Kaip išsirinkti vonios maišytuvą?

Kaip išsirinkti vonios maišytuvą?

Kaip buvo lengva sovietiniais laikais, kai kiekviename name buvo montuojami beveik vienodi dviejų vožtuvų vonios maišytuvai. Nors juos reikėjo dažnai taisyti ir jie nesiskyrė išskirtiniu dizainu, jie nesukėlė pasirinkimo agonijos perkant.

Šiandien situacija kitokia. Santechnikos gaminių pasirinkimas ne tik pats savaime yra didžiulis, bet atsiranda vis daugiau gaminių modifikacijų. Todėl klausimas kaip išsirinkti geriausią vonios maišytuvą nevalingai tampa aktualus ir labai sunkus.

Perkant reikia atsižvelgti į daugybę niuansų: nuo montavimo vietos iki gamintojo. Pabandykime sukurti kompetentingą maišytuvo pasirinkimo strategiją, kad pasirinktume ne tik geriausią kopiją, bet ir tobulą jūsų vonios kambariui. Norėdami tai padaryti, nuosekliai atsakysime į šiuos klausimus:

 • maišytuvo paskirtis;
 • montavimo vieta ir būdas;
 • reguliavimo tipas;
 • snapelio tipas;
 • medžiaga;
 • kaina ir gamintojas;
 • spalva ir dizainas.
vaizdas

Nuotrauka: www.goldsan.ru

Vonios maišytuvų tipai: pasirinkimo subtilybės

Vonioje galima įrengti daugybę maišytuvų:

 • dušui;
 • kriauklei;
 • pačiai voniai;
 • bidė, jei vonios kambarys yra sujungtas.

Kiekvienas tipas turi savo specifines savybes, į kurias rekomenduojama atsižvelgti renkantis. Prie dušo ir tai gali būti kabina, dėžė ar tiesiog skydelis, dažniausiai maišytuvas yra komplektuojamas. Jei ne, tuomet perkant pirmenybę reikėtų teikti kompaktiškam variantui arba įsigyti specialią modifikaciją be snapelio, kad sistemai veikiant vanduo tekėtų tiesiai į dušo galvutę.

Dėl kriauklių Vis dažniau pasirenkami europietiško tipo maišytuvai, kurių modelis reiškia, kad yra specialus apatinis vožtuvas, skirtas reguliuoti kanalizacijos atidarymą / uždarymą. Tokio maišytuvo montavimas atliekamas arba ant sienos, arba ant pačios kriauklės, priklausomai nuo vandentiekio ir vamzdynų tipo.

Kalbame apie maišytuvą Vonios kambariui, paprastai reiškia gaminius, kurie vartotojo pasirinkimu padeda reguliuoti ir paskirstyti vandenį į dušą ar maišytuvą. Tokia įranga pateikiama plataus asortimento ir gali patenkinti pačius reikliausius klientų poreikius.

Atskirai minime universalų maišytuvą, kuris gali pasitarnauti tiekiant vandenį į kriauklę arba į pačią vonią. Sovietinis tokio maišytuvo pavadinimas yra „žąsis” – jį gavo dėl pailgos snapelio formos. Pati įranga sumontuota virš vonios, bet prie kriauklės, o snapelis sukamas iš vienos santechnikos į kitą. Dabar tokie dizainai tampa vis rečiau paplitę, nes jie neturi labiausiai reprezentatyvaus dizaino ir, be to, reikalauja sistemingo remonto dėl greito guminio tarpiklio susidėvėjimo.

vaizdas

Nuotrauka: www.am-line.ru

Maišytuvo montavimas: „reikia žinoti vietas“

Iš viso numatyta trijų tipų montavimas vonios maišytuvai. Tradicinis (tvirtinamas prie sienos) ir modernus (vonios šone arba ant grindų). Jei viskas yra gana aišku dėl tvirtinimo prie sienos, kiti du tipai reikalauja paaiškinimo.

Maišytuvo montavimas ant vonios šono galima tik tuo atveju, jei skylės yra tam paruoštos santechnikos gamintojo. Tai yra, ketaus variantams šis metodas yra vienareikšmiškai nepriimtinas, tačiau jis labai paplitęs akrilo voniose ir dažnai randamas plieno gaminiuose. Montavimo vieta nustatoma tik pagal santechnikos projektą.

Grindų maišytuvai – retas variantas, jie montuojami ant specialių stelažų ar podiumų. Jie brangūs, bet atrodo labai stilingai – kur tinka. Įprastame standartinio buto vonios kambaryje jie dažniau sukelia šypseną.

vaizdas

Nuotrauka: www.santeh-import.ru

Dauguma gaminamų maišytuvų yra skirti montuoti prie sienos, kai montavimas atliekamas tiesiai ant karšto ir šalto vandens vamzdžių. Šis metodas išsiskiria patikimumu, lengvu remontu ir priežiūra, taip pat universalumu, nes jis nepriklauso nuo santechnikos tipo ir kitų aspektų.

Vonios maišytuvo pasirinkimas pagal funkcionalumą

Tai bene svarbiausias dalykas iš visų svarstytų, nes tai lemia įrangos naudojimo patogumą, estetiką ir atitikimą skirtingiems dizaino stiliams. Pagal funkcionalumą maišytuvai skirstomi į keturis tipus:

 • Dviejų vožtuvų arba dviejų svirčių;
 • Viena rankena (viena svirtis arba…