Kokie yra 20 geriausių

Kiek valandų praleidžiate ant kojų per dieną? Suskaičiuokite juos, nes jei jų yra daug, galbūt jus domina sanitarinių klumpių pirkimas. Šio tipo avalynė, specialiai sukurta atsižvelgiant į sveikatos priežiūros specialistus, prisitaiko prie kojų ir kūno formos ir yra puiki galimybė pasirūpinti kojomis, užkirsti kelią traumoms ar ligoms.

Yra tyrimų, kurie rodo, kad taikant teisingą prevencinę kultūrą būtų išvengta 95% nelaimingų atsitikimų ligoninės aplinkoje. Darbinė avalynė yra elementas, palankus darbuotojo sveikatai bet kurioje srityje ir jos darbui (1). Nors sunku rekomenduoti vieną batą visiems profesionalams, kurie dirba atsistoję, pateiksime keletą patarimų.

Svarbiausias

 • Nors sanitarinės klumpės ligoninės aplinkoje yra labai paplitusios, vis dažniau jas galima pamatyti kitose darbo aplinkose, pavyzdžiui, svetingume ar tiesiog bet kurioje padėtyje, kuriai reikia praleisti daug valandų stovint.
 • Sanitariniai klumpiai gali būti visiškai atidaryti, turėti kulno dirželį, kad būtų galima papildomai palaikyti, arba netgi uždaryti kulną. Vieno ar kito pasirinkimas priklauso nuo jūsų veiklos ir jūsų poreikių.
 • Pirkdami darbo batus, rekomenduojame atsižvelgti į pado prakaitą, vidpadį ar kokybę. Į šiuos ir kitus pirkimo kriterijus įsigilinsime paskutinėje straipsnio dalyje.

Geriausi sanitariniai klumpiai: mūsų mėgstamiausi

Atsižvelgiant į tai, kad sveikatos priežiūros srityje iki 75% darbo valandų dirbama stovint (du), labai svarbu naudoti tinkamą avalynę. Toliau mes pristatysime jums įvairius variantus, kurie palepins jūsų kojas.

Klasikinis sanitarinis klumpis moterims

„Sanibio“ siūlo klasikinio kirpimo slaugytojų klumpę, specialiai sukurtą moterų kojai. Mes jį pasirinkome dėl aukščiausios kokybės medžiagų – lauko odinio ir guminio pamušalo bei pado – ir dėl ergonomikos.

Kulno aukštis yra keturi centimetrai: labai patogu tiems, kurie nepalaiko plokščių batų. Kojinės sagtis prisitaiko, kad būtų palaikoma daugiau.

Redakcinis vertinimas: Jie išsiskiria tuo, kad yra labai patogūs, pritaikomi ir lengvi. Jie taip pat yra gero kainos ir kokybės santykio.

Geriausi „Crocs“ sanitariniai klumpiai

„Crocs“ yra prekės ženklas, turintis skirtingus modelius, kuriuos labai mėgsta ligoninės darbuotojai. Manome, kad „Specialist II“ yra vertas tiek dėl kainos, tiek dėl savo veiklos.

Šie sintetiniai klumpės yra kvėpuojančios, neslidžios, lengvai valomos, jos nieko nesveria ir yra visiškai atsparios vandeniui.

Redakcinis vertinimas: Jie turi „Croslite“ putplasčio vidpadžius, kurie suteikia minkštą palaikomąjį pojūtį.

Juokingiausias sanitarinis klumpis

Ar nesugadinta balta spalva jums nuobodi? Dianas turi jums tobulas klumpes! Šis modelis yra pažymėtas motyvais, susijusiais su sveikatos sektoriumi: širdimis, stetoskopais ar greitosios pagalbos automobiliais.

Jie yra pagaminti iš kvėpuojančio mikropluošto su paminkštinimu ant kojelės, kad nesudarytų.

Redakcinis vertinimas: Tai anatominis batas, lengvas ir labai patogus, su sulankstomu dirželiu, kurį galima pritvirtinti prie kulno.

Kai kurie uždari sanitariniai klumpiai

Nors sanitarinė avalynė „par excellence“ yra atviri klumpės, yra daug profesionalų, kurie ieško uždarų modelių – vėliau palyginsime abu variantus.

Dianas siūlo keletą baltų anatominių darbo batų, nors jie taip pat yra juodi, su kvėpuojančiu mikropluošto išore, audinio pamušalu, padu iš poliuretano ir velcro dangteliu.

Redakcinis vertinimas: Jie išsiskiria tuo, kad yra labai kvėpuojantys, pasižymintys dideliu drėgmės sugėrimo pajėgumu ir greitai džiūstantys.

Prekių vadovas: viskas, ką turėtumėte žinoti apie sanitarinius klumpes

Patogu, kad prieš įsigydami avalynę, kurią dėvėsite tiek valandų per dieną, kiek naudosite sanitarinius klumpes, būsite gerai informuoti apie galimas galimybes ir jų ypatybes. Mes jums viską pasakojame šiame skyriuje.

Nors sanitarinės klumpės ligoninės aplinkoje yra labai paplitusios, vis dažniau jas galima pamatyti kitose darbo aplinkose, pavyzdžiui, svetingume ar tiesiog bet kurioje padėtyje, kuriai reikia praleisti daug valandų stovint. (Šaltinis: „Yeulet“: 89639891 / 123rf.com)

Kokius privalumus mums siūlo sanitariniai klumpiai?

Higieniniai klumpiai, jei jie gerai palaiko, yra gydytojų rekomenduojama avalynė tiems, kurie savo darbo vietoje turi praleisti daug laiko ant kojų arba kuriuos kamuoja tam tikros rūšies raumenų diskomfortas. Ar žinote priežastis, kodėl jas naudoti?

 • Jūsų kojos geriau prakaituos. Kad neatsirastų erzinančios trinties, svarbu, kad kojos kvėpuotų. Kokybiškas vidpadis padės išlaikyti kojų sausumą, sugerdamas prakaitą.
 • Jie lengvai plaunami, Paprastai jie yra nepralaidūs vandeniui ir nesikaupia nešvarumų. Be to, kadangi jie yra kvėpuojantys, jie tiesiogiai nesiliečia su prakaitu, o tai neleidžia atsirasti grybeliams.
 • Su jais, ne paslysi. Tai avalynės rūšis, turinti neslidų padą, kad būtų išvengta nelaimingų atsitikimų, ypač aplinkoje, kur gali išsilieti skysčiai.
 • Jie gerai laiko koją, nes jie skirti patogumui ir stabilumui užtikrinti. Mes rekomenduojame pasirinkti modelius su užpakaliniu diržu.
 • Jie užkerta kelią kukurūzų, kukurūzų ir bandelių atsiradimui.
 • Jie yra labai patogūs, nes jose nėra vidinių siūlių arba jos yra labai atsargios. Jie neprilimpa ir nesibraižo.
 • Venkite nugaros skausmų būdamas anatominis batas. Modeliai su žemu kulnu – daugiausia keturiais centimetrais – apsaugo nuo kraujotakos problemų ir pėdų skausmo.
 • Lengva užsidėti ir nusiimti nes paprastai jie neturi laidų.

Kokių rūšių sanitarinių klumpių yra rinkoje?

Higieninė avalynė visada turėtų būti gaminama iš aukščiausios kokybės sintetinių ar natūralių medžiagų, kurias galima skalbti be problemų. Be to, galite pasirinkti įvairių tipų klumpes, kurios atitinka šias savybes:

 • Atviros klumpės: Rinkos analizė rodo, kad atvirą užkimšimą pasirenka 61% sveikatos priežiūros darbuotojų (du). Ši parinktis yra optimali tol, kol nėra krovinio valdymo ar daug važiavimo, tačiau galinio diržo modeliai užtikrina geresnį stabilumą. (4).
 • Uždaryti klumpės: Nuolatiniams judesiams reikalinga stabili avalynė, tinkamumas ir atrama, kurią pasieksime uždarę klumpę. Be to, „dirbant su apkrova uždara avalynė užtikrins didesnį pėdos stabilumą ir apsaugą“ (4).
 • Šlepetės tipo avalynė: Nors jie nėra klumpės, į juos taip pat reikia atsižvelgti. Paprastai jie yra atsparesni laiko praėjimui ir be problemų gali būti dedami į skalbimo mašiną, kaip ir bet kokius kitus batus. Kita vertus, jie yra mažiau kvėpuojantys.

“Jei tualeto veiklai reikia nedaug judesių, galite naudoti atvirą klumpę prie kulno su nugaros diržu, kad užtikrintumėte stabilumą ir pagerintumėte smūgių sugėrimą.”

Kaip turėtų atrodyti geras darbas?

Remiantis skirtingų tyrimų rezultatais, gera higieninė avalynė turėtų atitikti toliau išvardytus reikalavimus (du):

 1. Būkite stabilūs ir neslidūs, tiek sausai, tiek esant teršalams, sumažinti sąnarių diskomfortą ir padidinti komfortą.
 2. Turi geras slopinimo savybes poveikio, siekiant palengvinti diskomfortą nugaroje.
 3. Būkite plastiškas ir turėkite reguliuojamą uždarymą —Velcro ar sagtys yra geri variantai – norint sušvelninti galimą pojūtį ir kulno diskomfortą.
 4. Būk lengvas. Žemo tankio poliuretano padai šiuo atžvilgiu yra idealūs.
 5. Turi minkštą padą ir kulną, padidinti komfortą.
 6. Vidinis šablonas turi būti plaunamas, anatominis ir atitikti kelis reikalavimus: kulno taurės nuleidimas, gera arkos atrama, stabilizatoriaus juosta pirštų apačioje, gera amortizavimo sistema (3).
 7. Būkite kietas ir kvėpuojantis, atsižvelgiant į tai, kad darbo aplinka tiksliau tualetai, jie yra šilti net žiemą. Tačiau padas taip pat turi izoliuoti nuo žemės, kad būtų išvengta šilumos ir šalčio perdavimo. (3).

Kaip teisingai naudojama sanitarinė avalynė?

Pirmiausia svarbu nusipirkti tinkamus ir patogius sanitarinius klumpius kasdien atliekamai užduočiai atlikti. Jei naudojate kojines, jos turi būti minkštos, sugeriančios ir prigludusios prie pėdos, pagamintos iš medvilnės, vilnos ar siūlų (3). Nusiavę batus, nuvalykite kojas švelniu muilu, kad išvengtumėte galimų infekcijų ar problemų ateityje.

Taip pat negalima pamiršti išlipus iš dušo gerai išdžiovinti kojas: ypatingą dėmesį skirkite membranoms tarp pirštų. Priešingu atveju grybelis gali išsivystyti ilgą laiką dėvint klumpes. Jei susiduriate su problema, nelaukite pas specialistą – dermatologą ar podologą.

Sanitariniai klumpiai gali būti visiškai atidaryti, turėti kulno dirželį, kad būtų galima papildomai palaikyti, arba netgi uždaryti kulną. Vieno ar kito pasirinkimas priklauso nuo jūsų veiklos ir jūsų poreikių. (Šaltinis: Kukota: 137611412 / 123rf.com)

Kaip valomos slaugytojos klumpės?

Sanitarines klumpes reikia reguliariai valyti. Žinoma, jų valymo būdas skiriasi priklausomai nuo jų struktūros ir gamybos medžiagų:

 • EVA guminiai klumpės: Jas galite plauti rankomis šaltu arba šiltu vandeniu ir neutraliu muilu. Jie taip pat priima skalbimo mašiną ne aukštesnėje kaip 30 ºC temperatūroje, jie bus tobuli!
 • Termoplastinio elastomero klumpės: Šio tipo klumpės yra labai atsparios, jas galima plauti aukštoje temperatūroje arba autoklave. Juos galite sterilizuoti ne aukštesnėje kaip 140 ºC temperatūroje.
 • Odiniai klumpės: Juos turėtumėte nuvalyti drėgna šluoste ar teptuku. Kai jie bus sausi, tepkite juos batų tepalu ar kremu. Jie gali būti geros būklės daugelį metų.
 • Lakinės odos klumpės: Juos galima nuplauti drėgnu skudurėliu ir lakinės odos gaminiu. Nenaudokite chemikalų, nes jie gali pakenkti šios medžiagos blizgesiui.

Kas geriau, atviri klumpiai ar uždari batai?

Tinkamos avalynės pasirinkimas daro įtaką specialisto sveikatai ir jo darbo rezultatams. Taigi, nors yra aiški atvirų sanitarinių klumpių naudojimo tendencija, yra ir profesionalų, kurie pasirenka uždarus variantus. Pažiūrėkime kiekvieno modelio charakteristikas:
Charakteristika Atviros klumpės Uždara avalynė
Praktiškumas užsidėti ir nusiimti Juos labai lengva užsidėti ir nusimesti Jų uždėjimas ir nuėmimas reikalauja daugiau pastangų
Vėdinimas apie pėda Daug, nes jie paprastai turi viršutines arba šonines ventiliacijos angas Nors jis taip pat yra geras, jo yra mažiau nei klumpėse …