Geriausių tinklo filtrų Pasirinkimas

Sunku įsivaizduoti modernų butą be vienos apsaugos nuo viršįtampių. Apsauga nuo viršįtampių padės apsaugoti jūsų įrangą nuo maitinimo viršįtampių, galios viršįtampių, trumpųjų jungimų ir kitų maitinimo problemų. Mūsų reitinge pateikiamos geriausios apsaugos nuo viršįtampių (pagal ekspertų elektrikų ir paprastų pirkėjų atsiliepimus).

Vertinant linijų filtrus energijos vartojimo efektyvumo požiūriu, reikėtų atsižvelgti į tris konstruktyvius metodus:

  • vienas jungiklis – pagrįstas pasirinkimas, jei visi maitinami įrenginiai turi savo „pertraukiklį”;
  • bendras + atskiri jungikliai kiekvienam lizdui – tokia apsauga nuo viršįtampių geriausiai tinka skirtingų įrenginių maitinimui;
  • turi pagrindinio/pavaldaus funkciją – Šis modelis yra patogus, jei turite priklausomą įrangą (kompiuterį / monitorių, televizorių / imtuvą, grotuvą / garsiakalbius).

Geriausių 2023–2023 m. apsaugos nuo viršįtampių Pasirinkimas

Į ką atkreipti dėmesį renkantis tinklo filtrą?

Norėdami pasirinkti geriausią apsaugą nuo viršįtampių savo įrangai, pirmiausia turite nustatyti pagrindines problemas, kurias ji skirta išspręsti. Maitinimo kokybė gali nukentėti dėl įvairių priežasčių, tačiau visi nukrypimai nuo normos paprastai sumažinami iki trijų tipų:

  • ilgi mažos amplitudės žemo dažnio ir aukšto dažnio svyravimaikurie sužadinami ilguose laiduose, įskaitant elektros linijas, veikiančias elektrines, elektros variklius, siųstuvus ir kt.;
  • įtampos šuoliaikurį sukelia buitinių prietaisų, taip pat įrankių su galingais elektros varikliais įtraukimas į tą patį tinklo segmentą;
  • aukštos įtampos impulsai, kurie indukuojami elektros linijose esant artimam žaibo išlydžiui. Nuo antrojo tipo jie skiriasi dydžiu, kilimo greičiu ir, galbūt, smailių skaičiumi.

Mes papildysime šį sąrašą avariniai įtampos nukrypimai tinkle nuo nominalios vertės.

Klasikinis būdas apsisaugoti nuo trukdžių – selektyvaus filtro naudojimas maitinimo grandinėje, kuris perduoda tik artimus 50 Hz virpesius. Paprastesniuose įgyvendinimuose gamintojai apsieina vien su kondensatoriais, tačiau visa grandinė apima kelių induktorių ant feromagnetinių šerdžių naudojimą. Iš esmės šiuolaikinių technologijų perjungiamuose maitinimo šaltiniuose jau yra vienokia ar kitokia tokio filtro versija, o papildomos apsaugos gali prireikti tik kai kuriais atvejais.

Kovoti momentinis įtampos padidėjimas tinkle įprasta naudoti varistorių. Vienas yra tarp fazinio ir nulinio laidų, o dar du prijungia šias linijas į žemę. Įprastomis sąlygomis varistoriai nieko nepraleidžia, tačiau atėjus aukštos įtampos impulsui jie „atsidaro“ ir pereina į aplinkkelio režimą. Net ir dėl trumpalaikio trumpojo jungimo išsiskiria daug energijos, todėl varistoriai gali tiesiog perdegti ir nustoti saugoti prijungtą įrangą. Padėkite išvengti šios situacijos susiliejančios nuorodos, bet yra vienas dalykas. Kad saugikliai perdegtų, varistoriai turi kurį laiką „atsilaikyti“. Jų atsparumo laipsnį lemia tinklo filtro indeksas, vadinamas skirtingai. Dažniausiai – sugertos sprogimo energijos lygis. Kuo didesnė šios charakteristikos vertė, tuo geriau. Jei varistorius perdegs, kol lydi jungtis vis dar laikosi, pasekmės bus liūdnos. Privalomas gero įžeminimo buvimas tiksliai nustatomas pagal tokios apsaugos veikimo ypatybes.

Žaibo impulsai gali būti labai aukštas. Tokiu atveju pradeda veikti specialus kibirkšties tarpas. Žinoma, jei tai suteikia filtro apsaugos grandinė. Vėlgi, iškroviklio veikimui būtinas įžeminimas. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad visiškai kitos klasės įrenginiai turi susidoroti su tiesioginiu žaibo smūgiu.

Pagaliau, apsaugai nuo periodinių ar avarinių tinklo įtampos nukrypimųPagal nominalią vertę geriausia naudoti specializuotus prietaisus ir dėti juos tiesiai į buto skydus. Kita vertus, dažnai eksploatuojant tokį įrenginį, maitinimas bus išjungtas visiems vartotojams, o tai gali būti nepriimtina dėl įvairių priežasčių. Kompromisinis šios dilemos sprendimas yra mobiliosios įtampos relės. Be to, kai kurie iš jų papildomai suteikia visų aukščiau išvardintų apsaugos rūšių.

Jei aplinkybės verčia jus ginti savo…