Viršutinės nugaros dalies skausmas dažniausiai atsiranda dėl prastos laikysenos, raumenų pervargimo ar traumos. Gydymas gali apimti namų gynimo priemones, tokias kaip poilsis ir švelnūs pratimai, arba galbūt apsilankymas pas kineziterapeutą.

Viršutinė nugaros dalis yra sritis tarp kaklo pagrindo ir šonkaulio apačios. Viršutinę nugaros dalį sudaro 12 kaulų, kuriuos gydytojai vadina krūtinės stuburu.

Pirmasis viršutinės nugaros dalies kaulas prasideda nuo kaklo pagrindo, o 12-asis kaulas baigiasi tiesiai po šonkauliu. Viršutinės nugaros dalies skausmas gali atsirasti bet kurioje vietoje tarp šių kaulų.

Dauguma žmonių viršutinės nugaros dalies skausmą apibūdina kaip deginimo ar traukimo pojūtį vienoje vietoje, kuri gali būti traumos ar įtempimo vieta.

Dažnos viršutinės nugaros dalies skausmo priežastys

Nors tai yra rečiau nei apatinės nugaros dalies ar kaklo skausmas, paskelbtas tyrimas Darbo medicina nurodė, kad 1 iš 10 vyrų ir 1 iš 5 moterų gali patirti viršutinės nugaros dalies skausmą.

Gydytojai viršutinės nugaros dalies skausmą vadina krūtinės stuburo skausmu arba TSP. Įprastos priežastys yra šios:

1. Raumenų susilpnėjimas ir prasta laikysena

Moteris, kuriai skauda viršutinę nugaros dalį, pečius ir kaklą, pas chiropraktiką ar kineziterapeutąPasidalinkite Pinterest
Nedažnai arba neteisingai naudojant raumenis gali skaudėti nugarą.

Žmonės laikui bėgant gali pagerinti savo raumenis, kad jie būtų stipresni ar ištvermingesni, atlikdami pratimus ir treniruodami svorį.

Ir atvirkščiai. Žmonės laikui bėgant gali susilpninti savo raumenis, netinkamai juos naudodami.

Kai kuriuos raumenis, įskaitant nugaros raumenis, atstatyti taip paprasta, kaip per ilgai sėdėti prie stalo su neteisinga laikysena. Asmuo gali tai padaryti dirbdamas.

Gulint kėdėje virš stalo, gali sumažėti raumenų jėga. Laikui bėgant, raumenų susilpnėjimas gali sukelti skausmą šioje srityje, nes jie patiria įtampą ar sudirginimą.

Kai žmogus sustingsta, gravitacijos ir paties kūno spaudimas spaudžia stuburą, kaklą, diskus ir raiščius. Laikui bėgant šis spaudimas gali sukelti skausmą ir kitas komplikacijas.

Daugeliu atvejų galima kondicionuoti raumenis, kad jie būtų stipresni ir patvaresni. Šis procesas prasideda nuo laikysenos koregavimo sėdint ir reguliarių pertraukėlių nuo stalo, norint judėti ir pasitempti.

Pratimai taip pat gali pagerinti nugaros jėgą, o stovimas stalas taip pat gali padėti.

Tačiau norint tvarkyti raumenis, reikia kantrybės, o visiems, kuriems yra lėtinis viršutinės nugaros dalies skausmas dėl silpnų raumenų, gali būti naudinga apsilankyti pas kineziterapeutą, kuris surastų mankštą pagal savo poreikius.

2. Raumenų perteklius

Per didelis nugaros raumenų krūvis yra dar viena dažna viršutinės nugaros dalies skausmo priežastis. Paprastai tai atsitinka dėl tų pačių judesių kartojimosi laikui bėgant. Tai gali būti priežastis:

 • raumens patempimas
 • sandarumas
 • dirginimas

Klasikinis pavyzdys, kaip tai įvyksta, yra beisbolo ąsotis, kuris kiekvieną kartą metant aikštę atlieka panašų judesį, o tai dažnai gali pakenkti jų pečiams.

Panašų skausmą gali sukelti ir kita pasikartojanti veikla. Pavyzdžiui, žmogus, kuris visą dieną turi daryti tuos pačius judesius arba visą dieną pakelia daiktus virš galvos, gali pradėti dirginti raumenis, spausti ar įtempti. Tai gali virsti lėtiniu skausmu, jei jie nepaisys šių požymių.

Raumenų pertekliaus gydymas paprastai prasideda ilsintis vietoje, taip pat naudojant šilumos ar ledo paketus, skatinančius kraujotaką raumenų audiniuose. Tai gali padėti rasti būdų, kaip išvengti pasikartojančių judesių, jei įmanoma, arba padaryti pertraukas tarp veiklų.

Fizinis terapeutas gali rekomenduoti pratimus, skatinančius lankstumą ir jėgą šioje srityje.

3. Trauminis sužalojimas

Trauminis sužalojimas taip pat gali sukelti nugaros skausmą. Tai gali būti situacijų, kurios apima:

 • autoavarijos
 • paslysti ir nukristi
 • su darbu susijusių nelaimingų atsitikimų
 • neteisingai pakeliama
 • dirbti per sunkiai

Sužalojimas kartais būna akivaizdus, ​​o skausmas atsiranda iškart po įvykio. Kitu metu skausmas gali išsivystyti tik vėliau arba kitą dieną.

Trauminiai sužalojimai gali būti sunkūs, o dėl sužalojimų, pavyzdžiui, lūžusių slankstelių, žmogui gresia ilgalaikės komplikacijos, įskaitant lėtinį skausmą, nervų pažeidimą ir paralyžių.

Gydytojas turėtų išnagrinėti visus galimus nugaros sužalojimus, nes labai svarbu, kad jie tinkamai išgydytų, kad būtų išvengta ilgalaikio skausmo.

Gydytojas gali nukreipti asmenį pas fiziologą arba kineziterapeutą, kad padėtų tinkamai išgydyti raumenų pažeidimus. Dėl sunkių sužalojimų gali prireikti operacijos.

4. Disko išvarža

Chiropraktikas rodo stuburo modelio diskusPasidalinkite Pinterest

Stuburo diskai neleidžia slanksteliams trintis vienas į kitą.

Diskų išvaržos dažniau pasitaiko apatinėje nugaros dalyje, bet kartais gali atsirasti ir viršutinėje nugaros dalyje.

Diskai yra minkštos, guminės pagalvėlės tarp kiekvieno slankstelio. Diskų išvarža atsiranda, kai šios pagalvėlės gabalėlis prasiskverbia ir daro spaudimą stuburui.

Net nedidelis spaudimas gali sukelti stiprų skausmą nugaros viduryje, taip pat kitus simptomus, įskaitant rankų ar kojų tirpimą ar silpnumą.

Daugumai žmonių disko išvaržų operacijos nereikia, jie atsigaus pailsėję arba vartodami priešuždegiminius vaistus.

5. Suspaustas nervas

Išvaržytas diskas gali išslysti pakankamai toli, kad suspaustų šalia esantį nervą. Suspaustas nervas vidurinėje nugaros dalyje gali sukelti:

 • rankų ar kojų tirpimas ir skausmas
 • problemų, susijusių su šlapinimosi kontrole
 • silpnumas arba kojų kontrolės praradimas

Kai suspaustas nervas atsiranda iš disko išvaržos, gydymas yra panašus į disko išvaržos gydymą. Suspausto nervo operacijos paprastai nereikia, nors gydytojai kai kuriais atvejais gali rekomenduoti stuburo steroidų injekcijas.

6. Osteoartritas

Nugaros skausmo šaltinis kartais yra ne raumenys, o kaulų ir sąnarių problema.

Kaulus minkštinančios ir saugančios kremzlės gali susidėvėti žmogui senstant. Šis terminas yra osteoartritas. Pasak JAV, tai yra labiausiai paplitusi vyresnio amžiaus žmonių artrito forma Nacionalinis senėjimo institutas.

Dėl osteoartrito kremzlės tarp kaulų gali visiškai nusidėvėti, todėl kaulai gali trintis. Tai taip pat gali sukelti spaudimą stuburo nervams, sukeldamas rankų ir kojų tirpimą ar dilgčiojimą.

Kiekvienas, kuris įtaria, kad turi osteoartritą, turėtų kreiptis į gydytoją, kad jis diagnozuotų ir nustatytų gydymo planą. Gydymas paprastai yra skirtas skausmo valdymui ir sąnarių funkcionavimui palaikyti.

7. Miofascialinis skausmas

Skausmas taip pat gali kilti dėl nugaros jungiamojo audinio problemų, kurias gydytojai vadina fascija.

Miofascialinis skausmas gali prasidėti po traumos ar per didelio naudojimo, tačiau lėtinis miofascialinis skausmas gali tęstis ilgai po pirminio sužalojimo.

Vis dar neaišku, kodėl kai kuriais atvejais miofascialinis skausmas tęsiasi. Gydytojai gali rekomenduoti fizinę terapiją ir miofascialinio atpalaidavimo terapiją, kad asmuo galėtų dirbti fasciją ir sumažinti skausmą.

8. Stuburo infekcija

Kai kuriais atvejais stuburo infekcijai gydyti gali prireikti operacijos.Pasidalinkite Pinterest

Kai kuriais atvejais stuburo infekcijai gydyti gali prireikti operacijos.

Retai viršutinės nugaros dalies skausmo priežastis gali būti infekcija. Stuburo epidurinis abscesas yra mikrobų ir pūlių, susidarančių tarp nugaros smegenų ir stuburo kaulų, rinkinys.

Abscesas gali augti ir išsipūsti, o tai sukelia skausmą. Ankstyva diagnozė yra labai svarbi, todėl gydytojai greitai išgydys stuburo abscesą, kad išvengtų rimtų komplikacijų.

Gali padėti antibiotikai, o norint išvalyti pūlinį ir sumažinti komplikacijų riziką, gali prireikti operacijos.

Tyrimas, paskelbtas BioMed Research International pažymi, kad mirtingumas gali skirtis nuo nuo 2 iki 25 proc žmonėms, turintiems stuburo epidurinį abscesą, nes gali prireikti per ilgai diagnozuoti jų būklę.

9. Plaučių vėžys

Labai retais atvejais nugaros skausmą gali sukelti plaučių vėžys.

Atvejo tyrimas Žurnalas „Advanced Practitioner in Oncology“. pabrėžia vieną tokį atvejį. Tyrime pažymima, kad dėl komplikacijų vėžys gali išplisti į kaulus maždaug 30-40 proc žmonių, sergančių nesmulkialąsteliniu plaučių vėžiu.

Kitos sąlygos

Tam tikros sąlygos, turinčios įtakos stuburui ar raumenims, taip pat gali sukelti viršutinės nugaros dalies skausmą. Jie apima:

 • skoliozė
 • fibromialgija
 • stuburo deformacija
 • probleminė kifozė

Kiekvienos būklės gydymas skiriasi ir bus nevienodo sėkmės laipsnis.

Viršutinės nugaros dalies skausmo prevencija

Gali būti, kad neįmanoma išvengti visų viršutinės nugaros dalies skausmo priežasčių, tačiau yra keletas paprastų žingsnių, kurių žmonės gali imtis, kad išvengtų kai kurių dažniausiai pasitaikančių priežasčių. Jie apima:

 • Reguliariai darykite pertraukėles nuo sėdėjimo ar gulėjimo, kad ištemptumėte ir išjudintumėte skirtingas raumenų grupes.
 • Dirbdami prie stalo darykite dažnas pertraukėles, kad pasitemptumėte, kad raumenys išliktų laisvi ir stiprūs.
 • Prieš bet kokią veiklą skirkite kelias minutes raumenims ištempti arba apšildyti kūną.
 • Žmonės, kurie kelia sunkius daiktus, turėtų vengti suktis ar kelti nugara.
 • Reguliarus masažas padės…