Silikoną galima įvairiai panaudoti odos priežiūros produktuose. Kai kuriuose kremuose ir drėkinamuosiuose kremuose yra silikono, kuris gali skatinti drėkinimą ir išlyginti smulkias raukšleles. Paprastai silikonas yra saugus daugumai žmonių, tačiau jei kas nors turi tam tikrą alergiją ar susirūpinimą, jie gali pasikonsultuoti su dermatologu dėl tolesnių patarimų.

Odos gaminiuose yra silikono, tačiau šio ingrediento yra ir kitose asmens priežiūros priemonėse, įskaitant:

 • antiperspirantai
 • kremai nuo saulės
 • plaukų priežiūros produktai

Šiame straipsnyje nagrinėjamas silikono naudojimas odos priežiūrai, įskaitant jo naudą, naudojimą ir riziką, ir aptariamos alternatyvos.

Kas yra silikonas?

Vyras trina skruostą odos gaminiuPasidalinkite Pinterest
Hernandezas ir Sorokina/Stocksy

Silikonas gaunamas iš natūralaus junginio „silicio“, kuris cheminiu būdu tampa odos priežiūros ingredientu.

Silikono sudedamosios dalys paprastai apima silicio derinį su:

 • deguonies
 • anglies
 • vandenilis

Gamintojai dažnai nurodo silikoną kitu pavadinimu. Norėdami sužinoti, ar odos priežiūros gaminyje yra silikono, žmonės turėtų patikrinti, ar ingredientų pavadinimai baigiasi „kūgiu“. Pavyzdžiai:

 • dimetikonas
 • ciklopentasiloksanas
 • ciklometikonas
 • cetearilo metikonas

Nauda odai

Odai skirtas silikonas gali turėti keletą privalumų, įskaitant:

Odos elastingumas

2016 metų tyrimas teigia, kad silicis padeda stimuliuoti fibroblastus – pagrindinę aktyvaus audinio ląstelę – ir gaminti kolageną, kuris gerina odos elastingumą ir stiprumą.

Didelis silikono kiekis kituose gaminiuose taip pat naudingas plaukams ir nagams.

Gali sumažinti randus

A 2016 metų tyrimas ištyrė vietinį silikono naudojimą randams. Iš 224 dalyvių 205 turėjo hipertrofinius randus – iškilusius randus, apribotus pažeistoje vietoje – ir 19 dalyvių turėjo keloidinius randus, kurie yra randų audinys, formuojantis gerybinį auglį bet kurioje kūno vietoje.

Dalyviai buvo gydomi vietiniu silikoniniu pleistru 1–16 mėnesių. Rezultatai parodė, kad silikonas pagerino abiejų tipų randų storį, spalvą ir elastingumą.

Skatina hidrataciją

Silikonas taip pat sumažina transepiderminis vandens praradimas. Tai reiškia, kad jis sukuria barjerą ant odos, kuris neleidžia prarasti vandens ir sulaiko drėgmę. Vandens praradimo prevencija padeda skatinti odos drėkinimą.

Išlygina odą

Silikonas taip pat skatina odos:

 • lygumas
 • švelnumas
 • lankstumas

Drėkikliai paprastai sumažina smulkias raukšleles, o tai padeda odai suteikti lygesnę tekstūrą.

Saugumas ir priežastys vengti

Silikonas yra saugus naudoti daugumai žmonių. Kosmetikos ingredientų peržiūros ekspertų grupė padarė išvadą, kad silikonas, esantis odos priežiūros produktuose, tokiuose kaip drėkikliai ir pleistrai, yra saugus. Silikono formos, tokios kaip dimetikonas, nesąveikauja su epidermiu, viršutiniu odos sluoksniu, todėl mažai tikėtina, kad prasiskverbs pro odos barjerą.

Daugeliui žmonių silikonas nėra kenksmingas. Tačiau žmonės, turintys spuogų, gali norėti pasikalbėti su savo gydytoju arba dermatologu prieš naudodami jį, kad įvertintų porų užsikimšimo riziką tam tikrais produktais ar ingredientais.

Skaitykite daugiau apie odos priežiūrą mūsų dermatologijos centre.

Alergijos

Pagrindinė priežastis, kodėl kas nors gali norėti vengti produktų su silikonu, yra alerginė reakcija. Nors tyrimai neparodė jokių reikšmingų nepageidaujamų reakcijų, panašių į bet kurį produktą, žmogus gali turėti alerginę reakciją arba alergiją bet kuriai sudedamajai daliai, įskaitant silikoną.

Alerginės reakcijos požymiai yra šie:

 • niežulys
 • deginimas
 • paraudimas
 • dilgėlinė
 • patinimas

Asmuo turi pasitarti su gydytoju, jei po produkto, kuriame yra silikono, naudojimo atsiranda kokių nors simptomų.

Naudodami naują produktą ant odos, žmonės turėtų apsvarstyti galimybę atlikti pleistro testą ir užtepti nedidelį kiekį ant rankos, kad įsitikintų, jog nepasireiškia alerginė reakcija.

Skaitykite apie pleistro testo atlikimą ant odos.

Geriausi silikoniniai gaminiai

Silikonas yra veido kremuose kaip viena iš veikliųjų medžiagų. Jį taip pat galima įsigyti kaip pleistrą, padedantį sumažinti raukšles ir išlyginti veido, kaklo ir krūtinės odą. Norint pasiekti geriausių rezultatų, asmenys pleistrus turėtų nešioti per naktį. Jei asmuo nori įtraukti silikono gaminius į savo odos priežiūros rutiną, kai kurie iš geriausių produktų yra šie:

Sio

Sio kuria įvairius silikoninius pleistrus kaktai, akims ir kaklui. Pleistrai yra daugkartinio naudojimo, o automatinis pristatymas yra galimybė. Sio taip pat siūlo kitų odos priežiūros produktų, skirtų tikslinėms sritims, pavyzdžiui, varnų pėdoms ir lūpų linijoms.

Dermaclara

Dermaclara taip pat siūlo silikoninius pleistrus nuo raukšlių, randų ir strijų. Galimi įvairių dydžių pleistrai. Vartotojai gali įsigyti vienkartinį pirkinį arba užsiprenumeruoti. Bendrovė teigia, kad visi produktai yra be žiaurumo.

Raukšlės Šminklės

Wrinkle Schminkles taip pat parduoda įvairius silikoninius pleistrus, kad sumažintų linijas ir raukšles. Bendrovė teigia, kad randams gydyti naudoja tą pačią technologiją kaip ir medicininis silikonas.

Aveeno Relief drėkinamasis losjonas

Asmenims, kurie renkasi losjoną, o ne pleistrą, Aveeno siūlo veido ir kūno losjoną. Šiame drėkinamajame kreme yra dimetikono ir kitų ingredientų, kurie ramina ir drėkina odą.

Silikono alternatyvos

Yra keletas kitų produktų, kurie sulaiko drėgmę ir skatina odos drėkinimą. Produktų, kurių sudėtyje yra silikono, alternatyvos yra:

 • Keramidai: Odos priežiūros kremai ir losjonai, kurių sudėtyje yra keramidų, taip pat yra geras pasirinkimas. Keramidai yra sudaryti iš riebalų rūgščių, kurios sulaiko drėgmę odoje ir mažina sausumą. Sužinokite geriausius losjonus nuo sausumo.
 • Eteriniai aliejai: Įvairių rūšių eteriniai aliejai gali padėti išlyginti smulkias raukšleles ir gydyti įvairias odos problemas, tokias kaip išsausėjimas ar sudirginimas. Vienas iš pavyzdžių yra levandų aliejus. Sužinokite apie aromaterapiją odai ir kitus privalumus.
 • Hialurono rūgštis: Pasak a 2021 metų studija, hialurono rūgšties molekulinė masė skatina jos prasiskverbimą į odą. Jis drėkina ir turi senėjimą stabdantį poveikį. Skaitykite daugiau apie hialurono rūgšties naudą.

Skaitykite apie geriausius odos produktus kiekvienam odos tipui.

Santrauka

Silikonas prasideda kaip natūralus junginys, žinomas kaip „silicis”. Tačiau šis ingredientas pereina specifinį procesą, kad sukurtų odos priežiūros produktuose esantį silikoną. Galimi produktai, kurių sudėtyje yra silikono, yra kremai, losjonai ir pleistrai.

Odai skirtas silikonas gali turėti naudos, pavyzdžiui, skatinti žaizdų gijimą, užrakinti drėgmę ir išlyginti odą. Silikonas yra saugus daugumai žmonių, tačiau jie turėtų pasikalbėti su dermatologu, kad nustatytų geriausią produktą jų odos tipui, jei kyla problemų.