Kaip pašalinti kvapą šaldytuve

Kaip pašalinti kvapą šaldytuve

Daugelis namų šeimininkių nusideda nespėdami sekti ir laiku išmesti maisto likučius. Tačiau šaldytuvas kvepia net uoliausiuose švaros sergėtojams.

Toks šaldytuvas gali ne tik sugadinti apetitą atidarant duris, bet ir palikti nemalonų kvapą ant ten laikomų produktų.

Blogo kvapo šaldytuve priežastys

Dažniausiai nemalonus kvapas iš šaldytuvo pastebimas dėl šių priežasčių:

 • maisto sugedimas šaldytuvo viduje (kai kažkas pamirštamas);

 • smulkių maisto dalelių kaupimasis ant lentynų ir sienų (trupiniai, padažo dėmės ir kt.), ypač vietose tarp lentynų ir šaldytuvo sienelių;
 • drėgmės kaupimasis ant galinės sienelės, dėl ko susidaro bakterinės apnašos ir pelėsiai;
 • intensyvus tam tikrų maisto produktų (žuvies, svogūnų ir kt.) kvapas;
 • drenažo sistemos užsikimšimas.

Naujas šaldytuvas taip pat gali kvepėti: plastiko kvapas gali būti gana stiprus ir nemalonus, ypač jei jis perkamas sumažinta kaina – pigios firmos taupo medžiagos kokybę.

Mano šaldytuvas

Ką tik įsigytą šaldytuvą prieš prijungiant prie maitinimo šaltinio reikia išplauti iš vidaus, kaip aprašyta instrukcijose. Norėdami tai padaryti, naudokite sodos, muilo ar indų ploviklio tirpalą. Pirmiausia visos sienos, lentynos ir stalčiai kruopščiai nuvalomi drėgna kempinėle, pamirkyta tirpale, po to – švaria, drėgna šluoste, po to visus paviršius rekomenduojama nušluostyti sausai ir vėdinti 3-6 valandas. Paprastai to pakanka, kad atsikratytų plastiko kvapo.

Taip pat reikia plauti nešvarų šaldytuvą, atitirpdžius įrenginį ir panaudojus intensyvesnio veikimo medžiagas. Tai gali būti ir specialūs gamykloje pagaminti gaminiai, ir naminiai sprendimai:

 • actas praskiestas santykiu 1:1;
 • soda (mažiausiai 3 arbatiniai šaukšteliai stiklinei vandens);
 • citrinos sultys, praskiestos santykiu 1:1 (arba citrinos rūgšties tirpalas 2 arbatiniai šaukšteliai stiklinei);
 • amoniako tirpalas (dar žinomas kaip amoniakas), praskiedus 1 ml skysčio 100 ml vandens.

Visos šios priemonės ne tik puikiai nuplauna apnašas ir nešvarumus, bet ir naikina bakterijas bei pelėsius, taip pat naikina nemalonius kvapus. Esant silpnam kvapui, pakanka paprastos sodos, stiprios gali nugalėti actą, citrinų sultis, kraštutiniais atvejais galite naudoti amoniaką.

Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas kampams. Visas lentynas ir stalčius reikia išimti ir išplauti atskirai. Negalima nepastebėti ir guminės durelių tarpinės: joje dažnai kaupiasi trupiniai. Po apdorojimo taip pat būtina gerai nuplauti, nušluostyti ir išvėdinti šaldytuvą.

Nemaloniems kvapams šaldytuve pašalinti naudojame adsorbentus

Parduotuvėse galite rasti gatavos produkcijos adsorbentų (medžiagų, kurios pašalina nemalonų kvapą). Jie kurį laiką įgauna kvapus, po to juos reikia keisti. Tarp tokių sugertuvių populiarūs silikono rutuliukai.

Kad neišleistumėte papildomų pinigų, galite naudoti tai, kas yra kiekvienuose namuose. Į šaldytuvą galima sudėti į drobinius maišelius ar lėkštes:

 • druskos;
 • soda;
 • Aktyvuota anglis;
 • arbatos maišeliai.

Mes užmaskuojame kvapą

Kaip dezodorantus galite naudoti natūralius skonius, tokius kaip šviežiai malta kava, apelsinų žievelės, citrinos skiltelės. Jas reikėtų dėti ant lėkštutės šaldytuvo apačioje, tačiau reikia būti atsargiems: citrinos ir apelsinai patys gali sugesti ir supeliuoti, todėl juos reikėtų keisti kas kelias dienas.

Šiems tikslams puikiai tiks namuose turimi prieskoniai: malonų aromatą suteiks cinamonas, čiobreliai, gvazdikėliai, tačiau jais pasikliauti nereikėtų, jei kameros viduje susiformavo stiprus ir patvarus kvapas.

Išvalome kanalizaciją

Šiuolaikiniuose šaldytuvuose yra numatyta drenažo sistema: ant galinės sienelės susidarantis kondensatas pamažu nuteka žemyn ir patenka į specialią angą. Bakterijos dažnai pradeda daugintis vandenyje, suformuodamos apnašas, kurios blokuoja šios sistemos išėjimą. Periodiškai reikia išvalyti kanalizaciją:

 • nuimkite kamštį iš skylės;
 • atsargiai nuvalykite griovelį, kuriame kaupiasi kondensatas;
 • vatos tamponais išvalykite pačią skylę nuo apnašų.

Veikiantis nutekėjimas užtikrins skysčio nutekėjimą, o drėgmės perteklius nesikaups šaldytuve.

Prevencija nuo…