Auskarų vėrimas į spenelius yra populiarus, tačiau gali būti rizikingas. Spenelis yra jautri kūno dalis, todėl su auskarais reikia elgtis atsargiai.

Jei atsiranda infekcija, reikia greitai imtis kai kurių veiksmų, kad ji išnyktų.

Be to, yra keletas esminių dalykų, kurių reikia vengti gydant spenelių auskarus. Jų supratimas gali reikšti skirtumą tarp greito gijimo laiko ir infekcijos.

Koks yra spenelių auskarų vėrimo šalutinis poveikis?

spenelių auskarų vėrimasPasidalinkite Pinterest
Speneliai yra labai jautrūs, o infekcija dėl auskarų vėrimo yra dažnas šalutinis poveikis.

Spenelių auskarų vėrimas – tai savaime sukelta žaizda, kuri pradeda gyti vos tik įvyksta. Paprastai ši žaizda užgyja aplink papuošalą, o tai reiškia sėkmingą auskarų vėrimą.

Gydymo procesas gali sukelti šalutinį poveikį, pavyzdžiui, paraudimą, niežėjimą ar nedidelius išskyrų kiekius. Šie simptomai yra normalūs ir paprastai išnyksta, kai auskaras užgyja per kelis ateinančius mėnesius.

Spenelių auskarų vėrimas taip pat gali sukelti hematomų atsiradimą įvedimo vietoje. Tai cistos, užpildytos krauju, kurioms reikalingas medicininis drenažas.

Randai yra dar vienas dažnas šalutinis poveikis, kurį sukelia spenelių auskarų vėrimas. Tam tikri randų audiniai, tokie kaip keloidiniai randai, sukuria nuolatinio rando audinio augimą auskarų vėrimo vietoje. Šiuos randus galima pašalinti tik chirurginiu būdu.

Užkrėsto spenelio vėrimo požymiai ir simptomai

Dažnas spenelių auskarų vėrimo šalutinis poveikis yra infekcija. Kai kurie infekcijos požymiai yra labai ryškūs. Jei iš auskarų vėrimo atsiranda pūlių, tai aiškus ženklas, kad yra infekcija.

Kiti infekcijos požymiai yra subtilesni. Oda aplink auskarą gali parausti ir sudirginti. Jis taip pat gali būti uždegimas arba nuolatinis niežėjimas. Bet kuris iš šių požymių gali reikšti, kad yra infekcija.

Kiti užkrėsto auskarų vėrimo simptomai:

  • patinimas ir paraudimas
  • didelis jautrumas ar skausmas, ypač liesti
  • auskaras gali jaustis karštas
  • bjaurus kvapas
  • bėrimai aplink auskarą
  • keistos spalvos išskyros
  • skausmai visame kūne
  • karščiavimas
  • nuovargis

Kiekvienas, kuris nėra tikras dėl savo auskarų vėrimo, turėtų pasikalbėti su savo auskarų vėrimu ir gydytoju. Patyręs žvilgsnis į jį gali padėti nustatyti, ar yra infekcija, ar nerimą kelia normalus gijimo procesas.

Kiekvienas, turintis sunkios infekcijos požymių, turi nedelsdamas kreiptis į savo gydytoją, kad gautų gydymą.

Infekcija prieš atmetimą

Speneliai taip pat yra viena iš kūno vietų, kurios gali būti labiau linkusios atmesti auskarą. Atmetimas įvyksta, kai kūnas bando išgyti per auskarą, o ne aplink jį.

Nors atmetimas iš tikrųjų nėra infekcija, žmonės gali patirti panašių simptomų. Netoli auskarų gali atsirasti tokių simptomų kaip paraudimas ir niežėjimas.

Be to, odoje aplink jį gali atsirasti alerginės reakcijos į auskarų vėrimo metalą požymių. Jei nebus pradurta pakankamai odos, papuošalai gali ištraukti iš odos.

Spenelių auskarų infekcijos gydymas

Pasidalinkite Pinterest
Jei infekuoto spenelio auskarų vėrimas namuose yra nesėkmingas, gydytojas gali skirti antibiotikų.

Infekcijos, atsiradusios dėl auskarų vėrimo į spenelį, gydymas paprastai yra paprastas procesas, jei jis užfiksuojamas pakankamai anksti. Sunkiais atvejais gydytojai gali skirti antibiotikų.

Taip pat yra daug dalykų, kuriuos galima padaryti namuose, kad padėtų išgydyti užkrėstą spenelio auskarą.

Skalbimas

Vietos plovimas turėtų būti pagrindinės priežiūros po auskarų vėrimo rutinos dalis, tačiau svarbiau, jei auskaras buvo užkrėstas. Vietos švara, naudojant šiltą vandenį ir švelnų muilą, gali padėti palaikyti kūną, nes jis bando išvalyti infekciją.

Karštas arba šaltas kompresas

Šiltų ir šaltų kompresų mišinys gali pagreitinti gijimo procesą.

Šiltas kompresas gali padidinti kraujo tekėjimą į vietą, o tai gali padėti sumažinti uždegimą ir nusausinti infekciją.

Šaltas kompresas gali padėti sumažinti patinimą ir sumažinti skausmą. Šaltą kompresą reikia atsargiai naudoti aplink spenelį, nes oda jautri.

Jūros druskos plovimas

Paprastas gydymo būdas – plotą nuplauti jūros druskos vandeniu. Tai galima padaryti nesunkiai pripildant nedidelę stiklinę išgryninto vandens ir įpilant grynos jūros druskos. Druskos turi būti tiek, kad lengvai ištirptų vandenyje.

Švelniai įkiškite užkrėstą spenelį į stiklinę, tada pakreipkite stiklinę aukštyn ir prispauskite ją prie odos, kad užkrėstą vietą susidarytų sandariklis. Laikykite vandenį ten 5–15 minučių ir išimkite. Nuplaukite vietą šiltu vandeniu ir švelniai išdžiovinkite.

Jūros druskos skalavimą, tokį kaip šis, galima atlikti du kartus per dieną kelias dienas. Jei infekcijos simptomai nepraeina, gali būti laikas kreiptis į gydytoją.

Dėvėkite laisvus drabužius

Kai auskaras yra užkrėstas ir sudirgęs, trinties pridėjimas prie mišinio nepadeda. Dėvint aptemptus drabužius, kurie nuolat trinasi į auskarą, simptomai gali pablogėti.

Aptempti drabužiai taip pat gali išlaikyti daugiau prakaito ir bakterijų nuo užkrėstos vietos. Venkite dėvėti aptemptus drabužius, apatinius marškinius ar liemenėles, kol infekcija gyja.

Ko nedaryti

Yra keletas labai svarbių dalykų, kurių reikia vengti gydant užkrėstą auskarą. Šie dalykai gali pabloginti infekciją arba sulėtinti gijimo laiką.

Papuošalų negalima nuimti nuo užkrėsto auskaro. Papuošalai veikia kaip infekcijos sukeltų išskyrų nutekėjimas.

Jei papuošalas nuimamas, o žaizda užsidaro, kol ji dar yra užsikrėtusi, gali susidaryti abscesas. Abscesus sunkiau gydyti, todėl infekcija dar labiau pablogėja.

Papuošalą gali tekti keisti tais atvejais, kai kūnas atstumia metalą, tačiau dažniausiai jo nereikėtų visiškai nuimti.

Taip pat svarbu nenaudoti nereceptinių antibiotikų kremų. Nors jie tinka nedideliems įbrėžimams ir įpjovimams, jie gali sulaikyti bakterijas žaizdoje ir pabloginti infekciją.

Valydami užkrėstą vietą nenaudokite alkoholio ar vandenilio peroksido, nes jie gali sudirginti odą ir sukelti papildomų simptomų. Aplink užkrėstą vietą taip pat reikėtų vengti kvepalų, šiurkščių muilų ir ploviklių pertekliaus.

Vengti užkrėsto spenelio auskarų vėrimo

Pasidalinkite Pinterest
Profesionalus auskarų vėrėjas turi pateikti išsamias instrukcijas, kaip prižiūrėti auskarą ir kaip išvengti infekcijų.

Geriausias būdas gydyti infekciją yra jos prevencija. Išmanantis auskarų vėrėjas klientams pateiks išsamias instrukcijas, kaip prižiūrėti auskarą, ir jų reikia atidžiai laikytis.

Apskritai su auskarų vėrimu reikia elgtis labai atsargiai, nes jie gyja. Vietą reikia švelniai nuplauti kiekvieną dieną ir kelis kartus, kai kūnas gausiai prakaituoja.

Šiuo laikotarpiu taip pat reikėtų vengti bet kokios nereikalingos trinties. Laikydami auskarą laisvai uždengtą ir apsaugotą, galite sumažinti infekcijos tikimybę.

Gydymo metu negalima liesti auskarų, papuošalų ir aplinkinės odos. Taip kiekvieną kartą gali patekti skirtingų bakterijų ir paveikti infekciją.

Taip pat gali būti naudinga vengti viešųjų baseinų, vonių ir sporto salių, nes auskarai gyja. Šiose vietose gausu bakterijų ir gali padidėti infekcijos tikimybė.

Kada kreiptis į gydytoją

Kai gydymas namuose neveikia arba simptomai išlieka arba pablogėja, gali būti laikas kreiptis į gydytoją dėl receptinių antibiotikų. Daugeliu atvejų gydytojai paskirs kremą, kurį tepsite ant odos, tačiau kai kurioms infekcijoms gali prireikti ir geriamųjų antibiotikų.

Norint išvengti komplikacijų, svarbu laikytis gydytojo nurodymų dėl gydymo. Žmonės, kurie gydydami infekciją laikosi tinkamų savigarbos metodų, paprastai pasveiks per porą savaičių. Žmonės, kurie nesilaiko tinkamų savęs priežiūros metodų, gali užsikrėsti užsitęsusia infekcija.

Infekcijos, kurios nėra greitai gydomos, gali sukelti ilgalaikių komplikacijų, tokių kaip sumažėjęs jautrumas pradurtame spenelyje arba nuolatinis rando audinys. Infekcijos diagnozavimas ir gydymas kuo greičiau gali padėti išvengti šių komplikacijų.