Kai žmogus praranda dalį ar visą varpos jausmą, jis sustingsta.

Varpoje yra daug nervų galūnėlių, ir ji dažniausiai yra labai jautri. Nutirpimas gali atsirasti, kai žmogus ilgą laiką sėdi tam tikroje padėtyje. Tai taip pat gali atsirasti dėl žemo testosterono lygio, kitos sveikatos problemos ar traumos.

Žmonės turėtų kreiptis į gydytoją, jei jų varpa ar sėklidės nutirpsta be jokios aiškios priežasties.

Šiame straipsnyje apžvelgsime, kas gali sukelti varpos tirpimą ir kaip susigrąžinti jautrumą.

Simptomai

Nutirpęs varpasPasidalinkite Pinterest
Nutirpusio varpos simptomai gali būti įvairūs: nuo labai menkos stimuliacijos iki visiškai nieko nejaučiamo.

Varpa nutirpsta, kai žmogus negali jausti pojūčių, kuriuos paprastai jaustų, įskaitant prisilietimo ar stimuliavimo jausmus.

Sustingimo simptomai kiekvienam žmogui gali skirtis. Kai kuriems tai atrodo kaip užmigti ranka ar koja. Kiti gali jaustis taip, lyg cirkuliacija šioje srityje būtų nutraukta.

Kai kurie sustingę žmonės praneša, kad jaučia labai mažai stimuliacijos, o kiti nejaučia nieko, net ir nuo stiprios stimuliacijos.

Priklausomai nuo pagrindinės priežasties, tirpimą gali lydėti kiti simptomai. Šie simptomai gali būti:

 • jautrumo praradimas sėklidėse, tarpvietėje arba odoje aplink varpą
 • deginimo ar dilgčiojimo pojūtis, panašus į adatą
 • šaltis varpoje ar sėklidėse
 • mėlyna arba purpurinė oda

Kas sukelia varpos tirpimą?

Kai kurios problemos gali sukelti jutimo praradimą, o kai kurios veiklos ir gyvenimo būdo veiksniai gali padidinti riziką.

Varpos tirpimą gali sukelti šie veiksniai:

Traumos

Pasidalinkite Pinterest
Važiuojant dviračiu, varpos ir kirkšnies sritis spaudžiama, todėl gali atsirasti tirpimas.

Pažeidus varpą ar aplink jį, jis gali nutirpti. Tai gali atsirasti dėl tam tikrų nervų ar kraujagyslių pažeidimo.

Paprastai jautrumas grįžta su laiku. Jei ne, kreipkitės į gydytoją.

Varpos ar kirkšnies srityje gali atsirasti spaudimas arba sužalojimas:

Važiuodamas dviračiu. Kelio nelygumai ir trintis gali sužaloti tarpvietę, sėklides ir varpą. Važiavimas dviračiu taip pat gali sukelti spaudimą kirkšnims ir laikinai apriboti nervus ar kraujagysles, o tai gali sukelti varpos tirpimą.

Sėdi per ilgai. Ilgą laiką sėdint ant nepatogių ar nepaminkštintų kėdžių, varpa arba tarpvietė gali būti pakankamai spaudžiama, kad būtų galima susižaloti. Tarpvietė neturėtų išlaikyti kūno svorio.

Bendras dirginimas. Muilai ir kitos higienos priemonės dažniau dirgina jautrią varpos ir aplink ją esančią odą. Gali padėti naudoti švelnų, hipoalerginį muilą.

Trintis nuo aptemptų drabužių. Aptempti arba šiurkštūs apatiniai gali sudirginti varpą ir sukelti niežėjimą ar dilgčiojimą. Tokie drabužiai taip pat gali sukelti paraudimą, ypač aplink varpos galiuką.

Su seksu ar masturbacija susijęs sužalojimas

Lytinio aktyvumo metu erekcija varpa nėra lanksti. Dėl tokio standumo varpai gali kilti lūžių ar mėlynių, dėl kurių gali atsirasti skausmas, dirginimas, tirpimas ir spalvos pasikeitimas.

Stipri arba per didelė trintis dėl masturbacijos ir kitų seksualinės veiklos rūšių taip pat gali sukelti sužalojimą, dėl kurio atsiranda tirpimas. Jei žmogus pastebi jautrumo sumažėjimą, gali padėti sumažinti masturbaciją arba išbandyti įvairias masturbacijos formas.

Žala taip pat gali atsirasti naudojant pompą, kuri siurbia kraują į varpą, kad pasiektų erekciją. Ant odos gali atsirasti tirpimas, mėlynės, įpjovimai ir raudonos arba violetinės dėmės, vadinamos petechijomis.

Varpos žiedai gali padėti kai kuriems žmonėms, turintiems erekcijos sutrikimų, tačiau per didelis jų naudojimas gali sukelti mėlynių ir kitokios žalos.

Žemas testosterono kiekis

Testosteronas yra svarbus hormonas, turintis platų poveikį, įskaitant vaidmenį reguliuojant raumenų masę ir lytinį potraukį. Po brendimo testosterono lygis palaipsniui mažėja, o daugelis vyresnio amžiaus žmonių turi žemą lygį.

Tačiau mažas testosterono kiekis gali turėti įtakos ir jaunesniems žmonėms.

Kai testosterono lygis sumažėja, žmogus gali pastebėti, kad sumažėja seksualinės veiklos malonumas. Dėl to jie gali klaidingai manyti, kad jų penis yra sustingęs.

Mažas testosterono kiekis gali sukelti tirpimą, bet dažniausiai ne tada, kai kalbama apie skausmą, todėl žmogus vis tiek jį jaus, jei, pavyzdžiui, suspaustų varpą ar kapšelį.

Kiti žemo testosterono simptomai gali būti nuotaikos, lytinio potraukio ir energijos lygio pokyčiai.

Nervų problemos

Problemos su nervais šioje srityje gali sukelti varpos, sėklidžių ir tarpvietės tirpimą.

Daugybė sveikatos problemų gali paveikti nervus ir sukelti tirpimą. Asmuo gali patirti šį tirpimą apatinėje kūno dalyje ir kirkšnies srityje.

Kai kurios iš šių problemų apima:

 • diabetas
 • vilkligė
 • išsėtinė sklerozė (MS)

 • vėžys ir jo gydymas

 • kraujagyslių liga

Peyronie liga

Peyronie liga yra rečiau pasitaikanti varpos tirpimo priežastis.

Šiai ligai būdingas rando audinio, vadinamo apnašų, kaupimasis varpoje. Randų audinys gali būti mažiau jautrus nei įprastas varpos audinys, o kai kurie žmonės patiria desensibilizaciją arba tirpimą.

Prostatos vėžys

Prostata vaidina svarbų vaidmenį reprodukcinėje sistemoje. Jis gamina skystį, pernešantį spermą, ir padeda išstumti skystį ejakuliacijos metu.

Pavyzdžiui, prostatos pažeidimas dėl naviko gali sukelti varpos tirpimą, dilgčiojimą ir kitus pokyčius.

Be to, žmogus, be kitų simptomų, gali šlapintis dažniau nei įprastai arba jam gali būti sunku šlapintis.

Nutirpusio varpos gydymas

Kai tirpimas atsiranda dėl sužalojimo, jis paprastai užgyja sužalojimu.

Kai pagrindinė būklė yra atsakinga už tirpimą, sveikatos problemos gydymas arba valdymas paprastai išspręs šį simptomą.

Šie metodai gali padėti sumažinti varpos tirpimą:

Gyvenimo įpročių keitimas

Pasidalinkite Pinterest
Stovėjimas gali padėti sumažinti tirpimą, kurį gali sukelti sėdėjimas ant kietų paviršių.

Kadangi sėdėjimas tam tikrose padėtyse arba ant kietų, nepatogių baldų gali sukelti tirpimą, gydytojas gali rekomenduoti:

 • visą dieną daryti trumpas pertraukėles
 • stovėti, kai tik įmanoma
 • sėdėjimo padėties reguliavimas
 • keičiamos kėdės

Dviratininkams kitos dviračio sėdynės gali padėti išvengti skausmo ir tirpimo aplink kirkšnį po ilgų važiavimų.

Pakeitus sėdynės kampą, ji taip pat gali sugerti daugiau smūgio ir spaudimo nuo kelio.

Vaistai

Gydytojas paprastai paskirs vaistus, skirtus gydyti ilgalaikes sveikatos sąlygas, tokias kaip diabetas, MS ir Peyronie liga.

Cukraus kiekio kraujyje stebėjimas ir kontrolė gali palengvinti simptomus diabetu sergantiems žmonėms, kuriems gali tekti vartoti papildomų vaistų, kad būtų išvengta nervų pažeidimo. Išplėstiniais atvejais diabetas gali sukelti rimtą nervų pažeidimą, vadinamą diabetine neuropatija.

Žmonės, sergantys Peyronie liga, gali vartoti vaistus, kurie suardo randų audinį ir varpoje susidarantį kolageną. Tai turėtų kontroliuoti jų simptomus.

Testosterono lygio didinimas

Asmeniui, kurio testosterono kiekis yra mažas, gali prireikti hormoninio gydymo, kuris gali būti tabletės, injekcijos ar pleistrai. Vartokite hormonus tik pasikonsultavę su gydytoju.

Outlook

Varpos tirpimas dažnai atsiranda dėl kirkšnies srities sužalojimo. Asmuo gali susižaloti dėl intensyvaus sekso, ilgo važiavimo dviračiu ar traumos.

Gydymas paprastai yra gana paprastas. Pailsėjus varpai, galima atsikratyti įprasto sužalojimo sukelto tirpimo.

Jei tirpimas atsiranda dėl lėtinės būklės ar nervų sutrikimų, perspektyvos gali skirtis, tačiau paprastai tai yra gera.

Jei po gydymo simptomai išlieka, kreipkitės į gydytoją. Asmeniui gali tekti išbandyti keletą metodų ar gydymo būdų, kol suranda tą, kuris veikia.

K:

Ar dėl masturbacijos žmogus gali prarasti jausmą varpoje?

A:

Pernelyg intensyvi masturbacija gali sukelti juntamą jutimo praradimą. Hiperstimuliacija gali sumažinti varpos jautrumą ir padidinti jėgą, kurią naudoja masturbacijos metu, o tai gali pabloginti problemą. Tai taip pat gali sukelti uždelstą orgazmą arba nesugebėjimą patirti orgazmą, vadinamą anorgazmija. Kai kurie gydymo būdai apima masturbacijos technikos keitimą, pavyzdžiui, metodo ar dažnio keitimą ir kitų stimuliavimo šaltinių įtraukimą.

Danielis Murrellas, MD Atsakymai atspindi mūsų medicinos ekspertų nuomones. Visas turinys yra tik informacinis ir neturėtų būti laikomas medicininiu patarimu.