Mes įtraukiame produktus, kurie, mūsų nuomone, yra naudingi mūsų skaitytojams. Jei perkate per nuorodas šiame puslapyje, galime uždirbti nedidelį komisinį atlyginimą. Štai mūsų procesas.

Medicinos naujienos šiandien rodo tik tuos prekių ženklus ir produktus, už kuriuos stovime.

Mūsų komanda kruopščiai ištiria ir įvertina mūsų svetainėje pateiktas rekomendacijas. Norėdami įsitikinti, kad produktų gamintojai laikėsi saugos ir efektyvumo standartų, mes:

 • Įvertinkite ingredientus ir sudėtį: Ar jie gali pakenkti?
 • Patikrinkite visus teiginius apie sveikatingumą: Ar jie atitinka dabartinį mokslinių įrodymų rinkinį?
 • Įvertinkite prekės ženklą: Ar ji veikia sąžiningai ir laikosi geriausios pramonės praktikos?

Mes atliekame tyrimus, kad galėtumėte rasti patikimų produktų, skirtų jūsų sveikatai ir gerovei.

Skaitykite daugiau apie mūsų tikrinimo procesą.

Daugeliu atvejų žmonės gali gydyti nedidelį dantenų kraujavimą namuose. Gera burnos higiena ir natūralios priemonės gali gydyti ir užkirsti kelią dantenų kraujavimui.

Dantenų kraujavimas yra dažnas ir paprastai nėra rimtas. Išsivalęs dantis ar naudojant siūlą, žmogus gali pastebėti kraujo, kuris gali sudirginti jautrias dantenas.

Dažniausia priežastis, dėl kurios žmogui kraujuoja dantenos, yra dėl apnašų ar dantų akmenų susikaupimo. Šios medžiagos leidžia bakterijoms augti išilgai dantenų linijos. Gera burnos higiena gali užkirsti kelią jautrumui ir kraujavimui.

Dažniausios jautrių ar kraujavimo dantenų priežastys:

 • nevalyti dantų pakankamai dažnai arba bent du kartus per dieną
 • naudojant per kietą arba kietą dantų šepetėlį
 • naudojant susidėvėjusį, nusidėvėjusį dantų šepetėlį, kuris nebevalo efektyviai
 • grubiai naudokite dantų siūlą, o ne švelniai stumkite jį žemyn ir apkabinkite kiekvieno danties šonus
 • vartojant tam tikrus vaistus, tokius kaip aspirinas, kraują skystinantys vaistai ar ibuprofenas
 • sergant gingivitu arba ankstyva dantenų liga

Išbandykite šiuos metodus, kad sustabdytumėte dantenų kraujavimą ir kad kraujavimas nepasikartotų.

1. Naudojant marlę

Tinkama burnos higiena gali padėti gydyti dantenų kraujavimą.Pasidalinkite Pinterest
Tinkama burnos higiena gali padėti gydyti dantenų kraujavimą.

Kaip ir kraujavimo iš bet kurios kūno vietos atveju, žmonės gali padėti sustabdyti kraujavimą, tuoj pat laikydami švarią, drėgną marlę prie pažeistos vietos.

Švelniai paspauskite marlę į vietą, kol kraujas nustos tekėti.

Žmonės, kurių imuninė sistema nusilpusi arba kurių sveikatos būklė yra kitokia, gali pastebėti, kad jų dantenoms ilgai sustabdyti kraujavimą. Pasitarkite su odontologu apie geriausią būdą sustabdyti kraujotaką.

2. Ledo naudojimas

Nuo patinusių, kraujuojančių dantenų laikykite vėsų kompresą, nedidelį ledo paketą arba ledo kubelį, kad padėtumėte jas nuraminti.

Ledo paketai ypač padeda nuraminti nedidelius burnos sužalojimus, sukeliančius patinimą, pvz., įpjovimus ir įbrėžimus. Jie taip pat gali padėti sumažinti skausmą ir patinimą, kurį sukelia gingivitas.

Vienu metu naudokite ledą 10 minučių ir darykite 10 minučių pertraukas. Jei kraujavimas nesiliauja, kai kurie žmonės gali apsvarstyti galimybę kreiptis į gydytoją.

3. Burnos skalavimo skysčio naudojimas

Antibakteriniai burnos skalavimo skysčiai gali gydyti ir užkirsti kelią dantenų kraujavimui. Jie naikina bakterijas ir mažina uždegimą, kad nuramintų skausmingas, patinusias ir kraujuojančias dantenas.

Burnos skalavimo skystis taip pat gali gydyti ir užkirsti kelią gingivitui, kuris yra dažna dantenų kraujavimo priežastis.

Įprastos aktyvios sudedamosios dalys burnos skalavimo skysčiuose yra:

 • chlorheksidinas
 • vandenilio peroksidas

Turėkite po ranka burnos skalavimo skysčio, kad galėtumėte gydyti dantenų kraujavimą, kai jos atsiranda. Žmonės gali nusipirkti burnos skalavimo skysčių vaistinėse arba rinktis iš prekių ženklų prisijungęs.

4. Šiltu druskos skalavimu

Burnos skalavimas sūriu vandeniu gali padėti sumažinti bakterijų skaičių ir pagreitinti gijimo laiką. Pasak Amerikos odontologų asociacijos (ADA), žmogus gali skalauti burną druska, į 8 uncijas šilto vandens įdėdamas pusę arbatinio šaukštelio druskos.

Išskalaukite burną druskos skalavimo skysčiu, kad išvalytumėte vietą, tada išspjaukite skystį. Pakartokite tai kelis kartus per dieną arba pagal odontologo nurodymus.

5. Ciberžolės pastos užtepimas

Pasidalinkite Pinterest
Moksliniai įrodymai nepatvirtina, kad ciberžolės pasta yra priemonė nuo dantenų kraujavimo.

Ciberžolė turi natūralų antibakterinį ir priešuždegiminį poveikį. Patepę dantenas ciberžolės pasta gali pagerinti gingivito ir dantenų kraujavimo simptomus.

Tačiau šiuo metu nėra patikimų mokslinių įrodymų, kad ciberžolė turėtų kokį nors poveikį dantenų ligoms ar dantenų kraujavimui.

Vienas nedidelės apimties tyrimas palygino kurkumino, veikliosios ciberžolės medžiagos, poveikį su chlorheksidino poveikiu burnos higienai. Tyrėjai nustatė panašų priešuždegiminį poveikį žmonėms, kurie vartojo šiuos gelius 10 minučių per dieną du kartus per dieną.

Ciberžolė yra geltona, tačiau ji neturėtų nudažyti žmogaus dantų tol, kol po naudojimo gerai išskalaujama. Kai kurie žmonės naudoja ciberžolę kaip dantų balinimo priemonę, ypač kartu su kepimo soda. Tačiau šios priemonės veiksmingumo įrodymų nėra.

6. Tinkamo dantų šepetėlio naudojimas

Jei žmogus turi jautrias dantenas, jis gali pasirinkti dantų šepetėlį, pažymėtą kaip ypač minkštas arba jautrus. Tvirti arba vidutiniai dantų šepetėliai yra per šiurkštūs ant dantenų.

ADA rekomenduoja žmonėms naudoti dantų šepetėlį su minkštais šereliais 2 minutes du kartus per dieną. Jie sako, kad tiek rankiniai, tiek elektriniai dantų šepetėliai yra veiksmingi.

Dantų šepetėlius keiskite kas 3–4 mėnesius arba anksčiau, jei šereliai atrodo susidėvėję.

7. Valykite siūlu kiekvieną dieną, bet būkite švelnus

Pradėjus naudoti naują dantų siūlą, iš pradžių gali atsirasti kraujavimas. Dantenos negali būti naudojamos stimuliacijai. Tačiau po kelių dienų nuolatinio dantų siūlų naudojimo kraujavimas turėtų sustoti.

Reguliarus dantų siūlas pagerina bendrą dantenų būklę ir laikui bėgant turėtų sumažinti dantenų kraujavimą.

8. Rūkymo vengimas

Anot jo, rūkymas yra pagrindinė dantenų ligų priežastis Ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC).

Rūkymas kenkia organizmo imuninei sistemai, o tai reiškia, kad organizmas mažiau pajėgia kovoti su bakterijomis, kurios natūraliai prilimpa prie dantenų.

Kai dantenos yra pažeistos, rūkymas apsunkina organizmo audinių gijimą.

Metimas rūkyti naudingas visam organizmui, labai pagerina žmogaus burnos ir dantenų sveikatą. Mesti rūkyti žmonės dažnai pastebi, kad burnos sveikata pagerėjo greitai.

9. Naftos traukimo bandymas

Naftos traukimas yra senovės Ajurvedos medicinos praktika. Tai apima tam tikro aliejaus šluotelėjimą burnoje iki 20 minučių, tada jį išspjaunant. Šalininkai teigia, kad jis gali balinti dantis ir pagerinti burnos sveikatą.

Nors kai kurie žmonės gali pastebėti, kad aliejaus traukimas jiems padeda, ADA nerekomenduoja jo dantų higienai, nes trūksta mokslinių įrodymų apie jo veiksmingumą. Ekspertai teigia, kad tepalo traukimas negali pakeisti reguliaraus valymo šepečiu ir dantų siūlu.

Kai kurie riboti, nedidelės apimties tyrimai tai siūlo naftos traukimas yra veiksmingesnis už placebą kontroliuojant apnašų kiekį burnoje. Tyrimo dalyviai visą savaitę kiekvieną dieną po 10 minučių skalavo burną kokosų aliejumi.

Teorija teigia, kad aliejaus ištraukimas ištraukia burnoje gyvenančias bakterijas, o išspjaudamas aliejų pašalina bakterijas iš burnos. Kai kurie žmonės naudoja antibakterinių savybių turinčius aliejus, pavyzdžiui, kokosų aliejų.

10. Perdirbtų ir saldžių maisto produktų vengimas

Per dažnai valgant krakmolingą, perdirbtą maistą, gali išsivystyti dantenų uždegimas ir dantenų kraujavimas.

Krakmolingas maistas gali prilipti prie dantų ir dantenų ir suskaidyti į cukrų. Šis veiksmas gali sukelti dantenų uždegimą, kraujavimą ir ėduonies padidėjimą.

Krakmolingi, perdirbti maisto produktai apima rafinuotą duoną, pyragus, sausainius ir bulvių traškučius.

11. Traškių daržovių valgymas

Traškios daržovės, pavyzdžiui, salierai ir morkos, gali padėti išlaikyti dantis švarius tarp valgymų.

Jų traški kokybė gali padėti pašalinti maisto likučius nuo dantų. Be to, juose yra mažai cukraus ir angliavandenių, todėl jie neskatina dantų ėduonies ar dantenų problemų.

12. Valgyti daugiau lapinių žalumynų

Pasidalinkite Pinterest
Lapiniuose kopūstuose ir žalumynuose gausu būtinų maistinių medžiagų.

Lapiniai žalumynai, tokie kaip kopūstai, salotos ir špinatai, yra puikūs įvairių maistinių medžiagų, įskaitant vitaminą K, šaltiniai.

Vitamino K trūkumas gali paveikti laiką, kurio reikia kraujui krešėti, todėl žmonės, kuriems trūksta vitamino K, gali pastebėti daugiau kraujavimo nei įprastai.

Žmonės, linkę į kraujo krešulius, turėtų pasiteirauti gydytojo, kiek vitamino K jiems reikia su maistu.

Ilgalaikis gydymas ir profilaktika

Geriausias būdas išvengti dantenų kraujavimo – laikytis sveiko gyvenimo būdo, kuris užkerta kelią ligoms, kurios sukelia dantenų kraujavimą.

Žmonės dažnai gali išvengti ir užkirsti kelią kraujavimui iš dantenų ir kitų dantenų problemų:

 • Geros burnos sveikatos priežiūros praktika, įskaitant dantų valymą du kartus per dieną ir dantų siūlą kartą per dieną.
 • Dantų šepetėlių keitimas kas 3–4 mėnesius.
 • Reguliariai lankosi pas odontologą.
 • Užsisakykite reguliarius higienisto vizitus…