Geriausių sodo trąšų Pasirinkimas

Sodininkus galima suskirstyti į dvi stovyklas: intensyvios žemdirbystės technologijos šalininkus ir ekologinio ūkininkavimo šalininkus. Intensyvi žemdirbystės technologija reiškia aktyvų mineralinių ir organinių trąšų naudojimą kaip privalomą maisto medžiagų, paimtų su derliumi, papildymo būdą. Mūsų reitinge pateikiamos geriausios sodo trąšos.

Kad augalai gerai maitintųsi, dirva tręšiama kompleksiškai, kaitaliojant organines ir mineralines trąšas arba jas tręšiant vienu metu. Trąšų tipas priklauso nuo pasėlių, įterpimo laiko ir būdo, dirvožemio tirpalo pH, dirvožemio tipo ir granulometrinės sudėties. Geriausios trąšos bus tos, kurios konkrečiomis sąlygomis pasirodys tinkamiausios.

Ekologinėje žemdirbystėje dirvožemio derlingumas palaikomas natūraliomis priemonėmis: kompostuojant, naudojant mulčią ir žaliąją trąšą, auginant žaliąją trąšą. Trąšų naudojimas per protingą laiką ir pagrįstomis dozėmis suteikia greitą efektą be didelių pastangų. Mineralinės trąšos gali būti vienkomponentės (azoto, fosforo, kalio) ir kompleksinės (azoto ir kalio, azoto ir fosforo, kalio ir fosforo, NPK), taip pat turi mikroelementų. Įvairių gamintojų organiniai-mineraliniai kompleksai skiriasi sudėtimi ir elementų santykiu. Atvirame lauke jie naudojami lapams tręšti, atsižvelgiant į kultūrą, vystymosi fazę ir augalo poreikius. Taip pat racionalu juos naudoti saugomoje žemėje, kur iš ploto vieneto pasišalina daugiau maisto medžiagų ir gaunamas didelis derlius. Kaip šio įvertinimo dalis, mes neliesime organinių mineralinių trąšų.

Trąšos privačiai sodininkystei yra šių formų:

  • koncentruotas tirpalas;
  • vandenyje tirpūs milteliai;
  • granulės.

Idealiu atveju įterptų trąšų dozės ir sudėtis turėtų būti apskaičiuojamos remiantis laboratorinės dirvožemio analizės rezultatais. Jei tokių duomenų nėra, laikykitės vidutinės rekomenduojamos dozės ir universalios sudėties. Didelės vienkomponentių trąšų dozės naudojamos tik esant ryškiam elemento trūkumui. Specialios trąšos yra skirtos tam tikrai augalų rūšiai, tačiau ne visada turi optimalią sudėtį, todėl nereikėtų jomis visiškai pasikliauti. Žemiau aptariame 10 rūšių trąšų, kurios yra universaliausios ir dažniausiai naudojamos sodininkų centrinėje Rusijoje.

Geriausių sodo trąšų Pasirinkimas

Skirtingi šaltiniai siūlo skirtingas tam tikros trąšos įpurškimo normas. Forumuose dalijamasi asmenine taikymo patirtimi. Kokią dozę pasirinkti, kad poveikis būtų ir nepakenktų? Laikykitės gamintojo nurodymų ant pakuotės. Jei nėra bado požymių, o dirva gerai įdirbta, imkite pradinę mažiausią normą. Nenaudokite organinių ir mineralinių trąšų vienu metu. Pirmąjį visada galima įterpti į dirvą rudenį kasant aikštelę, o antrąjį galima palikti pavasarį.

Susiję vaizdo įrašai

RKN: svetainė pažeidžia Rusijos Federacijos įstatymus

Gero derliaus!