šlifavimo staklių Pasirinkimas

Kurios markės šlifuoklis yra geriausias?

Deja, situacija su kainomis dabartinėje rinkoje nėra pati patraukliausia. „Pirmosios grandies“ firmos (Bosch, Makita), galima sakyti, už savo net mažos galios modelius jau reikalauja keturių ar penkių skaitmenų sumų, dažnai turi ir trūkumų. „Veikiantys“ prekės ženklai, tokie kaip tas pats Metabo, vėlgi nedžiugina kainomis – ir darosi vis įdomiau pirkti „visiškai Kiniją“ (visokius Elitech, Zubr, Whirlwind, Sturm ir kitus panašius) – taip, ne visus šio segmento modeliai yra sėkmingi, tačiau kainuoja tiek pigiau, kad galima atleisti, kad reikia koreguoti rankomis.

Kaip išsirinkti gerą šlifavimo mašiną?

Jei mes kalbame apie įprastą galąstuvą, oficialiai – apie „universalią šlifavimo mašiną”, tada čia, visų pirma, reikia apskritimo skersmuo ir variklio galia. Taip yra dėl to, kad stalinių modelių dizainas iš esmės yra vienodas – apskritimai dedami ant asinchroninio variklio rotoriaus, kuris veikia palyginti mažais sūkiais ir nesiskiria sukimo momentu. Todėl ant mažo skersmens apskritimų pjovimo greitis (tiesinis greitis, kuriuo apskritimo paviršius juda įrankio krašto atžvilgiu) bus mažas, o kai bandysite padidinti slėgį, mažos galios variklis pradės dirbti. prarasti greitį.

Tačiau ne būreliais vienodai. Pavyzdžiui, gaminamos šlifavimo staklės, kuriose vietoj vieno apskritimo montuojama juosta. malūnėlis. Tokiose mašinose labai patogu užpildyti ant „šiurkštaus“ apskritimo pagaląstą įrankį, apdirbti medieną ar plastiką, demonstruoti plokštumas. Tokia mašina bus brangesnė, bet ir universalesnė nei įprasta šlifavimo mašina su dviem apskritimais.

Galbūt universaliuose staliniuose kompiuteriuose vieną vietą galima pavadinti „sergančia“. Tai, žinoma, apie rankininkas, kuris ant kompaktiško švitrinio šlifavimo dažnai yra gana „simboliškas“, iš lenktos metalinės juostelės be standžių. Toks instrumentas veikimo metu gali pradėti „žaisti“, o galąstam įrankiui įstrigus tarp rankinio instrumento ir apskritimo, jis gali visiškai susilenkti. Būtina atsižvelgti į antrankių standumą ir jų tvirtinimo patikimumą – blogiausiu atveju dizainas gali būti baigtas, bet geriau, žinoma, kai viską jau padarė gamintojas.

O galia jau sakėme, bet atkreipsime dėmesį į dar vieną dalyką – jei to nepakanka įprastam šlifuokliui, tai dvigubai teisinga mašinai su šlifuokliu. Silpnas „asinchroninio“ pradinis sukimo momentas gali lemti tai, kad net tik griežtas juostos įtempimas neleis varikliui suktis įjungus – dirbant su šlifuokliu, prie pado prispausta juosta sulėtės. variklis dar labiau. Todėl renkantis geriau atsisakyti ne pačių svarbiausių smulkmenų (pavyzdžiui, pirkite šlifavimo akmenį be apšvietimo – galite tai padaryti patys virš darbastalio), o imkite mašiną su didesne variklio galia.

Bet kokiu atveju įrankio galandimas ant stalinio šlifavimo nėra greitas reikalas (tai nėra pramoninė mašina, kurios galia yra keli kilovatai ir apskritimai nuo 60 centimetrų skersmens, galinti nuplėšti metalą milimetrais). Todėl taip pat svarbu kaip variklis atvėsta: kadangi stalinių šlifuoklių varikliai neturi aktyvaus…