Top knygos

Kasmet pasaulyje išleidžiama labai daug įvairių žanrų knygų. Pasak skaitytojų, daugelis jų nėra verti mūsų dėmesio, o geriausių kūrinių, kuriuos turėtume žinoti, sąrašas iš esmės sutrumpintas. Taigi kaip pagal pavadinimą ir viršelį nustatyti geriausias knygas, kurios nusipelno mūsų dėmesio ir kurias ramia sąžine galime atidėti į šalį? Atsakydami į šį klausimą, mes parengėme geriausių šių metų knygų reitingą, kurio tikslas – surasti geriausią, negaištant nereikalingo laiko.

Geriausių knygų aprašymas

1. Aš tau to nesakiau

 Aš tau to nesakiau

Kaina: apytiksliai 27 PLN
Raskite pigiausią pasiūlymą

Veiksmas prasideda 1942 metais karo Europoje metu. Sibiro stovykloje jauna moteris priima sprendimą, kuris neigiamai paveiks jos tolesnį gyvenimą. Jos sąžinę slegiantis melas tęsis metus.

Kitas romano etapas nukelia į šiuolaikinius laikus. Moteris hospitalizuota JAV. Nebuvimo namuose metu atrandami jos prisiminimai apie anksčiau paslėptą gyvenimą: sugadinta jauno vyro nuotrauka, odiniai batai ir laiškas. Motinos anūkė Alice Hanna buvo atsakinga už atminimų suradimą. Pavargusi nuo visos situacijos, močiutė prašo anūkės išvykti į Lenkiją, savo gimtinę, susirasti mylimą moterį. Šios viešnagės metu Alisa atranda skaudžią tiesą, kurią visą laiką slėpė jos močiutė.

Romano metu autorė Kelly Rimmer mus perkelia tarp dviejų laiko plotmių, tarp karo ir naujųjų laikų. Šioje geroje knygoje dviejų moterų gyvenimas susipina, kad sukurtų emocinę istoriją, pagrįstą atkaklumu, ištikimybe ir meile.

2. Klaidinga pandemija – mokslininkų ir gydytojų kritika

 Klaidinga pandemija - mokslininkų ir gydytojų kritika

Kaina: apytiksliai 23 PLN
Raskite pigiausią pasiūlymą

19 COVID – virusas, pakeitęs mūsų kasdienybę. Knyga, parodanti, kaip virusas veikia mūsų gyvenimą, ekonomiką ir gerovę. Dažnai vadinamas pavojingu, mirtinu COVID 19 virusu, jis iš tikrųjų pasirodo esąs nesunkus gripas. Prof. Dr. Med. Teismo medicinos ekspertas, Hamburgo universiteto klinikos Teismo medicinos instituto direktorius Klausas Püschelis nustatė, kad daugeliu atvejų mirtingumas nuo viruso nusako labai panašų vaizdą kaip ir kitos kvėpavimo takų bei plaučių infekcijos.

Kai kuriose pasaulio vietose COVID 19 yra efektyvesnis, tačiau ne pagal mirtingumą, bet pagal kitus „pagrindinius“ veiksnius. Taip pat pastebime daug hospitalinių infekcijų, blogą būklę ir vyresnį visuomenės amžių. Prof. Gydytojas Johnas Loannidisas, epidemiologas ir biostatistas, teigė, kad virusas paveikė mūsų gyvenimą ir veikimą daug labiau nei vien tik COVID 19 ir gali mums grasinti.

Perskaitę šią gerą knygą turime atsakyti į klausimą, ar verta klausytis politikos „ekspertų“ ir jų socialinių anomalijų, ar patyrusių medicinos gydytojų iš viso pasaulio.

3. Aurovilis. Svajonių miestas

Auroville.  Svajonių miestas

Kaina: apytiksliai 29 PLN
Raskite pigiausią pasiūlymą

Auroville. Svajonių miestas, kaip rodo pavadinimas, yra knyga, aprašanti miestą ne išgalvotai, o realiai. „Auroville“ yra Pietų Indijoje, Viluppuram rajone. Miestas buvo pastatytas galvojant apie neutralią vietą, be politikos, religijos, kur visi yra lygūs ir gali patirti dvasinę ramybę.

Šios vietos vaizdas slepia jos istoriją ir legendą. Miestas, atsiradęs iš nieko, nevaisingoje žemėje, kurioje lankydavosi svečiai iš vakarų, atnešantys klestėjimą, kurio miškuose kadaise buvo raudona dykuma, o dar visai neseniai buvo matyti jūra.

Knygos autorė Katarzyna Boni didžiąją laiko dalį praleidžia už Lenkijos ribų. Dažniausiai jis yra Azijoje ir Indijoje, kur vyksta romanas. Nenuostabu, kad autorė taip nori aplankyti pasaulį, nes ji daug rašė apie keliones ir kultūras. Auroville’o knyga – svajonių miestas iš dalies nurodo tai, ką Bona veikia šiuo metu. Knygoje yra daugybė žmogaus emocijų.

4. Kainos klausimas

 Kainos klausimas

Kaina: apytiksliai 27 PLN
Raskite pigiausią pasiūlymą

Kainos klausimas yra Zygmunto Miłoszewskio knyga, kuri, pasirodo, yra romanas, sudarytas iš kelių etapų. Veiksmo kupinas vieno populiariausių lenkų rašytojų trileris yra drąsus Miłoszewskio darbas.

Istorija prasideda 20 amžiaus pradžioje. Audros metu Benedyktas Czerskis sutinka su tam tikra mirtimi. Sužinome, kad Czerskis buvo nuteistas į Tolimuosius Rytus prieš kelis dešimtmečius. Po tam tikro laiko jis grįžta į gimtinę kaip puikus mokslininkas ir tolimų Sibiro genčių tyrinėtojas. Tačiau jo silpnybė yra lobis, paslaptinga skrynia, kurioje yra neįkainojamos paslaptingų ainų relikvijos.

Kituose etapuose knyga nukelia į XXI amžių. Joje pasirodo mokslininko ir proto religijos pasekėjo Bogdano Smugo figūra. Jis mano, kad brangiuose Czerskio lobiuose yra objektas, galintis pakeisti žmonijos ateitį. Istorikė ir vertingų šedevrų ieškotoja Zofia Lorentz padeda jam ieškoti, kuri taip pat turi savo interesų.

„Kainos klausimas“ parodo, kiek mes esame pasirengę aukoti, kad įgyvendintume savo norus. Tai pasakoja apie mokslą, religiją, prisiminimų vaidmenį ir apie didžiulį žmonijos nuotykį, kuris gali būti vos pasibaigęs.

5. Stoikų iššūkis

 Stoiškas iššūkis

Kaina: apytiksliai 23 PLN
Raskite pigiausią pasiūlymą

Irivine William B. yra Wrighto valstybinio universiteto Ohajo valstijoje, JAV filosofas. Jis užsiima taikomąja etika, t. verslumo srityje – laisvos valios ir indukcinės bei simbolinės logikos klausimai. Jo knyga rodo unikalų būdą derinti senovės filosofų įžvalgas su naujausiais psichologiniais tyrimais.

Gyvenime kelyje susiduriame su daugybe nepatogumų ir iššūkių. Kartais susiduriame su mažiau stresinėmis situacijomis, tačiau būna ir emocingiausių. Autorius savo knygoje mums aprašo, kaip paprastu būdu galime tapti stipresni ir susitvarkyti su likimo turimais nepatogumais. „Šaukdami stoiką“ sužinosime, kaip komplikacijas paversti galimybėmis.

„Stoic Challenge“ yra pavyzdžių ir anekdotų kupina knyga, kuri yra idealus įkvėpimo šaltinis žmonėms, kurie kasdieniame gyvenime negali susidoroti su stresinėmis situacijomis, nuo paprasčiausio iki streso darbe iki sunkiausio, susijusio su artimo žmogaus mirtimi. vieni.

6. Pasaulio valdovas – Bensonas Robertas Hughas

 Pasaulio lordas - Bensonas Robertas Hughas

Kaina: apytiksliai 23 PLN
Raskite pigiausią pasiūlymą

Bensonas Robertas Hughas, „Pasaulio valdovo“ autorius. Jis parašė knygą kaip katalikų kunigas, tai nebūtų nieko neįprasta, tačiau jis kilęs iš labai garsios šeimos Britų salose. Jo tėvas buvo Kenterberio anglikonų arkivyskupas. Autorius priėmė katalikų tikėjimą per savo kelionę į Šventąją Žemę ir tada pamatė, kokia universali yra Katalikų bažnyčia.

Iki šios dienos knyga stovi šalia iškiliausių kūrinių, ir net pats Šventasis Tėvas Pranciškus rekomendavo šią knygą. Kodėl pats popiežius tai pripažįsta pranašyste ir kodėl jis taip nori apie tai kalbėti? Paslaptis yra tada, kai knyga buvo parašyta.

Savo romane autorius pateikia mums Europos, kaip vieno politinio organizmo, įvaizdį. Jis apibūdino žmonių likimą, kuris yra Europos Parlamento ir suvienyto žemyno prezidento valdžios rankose. Islamams sukrečiant visą tvarką, kai katalikai tampa mažuma. Visa tai vyksta prieš mūsų akis ir mums yra gerai žinoma. Didžiausių galių varžymąsi valdo valdžia. Tai tapo mūsų kasdienybe.

Knyga parašyta daugiau nei prieš 100 metų, 1907 m. Iš kur autorius žinojo, kas nutiks mums XXI amžiuje?

7. Gyvenimas. Įdomi kelionė per 4 milijardus metų

Gyvenimas.  Įdomi kelionė per 4 milijardus metų

Kaina: apie 41 PLN
Raskite pigiausią pasiūlymą

Juanas Luisas Arsuaga savo bestseleriu mus veda į kelionę ieškodamas atsakymo į klausimą: kodėl žmogus atsirado žemėje? Kaip tai prasidėjo ir kodėl nutiko, kad žmonės, o ne kitos protingos būtybės, išgyveno iki šių dienų?

Autorius savo knygoje nori parodyti mums pasaulį, kurio nepažinome nuo pat pradžių. Tai 15 dienų kelionė, suskirstyta į skyrius, kuriuose Arsuaga pasakos apie augalų ir gyvūnų karalystę, kaip kai kurie turi išnykti, kad atsirastų naujų. Viskas remiasi evoliucija. Bestselerio autorius mums pasakys, ko reikėjo pirmiesiems organizmams vystytis. Galiausiai jis paklaus savęs, ar mūsų evoliucija baigėsi? Ar mes tik šio proceso pradžia?

Juanas Luisas Arsuaga yra paleontologas ir biologas. Didžiąją savo gyvenimo dalį jis skyrė gyvenimo žemėje istorijai ir jos evoliucijai tyrinėti. Jo knyga „Gyvenimas“. Įspūdinga kelionė per 4 milijardus metų “Ispanijoje tapo mega pardavėju.

8. Moterų44. Tikros moterų istorijos sukilusioje Varšuvoje

Moterys44.  Tikros moterų istorijos sukilusioje Varšuvoje

Kaina: apytiksliai 26 PLN
Raskite pigiausią pasiūlymą

Agnieszka Cubała knyga pasakoja apie moterų patirtį Varšuvos sukilimo metu. Šio įvykio istoriją žinome vyrų požiūriu. Kubos knyga „Moterys“ 44. Tikros moterų istorijos Varšuvos sukilime “parodo mums dalyvių požiūrį. Ilgą laiką jie nenorėjo apie tai kalbėti, dabar galime išgirsti tiesą apie kovą be didvyriškumo, priverstinio žudymo, kad išgyventume. Ši knyga yra visų moterų balsas, svarbus istorijai ir mums.

Jie, be kita ko, kalba apie savo patirtį aktorės: Małgorzata Damięcka-Lorentowicz, Alina Janowska, Irena Kwiatkowska, Danuta Szaflarska, Beata Tyszkiewicz Krystyna Zachwatowicz-Wajda; poetės ir rašytojos: Maria Dąbrowska, Maria Kownacka, Anna Świrszczyńska; Hanna Brzezińska – „okupuoto Varšuvos lakštingala“, Natalija Sendys – „kanalizacijos karalienė“, arba ryšininkė-šaulė – Wanda Traczyk-Stawska.

Agnieszka Cubała yra aistringa Varšuvos sukilimo istorijai. Ji dalyvavo įvairiuose veiksmuose, susijusiuose su sukilimu, t. ji koordinavo nuolatinės ekspozicijos Varšuvoje sukilimo muziejuje scenarijaus įgyvendinimą.

9. Įsilaužti į smegenis – Kotarski Radosławas

 Įsilaužimas į smegenis - Kotarski Radosławas

Kaina: apie 58 PLN
Raskite pigiausią pasiūlymą

Kaip veikia žmogaus protas? Ar mūsų mokymosi metodai yra veiksmingi? Kasdien susiduriame su naujais dalykais, įgyjame vis daugiau žinių ir patirties, tačiau ne visada pavyksta viską prisiminti.

Knygos „Įsilaužk į Mózgu“ autorius Radosławas Kotarskis supažindino su mūsų galvoje slypinčiomis paslaptimis. Remdamasis surinktais straipsniais ir knygomis, Kotarskis atliko daugybę eksperimentų, kurie leido suprasti, kaip veikia žmogaus protas ir ką galime padaryti, kad lengviau prisimintume mums nežinomus dalykus. Autoriaus knygą galime metaforiškai vadinti „smegenų pasirinkimu“.

Per gyvenimą žmogus apsiriboja tik tuo, kad prisimena, ką jis turi, o kas, jei mes lengvai prisimintume viską, ko norime? Tūkstančius metų žmogui niekas netrukdė, galbūt tai dar vienas mūsų evoliucijos procesas.

Viršelio autorius įdomiai palygino žmogų ir mašiną. Tai mums parodo, koks galingas gali būti žmogaus protas, kai mes visapusiškai juo pasinaudojame.

10. 21 pamoka Xxi amžiui – Yuval Noah Harari

 21 pamoka Xxi amžiui - Yuval Noah Harari

Kaina: apytiksliai 32 PLN
Raskite pigiausią pasiūlymą

Yuval Noah Harari yra garsus Izraelio istorikas ir vizionierius. Šiais laikais daugelyje romanų kalbama apie praeitį ar ateitį, apie kurią nieko nežinome. Knygos „21 pamoka XXI amžiui“ autorius nori atverti akis ties mus supančia tiesa. Harari kviečia mus aptarti mūsų amžiaus problemas savo trumpuose skyriuose.

Autorius savo romane žmogų nukreipia į nepatogią šviesą. Jis užduoda provokuojančius klausimus, į kuriuos pats gali puikiai atsakyti.

Savo pasaulio problemos dažnai nepastebime arba nenorime jos matyti. Kiekviena nelaimė įvyksta prieš mūsų akis. Ar tai žmogus sau? Harari paprastai, ironiškai apibūdina tai, prie ko privedė žmogus: natūralios aplinkos niokojimą, pabėgėlių krizę, terorizmą, liberalizmo nuosmukį. Ką mūsų žmogaus gyvenimo reiškiniai sako apie žmogų ir jo sukurtą pasaulį? Autorius savo knygoje išsklaido mūsų abejones į sudėtingus klausimus apie mūsų pasaulį.

Kitos populiarios knygos 2020–2021 m. – kurią knygą turėtumėte pasirinkti?

Pirmiausia norėtume jums pristatyti knygą pavadinimu Magda Knedler „Įsikūręs su Aušvice“. Tai tikroji Stanisławos Leszczyńskos istorija. Akušerė iš Lodzės buvo išsiųsta į KL Auschwitz. Viešnagės metu ji rizikavo gyvybe padėti kitoms moterims. Neturėdama medicininės įrangos, vandens ir nežmoniškomis sąlygomis, ji nuolat rizikavo gyvybe ir pagimdė daugiau kaip 3000 gimusių kūdikių. Knygos herojė apsaugojo vaikus nuo eksperimentų ir palaikė jaunas mamas, kurios vaikus paėmė jėga. Tai nepaprastai jaudinanti istorija apie Stanisławą Leszczyńską, kurią turėtų pažinti visi.

Antrajame pareiškime norėtume pateikti medicinos trilerį pavadinimu – Mirties klinika. Autorius Harlanas Cobenas supažindina mus su dr. Harvey Riker personažu, dirbančiu klinikoje. Jis visą savo gyvenimą paskyrė AIDS vakcinos išradimui. Galų gale jam pavyksta išgydyti savo pirmuosius pacientus, tačiau sėkmė gali trukti ne amžinai. Kiekvienas išgydytas žmogus tampa serijinio žudiko auka.

Geriausios atostogų knygos – rekomenduojami pavadinimai

Tarp rekomenduojamų geriausių atostogų knygų labai populiari Sylvia Wilczyńska knyga „Topielce“. Tai tipiškos detektyvinės istorijos ir gerai išplėtoto tiriamojo siužeto bei fantastinių romanų derinys.

Joanna Sykat knyga „Padovanok jūrai“ yra pasakojimas apie susidūrimą su savo praeitimi, augimu, meile ir šeimos santykiais. Autorius atkreipia dėmesį į daugumai visuomenės pažįstamas problemas.

Vienas iš šiais metais rekomenduojamų romanų yra Monikos Michalik knyga „Lauk manęs“. Autorius nagrinėja smurto prieš moteris problemą. Tai istorija apie tai, kad niekada neprarandi vilties ir kovoji už savo naują ir geresnį gyvenimą.

Atsižvelgiant į jūsų pageidavimus, kiekvienas turėtų rasti kažką tinkamo šiame knygų reitinge.