Geriausių trąšų bulvėms Pasirinkimas

Bulvių augintojo tikslas – gauti daug išlygintų, sveikų ir skanių gumbų, tinkamų laikyti ir naudoti kaip sodinamąją medžiagą kitais metais. Tinkamas trąšų naudojimas padės pasiekti šį tikslą. Mūsų reitinge pateikiamos geriausios trąšos bulvėms.

Bulvės yra augalas, reikalaujantis organinių ir mineralinių maistinių medžiagų dirvožemio sudėties. Mėgsta labai derlingas, purias, šiek tiek rūgštinės reakcijos dirvas (pH 5 – 6 vnt.). Kad susidarytų gumbai, bulvės paima daug maistinių medžiagų. Tai kelios daržovės, tinkamos perauginti viename plote 3–5 metus, esant palankiam fitosanitariniam fonui (nėra šašų, vėžio, vielinių kirmėlių).

Apsvarstykite tinkamiausias organines ir mineralines trąšas bulvėms, tiek užpilant visą sklypą (nuolatinis tręšimas su žemės dirbimu), tiek įterpiant tiesiai į duobutę sodinant. Juos galima derinti (padalijus reikiamą dozę) arba pasirinkti vieną būdą. Įterpiant į duobutę, sumažėja trąšų sąnaudos, o nuolatinis įterpimas supaprastina sodinimo procesą. Dažniausiai vasarotojai pagrindines trąšas tręšia teritorijoje, o kompleksus su mikroelementais – į duobutę.

Tačiau prieš tręšimą rekomenduojame sužinokite, kokio dirvožemio turite svetainėje. Tai galite padaryti patys, naudodami tyrimus arba nunešti dirvą į laboratoriją mėginiui. Jei tai neįmanoma, stebėkite, kurie augalai gerai laikosi, ir išsiaiškinkite, kokius dirvožemio reikalavimus jie turi. Galbūt, be klasikinių bulvių auginimui skirtų trąšų, teks pasigaminti ir papildomų.

Geriausių trąšų bulvėms Pasirinkimas

Net rudenį draudžiama po bulvėmis nešti šviežių organinių medžiagų. Rudeniniam arimui tik gerai perpuvęs mėšlas. Turimų organinių azoto junginių perteklius paskatins aktyvų viršūnių augimą ir neigiamai paveiks gumbų kokybę. Renkantis kompleksines mineralines trąšas pirmenybė teikiama ten, kur mažiau azoto ir vyrauja kalis.

Žemės ūkio technologijoje laikomasi bendrųjų trąšų naudojimo taisyklių: rudenį kartu su organinėmis medžiagomis dedama fosforo, o pavasarį, likus 2 savaitėms iki sodinimo, tręšiama azoto ir kalio arba kompleksinėmis trąšomis. Stipriai išeikvojus sodinimui skirtą dirvą, į duobę įpilama specializuotų kompleksinių trąšų, kurių mikroelementų dozė yra nepakankama. Viršutinis tręšimas auginimo sezono metu atliekamas su matomais maistinių medžiagų trūkumo ar bendros priespaudos požymiais.

Susijęs vaizdo įrašas: bulvių auginimas

RKN: svetainė pažeidžia Rusijos Federacijos įstatymus

Gero derliaus!