Interjero ir virtuvės baldų dizainas

Jei mėgstate gaminti maistą, nesunku daryti išvadą, kad virtuvė yra viena funkcionaliausių jūsų namų dalių. Ji tampa dar funkcionalesnė, jei kartu su jumis gyvena žmonės.

Tačiau veikla virtuvėje gali tapti nuobodi, jei jos išplanavimas ir dizainas nepadarys kasdienės virtuvės rutinos malonios. Kurdami virtuvės dizainą, pirmenybę turėtumėte teikti ne tik spalvoms ir dekoratyviniams elementams. Kad ir kaip šie dalykai būtų labai svarbūs, reikia atsižvelgti ir į kitus dalykus.

Pavyzdžiui, virtuvės judėjimo kryptis, stalo įrankių išdėstymo vieta, prietaisų padėtis ir erdvės panaudojimas yra svarbesni dalykai atliekant interjero apdailą. Koks interjero dizainas būtų gražus ir kartu tiktų jūsų kasdienei veiklai virtuvėje?

Ką turėtumėte žinoti prieš atlikdami virtuvės interjero apdailą
Suderinti funkcijas ir grožį nėra taip jau sunku, jei turite tinkamą pagalbą. 

Tinkamas virtuvės erdvės išplanavimas

Kadangi virtuvė labiau susijusi su tuo, kaip gerai joje galima funkcionuoti, geriau suprojektuoti gerą išplanavimą, atsižvelgiant į turimą erdvę.

Svarbus virtuvės apšvietimas

foto https://www.pinterest.com/kitchenideas/

  • Neabejotina, kad virtuvėje svarbiausia yra funkcija. Tačiau ne mažiau svarbi ir virtuvės išvaizda.Tinkamas virtuvės apšvietimas turėtų būti atliktas virtuvės projektavimo pradžioje, o lemputės pakeistos, kai atliekate virtuvės atnaujinimą.
  • Apsvarstykite galimybę strategiškai išdėstyti ir naudoti aplinkos ir pritemdomą apšvietimą kartu su užduočių apšvietimu. Taip pat turėtumėte apsvarstyti galimybę naudoti šviestuvus tiesiai virš virtuvės spintelių ar valgomojo stalo.
  • Strategiškai apgalvokite, kaip išdėstysite šviesą. Gerai apšviesta virtuvė labai atpalaiduoja ir padeda erdvei atrodyti neperkrautai. Tinkamai įrengta virtuvės šviesa sukuria neapsakomą atmosferą ir prabangą.

Papuoškite dalį virtuvės sienų

SiarBaldai foto

Jei dalis virtuvės sienos yra tuščia arba ant jos nieko nepakabinta, turite kažką daryti.

Galite sugalvoti keletą gražių idėjų. Pabandykite pakabinti senas šeimos nuotraukas, naudoti gražius tapetų raštus, pakabinti pakabinamą lentyną su gražiais artefaktais arba naudoti galerijos sieną. Dar viena unikali idėja – eksponuoti šaržų lentas, serviravimo padėklus ir įrėmintas citatas.

Virtuvės sienų dekoravimas suteikia virtuvei individualumo ir dažniausiai papildo temą.

Saugojimo erdvė

Virtuvės sandėliavimo erdvės yra labiausiai paslėpta virtuvės išplanavimo dalis. Tačiau kartais joms reikia geriausio dizaino ir prisilietimo. Tai visiškai pagrįsta, nes niekas nenori, kad po maisto gaminimo virtuvėje pastebimose vietose kabotų neapdoroti maisto produktai ir kitos maisto ruošimo medžiagos.

Tačiau tai, kad ji yra paslėpta, nereiškia, kad ji neturi būti išvaizdi ir graži. Pagalvokite apie gražiausias idėjas, kad jūsų laikymo vieta būtų tokia pat graži kaip ir pati virtuvė.

Ar tinka poliruota spintelė, ar betoninė? Ar būtų gražu, jei kurioje nors spintelėje būtų padėta gėlių vaza?

Jei lentyna neatrodo gražiai, kaip dėl pakabinamos spintelės? Ar gilūs stalčiai mano virtuvės ir serviravimo indams laikyti geriau nei grindų spintelės? Koks mano sausų maisto produktų ir prieskonių laikymo variantas? Kaip arti jų yra maisto gaminimo zona?

Šie klausimai padės jums nueiti ilgą kelią tinkamai projektuojant virtuvę.