Ilgas ikoninių kvepalų gyvenimas.

Kvepalų „gyvenimo trukmė“ priklauso nuo kvapų kompozicijos. Kai kurie iš jų greitai miršta, užmiršti parduotuvės lentynoje. Kiti, vadinami geriausiais kvepalais, gali gyventi ilgai, beveik prabangiai. Nepaisant kilnaus amžiaus, jie vis dar yra dėmesio centre. Jie vis dar nustatomi kaip nepralenkiamas modelis. Mes nuolat jų siekiame, juk jie yra žymūs kvapai. Apie ką mes kalbame?

Geriausi moteriški kvepalai

Geriausi kvepalai – „Chanel“ Nr. 5

Šių kvepalų kvapas yra vienas iš labiausiai padirbtų pasaulyje. Beveik 100 gyvavimo metų kultinius kvepalus mėgdavo moterys visame pasaulyje, įskaitant ir vagis – butelį labai dažnai vagia vagys. Apie ką mes kalbame? Apie legendinę „Chanel“ Nr. 5, kurie niekuo nenusileidžia. Įdomu tai, kad aldehido kvapas (su sintetiniais ingredientais) turi tiek pat šalininkų kaip priešininkai – kai kuriems kvapas yra beveik nepakeliamas! Nors, pavyzdžiui, Marilyn Monroe negalėjo jiems atsispirti. Kokia „Chanel“ paslaptis Nr. 5?

„Chanel 5“ kvepalai – tobulumas atsiranda atsitiktinai?

„Coco Chanel“ kvepalams negalima paneigti originalumo. Juk tai buvo pačios Coco Chanel prielaida – ji norėjo sukurti kitokius nei visi kiti kvepalus, kurie būtų moteriškumo įsikūnijimas. Geriausių kvepalų paslaptis – kaip jie vadinami Chanel Nr. 5 – būdinga daugiakomponentinei kompozicijai. Moteriškų kvepalų yra apie 80, kai kurie iš jų yra aldehidai. Yra daug istorijų apie ikoninių kvepalų sukūrimą, tačiau esame tikri, kad stiprus „Chanel“ aromatas Nr. 5 yra prancūzo – Ernesto Beaux darbas. Garsusis parfumeris galėjo pasigirti Rusijos teismui sukurtais kvepalais, todėl Coco Chanel patikėjo originalių kvepalų kūrimą jam.

Pasak legendos – kvapo originalumas yra neteisingo aldehido ingredientų derinio rezultatas, kurio buvo per daug. Iš kur atsirado legendinių moteriškų kvepalų pavadinimas? Viena teorija yra tai, kad dizaineriui labiausiai patiko 5 pavyzdys, kita – kad vardas susijęs su išleidimo data (gegužės 5 d.).


Ar tu tai žinai…

1921 m., Prieš neoficialų kvepalų pristatymą, prancūzų dizainerė savo klientams nusiuntė 100 butelių kvepalų kaip kalėdinę dovaną. Kai „Chanel“ kvapas Nr. 5 sulaukė palankių atsiliepimų ir buvo parduoti.


„Guerlain Shalimar“ – pirmieji rytietiški kvepalai

Rytietiški kvepalai aromatų sodrumu džiugina ne tik europiečius. Kas buvo rytietiškų kvepalų prototipas? 1925 m. – prancūziškas prekės ženklas Guerlainas sukūrė moteriškus kvepalus Šalimaras. Nors tai nebuvo pirmasis „Guerlain“ pasiūlymas, kompozicija su kedru, opopanaxo derva ir smilkalais įėjo į istoriją. Rytietiško aromato kūrimo įkvėpimas buvo tragiška gimdymo metu mirusio imperatoriaus Shaho Jahano ir jo žmonos – Mumtaz Mahal – meilės istorija. Amžinos meilės atminimui valdovas pastatė Tadžmahalo mauzoliejų, kuris šiandien laikomas vienu iš septynių pasaulio stebuklų. Puikaus jausmo simbolis buvo ne tik pastatas, bet ir persų Šalimaro sodai, kurie buvo mėgstamiausia išrinktųjų susitikimo vieta.

Iš maharadžų išgirsta istorija įkvėpė Jacquesą Guerlainą sukurti kvapą, kuris būtų duoklė amžinai meilei. Oriento kupina kompozicija vilioja ne tik savo kvapu, bet ir išskirtiniu krištolo buteliu, kurio išvaizda primena „Shalimar“ sodų pirties formą.

Miss Dior kvepalai – už meilę moterims

Kas yra „Dior“ kvepalai? Geriausias. Taip daugelį metų sako ištikimi klientai, kvepiantys kvapais iš Prancūzijos mados namų. Kas yra „Dior“ moterų kūryba? Labai moteriška. Mada ir parfumerija visada vyko kartu ir buvo harmoningas duetas. Šiuo atveju nebuvo kitaip. Moterų kolekcija „Dior“, pristatyta 1947 m., Sukėlė diskusijas, o suknelės, gražiai suformavusios moters juosmenį, buvo vertinamos kaip revoliucingos. Naujas įvaizdis, kaip buvo pasakyta apie kolekciją, ji taip pat tapo vienu žymiausių kvepalų – „Miss Dior“ – priežastimi. Christianas Dioras norėjo sukurti moteriškus kvepalus, kurie visiškai atspindėtų moters prigimtį:

Kvepalus sukūriau tam, kad kiekvieną jų vartotoją apgaubčiau nepalaikomo moteriškumo šydu, tarsi mano suknelės liejasi iš butelio viena į kitą.

Tai buvo „Miss Dior“ tipinių gėlių kvepalų pradžia, kuriuos 1947 m. Pasaulis sutiko su džiaugsmu. Kvepalų pavadinimas susijęs su dizainerės seserimi – Catherine. Iš pradžių butelis priminė moteriško kūno formą, tačiau greitai įgavo minimalistinę ir elegantišką formą, papuoštą lanku. Per daugelį metų ikoniški kvepalai turėjo daugybę versijų – naujausia „Miss Dior Absolutely Blooming“ versija užburia saldžiu, vaisių aromatu.

„Yves Saint Laurent Opium“ – skandalingas kvapas

Ginčas, skandalas, šokas, visa tai gali pakenkti naujų kvepalų premjerai arba, priešingai, padaryti juos dar aukštesniais. Šis scenarijus puikiai derėjo su „Opium“ kvepalais, pasirašytais su prancūzų mados dizainerio Yveso Saint Laurento vardu. Kvapas, sukurtas 1977 m., Atskleidžia tvirtą, pikantišką Rytų veidą – miros, rainelės šaknys, cinamonas ir gvazdikėliai sėkmingai įtikina, kad kvapas gali sukelti priklausomybę kaip narkotikas.

Po „Opium“ premjeros kinai pasišlykštėjo kvepalų pavadinimu garbei narkotikų, atnešančių mirtį. Tačiau dizaineris nepasilenkė savo vardui. „Opiumas. Tiems, kurie yra priklausomi nuo Yveso Saint Laurento “- paskelbtas pirmasis kvepalų reklaminis šūkis. 2000 m. Šūkis buvo atnaujintas ir reklaminė žinutė sustiprėjo – plakate pasirodė nuoga aktorė Sophie Dahl. Tačiau ginčas tik sustiprino „Yves Saint Laurent“ kvepalų, kurie buvo išleisti kelis kartus, pozicijas.

Angel saldūs kvepalai

Kuris iš mūsų norėtų žvaigždės iš dangaus? Beveik kiekvienas. Mes galime jį turėti, visada nešiotis su savimi – Thierry Mugleris tuo rūpinosi, kai 1992 metais sukūrė „Angel“. Moterims angeliški kvepalai patiko iš karto – jie buvo mieli ir priminė vaikystę. Juk jų viduje buvo tik skanumynai – šokoladas, cukraus vata ir vanilė! Kvepalų charakterį suteikė ir sintetinis ingredientas – etamaltolis, kvepiantis karamele. Po jo pasirodymo „Angel“ buvo toks populiarus, kad kai kurie teigė, kad kvapas lenkia legendinį „Chanel No.“. 5. Moteriški kvepalai taip pat pradėjo gurmaniškų kvepalų tendenciją, ty tuos, kuriuose yra valgomų maisto ingredientų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *