Maistinės mielės: kas yra

Mielės yra medžiaga, kurios kilmė siekia senovės laikus. Žmonės nuo civilizacijos jį naudojo duonai, vynui ir alui gaminti. Bet ar visos mielės yra vienodos? Kodėl šiais laikais tiek daug kalbama apie maistines mieles?

Maistinės mielės tapo labai populiarus maisto papildas tiek veganams, tiek ne veganams. Taip yra dėl savo ypatingo skonio ir didelio jame esančių maistinių medžiagų kiekio. Ar esate mitybos entuziastas, ar tiesiog norite sužinoti apie tai daugiau? Bet kuriuo atveju šis vadovas padės atsakyti į klausimus apie šį maistą.

Svarbiausias

 • Maistinės mielės gaunamos iš grybelio Saccharomyces cerevisiae. Jame yra didelė baltymų, turinčių didelę biologinę vertę, koncentracija. Be to, B12 komplekso vitaminų ir būtinų mineralų žmogui, be kitų maistinių medžiagų.
 • Maistinės mielės yra draudžiamos esant tam tikroms sveikatos sąlygoms. Kita vertus, tokiose valstybėse kaip nėštumas ar žindymo laikotarpis, jį reikia vartoti atsargiai. Jei abejojate, geriau pasikonsultuokite su ekspertu.
 • Būkite atsargūs su kai kuriais gamintojais, nes galutinis produktas galėjo būti užterštas alergenais. Visada patikrinkite produkto etiketę.

Geriausios mitybinės mielės rinkoje: mūsų rekomendacijos

Šiandien daug girdite apie maistines mieles ir jų naudą. Dėl šios priežasties vis daugiau prekių ženklų išdrįsta ją pardavinėti. Mes žinome, kad pirkimo procesas yra ilgas ir sudėtingas. Ypač, kai yra tiek daug galimybių rinktis. Norėdami padėti jums atlikti užduotį, mes pasirinkome geriausias maistines mieles rinkoje:

Geriausios maistinės mielės, praturtintos vitaminu B12

Tai maistinės mielės, pagamintos iš dribsnių, iš grybelio Saccharomyces cerevisiae. Turi vitaminų B1, B2, B3, B5; B6 ir B9 ir yra praturtintas vitaminu B12. Jame nėra alergenų ir nėra priedų. Tai puikus baltymų ir skaidulų šaltinis. Jis gali būti įtrauktas į žalius ir virtus preparatus.

Tai puikus pasirinkimas veganams. Taip pat sportininkams, kuriems reikalingas papildomas B grupės vitaminų, ypač B12, kiekis. Skiriant 10 g šio vitamino paros vertės yra viršijamos pagal prekės ženklą. Turėdamas tą patį kiekį, jis taip pat patenkina iki 120% referencinės cinko maistinės vertės.

Geriausios baltyminės maistinės mielės

Maistinės mielės žvyneliais už labai konkurencingą kainą. Jame yra daug skaidulų, vitaminų ir mineralų. Jis praturtintas vitaminu B12, jo baltymų kiekis yra 51%. Jis turi „Sohiscert“ ekologinį sertifikatą ir laikomas bio produktu.

Tai idealiai tinka žmonėms, turintiems kobalamino (B12) trūkumą, kuriems reikia papildomos pagalbos. Tai vienas geriausių produktų, papildančių dietą ir užtikrinantis subalansuotą mitybą. Gamintojas įspėja, kad jame gali būti glitimo, sojos, riešutų ir sulfitų pėdsakų. Todėl jis nėra skirtas alergiškiems žmonėms ar celiakijoms.

Geriausios nepatvirtintos maistinės mielės

Šios maistinės mielės iš grybelio Saccharomyces cerevisiae Jame yra vitaminų B1, B2, B2, B5, B6, B8 ir B9. Jis turi tik vitaminų, kuriuos pateikia natūraliai. Todėl jis nėra praturtintas vitaminu B12 ir neturi priedų. Jame taip pat nėra alergenų ir jis skirtas celiakijos ir laktozės netoleruojantiems žmonėms.

Tai idealiai tinka žmonėms, kuriems labai nereikia vitamino B12. Ateina patogiame užtrauktuko krepšyje. Tai palengvina jo saugojimą ir išsaugojimą. Jis be problemų gali būti naudojamas kaip pieno darinių pakaitalas.

Geriausios ekologiškos maistinės mielės

Šiuo atveju mes kalbėsime apie maistines mieles su dribsniais su vitaminais B kompleksu, pateikiamą natūraliu būdu. Jame taip pat gausu cinko ir jis yra praturtintas vitaminu B12. Tai ekologiškas produktas, turintis ekologinį sertifikatą. Jo gamyboje nebuvo naudojami transgeniniai ar sintetiniai pesticidai, chemikalai ar trąšos.

Jo paskirstymas taip pat yra ekologiškas, nes jis tiekiamas 100% skaidomo popieriaus taroje. Pats prekės ženklas reklamuoja, kad jame gali būti riešutų, sezamo ir glitimo pėdsakų. Todėl jis nėra skirtas alergiškiems žmonėms ir celiakijoms.

Prekių vadovas: viskas, ką turėtumėte žinoti apie maistines mieles

Mielės yra vienaląsčiai grybai, kurie per visą istoriją gastronomijoje buvo naudojami skirtingai. Jis taip pat buvo naudojamas žemės ūkyje, o pastaruoju metu jis buvo išplėstas medicinos ir chemijos srityse (1). Šiandien neretai tenka išgirsti, kad tai puikus maisto papildas.

Tačiau ne visi žmonės tiksliai žino, kas yra maistinės mielės arba kam jos skirtos. Toliau mes jums pasakysime viską, ką reikia žinoti apie šį maistą.

maistingos mielės

Maistinės mielės gali būti geras priedas, pakeičiantis tradicinius produktus. (Šaltinis: lilyrochha: 50805728 / 123rf.com)

Kas yra maistinės mielės ir kokie jos pranašumai?

Maistinės mielės yra vienos iš labiausiai paplitusių mielių rūšių: Saccharomyces cerevisiae. Pagrindiniai jo gamybos šaltiniai yra runkelių ir cukranendrių melasa (du).

Tačiau norint gauti maistinių mielių, mielių ląstelės turi būti deaktyvuotos. Kaip? Juos veikiant tam tikra temperatūra pasterizavimo procese.

Dėl to jis įgyja įvairiausių maistinių komponentų. Todėl jis tampa labai veiksmingu maistinių medžiagų pakaitalu tiek gyvūnams, tiek žmonėms. Tačiau jis praranda fermentines savybes. (1), (3).

Privalumas

 • Galite rasti praturtintų kitais maistiniais elementais
 • Tai puiki baltymų alternatyva veganams ir vegetarams (4)
 • Tai geras mitybos papildas sportininkams, celiakams ir paaugliams (4)

Trūkumai

 • Tai nerekomenduojama esant tam tikroms sveikatos būklėms (4)
 • Pasak gamintojo, tai gali sukelti alergiją

Kokios yra maistinių mielių savybės?

Maistinių mielių rinkoje galima rasti trijų formų: dribsnių, dribsnių ir miltelių. Nepriklausomai nuo to, kokį formatą norite, turėtumėte žinoti, kad viena iš esminių šio maisto savybių yra jo skonis. Jis yra šiek tiek sūrus ir panašus į sendinto sūrio, taip pat identifikuojamas kaip umami skonis (4), (16).

Ši savybė padarė vieną iš mėgstamiausių veganų ir vegetarų ingredientų pagardinti savo patiekalus.

Jame taip pat yra tirštinimo savybių, dėl kurių jis ypač patrauklus gaminant kai kuriuos patiekalus. (5).

Be to, buvo atlikti tyrimai su gyvūnais. Jie patvirtino, kad maistinių mielių įtraukimas į racioną neleidžia atsirasti organizmui kenksmingų bakterijų. Be to, jis neturi neigiamo poveikio natūraliai subjekto bakterinei florai. (6).

Ką man duoda maistinės mielės?

Be skanių maistinių mielių, kaip rodo pavadinimas, taip pat gausu maistinių medžiagų. Toliau mes jums pasakysime viską, ką reikia žinoti apie šį maistą mitybos lygiu:

 • Sudėtyje yra 40–45% baltymų, turinčių didelę biologinę vertę (7). Todėl tai yra baltymai, turintys didelę mūsų kūno įsisavinimo galimybę. (8).
 • Jame yra β-D-gliukanų, polisacharidų, kurie vaidina labai svarbų vaidmenį prevencijoje ir gydant kai kurias ligas. Todėl jie turi teigiamą poveikį mūsų imuninei sistemai. (8).
 • Jame, be kitų sveikatai būtinų mineralų, yra daug cinko, geležies, magnio ir chromo (4).
 • Jame taip pat yra vitaminų, ypač komplekso B. Tiksliau, vitaminų B1, B2, B3, B5, B6 ir B9 (3), (4). Mažiau, jame taip pat gali būti vitaminų E ir D (vienuolika).
 • Jis gali būti praturtintas kitais elementais, tokiais kaip vitaminas B12 ar geležis (du), (10).

Be to, jame nėra cukraus, laktozės ar glitimo (10).

Kaip galiu vartoti maistines mieles?

Mitybines mieles galima vartoti įvairiai:

 1. Neapdorotas, apibarstydamas jį maistu, tarsi tai būtų pagardas. Kaip jau minėjome anksčiau, jūsų patiekalams jis suteikia sūraus skonio, panašaus į sūrį. Todėl tai yra vienas mėgstamiausių veganų maisto produktų.
 2. Taip pat galite naudoti ruošdami kitus maisto produktus, pavyzdžiui, veganišką sūrį, sriubas, padažus ir duoną. Tai yra tai, kad jis pagerina baltymų kokybę (3), (12).

„Dėl didelio B grupės vitaminų, mineralų ir aminorūgščių kiekio jis tampa nepaprastu priedu, kad būtų galima pagerinti visų rūšių patiekalus.”

Kokia yra rekomenduojama maistinių mielių dienos dozė?

Maistinės mielės yra stiprinantis maistas. Jis turėtų būti vartojamas saikingai ir subalansuotai su kitais maisto produktais, kad mūsų kūnas būtų harmoningas (13). Subjektyviu požiūriu jo vartojimas laikomas saugiu.

Tačiau ekspertai tikina, kad didžiausia rekomenduojama maistinių mielių dozė svyruoja tarp 15-20 gr. Tai yra maždaug du šaukštai per dieną (14).

Kuo skiriasi maistinės mielės nuo alaus mielių?

Natūralu, kad nežinai, kuo maistinės mielės skiriasi nuo alaus mielių. Abi mielės yra kilusios iš tos pačios padermės Saccharomyces cerevisiae. Jie naudojami kaip maisto papildai, norint gauti tų maistinių medžiagų, kurių kartais galime išvengti įprasta mityba. Tačiau mes paruošėme šią lentelę, kad galėtumėte jas palyginti:
Maistingos mielės Alaus mielės
Grybelis Saccharomyces cerevisiae Saccharomyces cerevisiae
Gavimo metodas Jis specialiai gaminamas iš runkelių arba cukranendrių melasos Tai liekamasis miežių fermentacijos produktas
Skonis Šiek tiek sūrus, umami Kartus
Būklė Neaktyvus Aktyvus
Formatas Milteliai, dribsniai arba dribsniai Tabletės, kapsulės, milteliai, dribsniai
Fermentacinis pajėgumas Neturi Jei turite

Kokiais atvejais maistinės mielės yra kontraindikuotinos?

Maistinės mielės paprastai yra saugios. Tačiau tiesa, kad yra žmonių, kurie jautriau reaguoja į mielių baltymus. Šie žmonės turėtų pamatyti profesionalą prieš įtraukdami jį į savo mitybą. Jei anksčiau patyrėte alerginę reakciją į mieles, rekomenduojame jų nevartoti (3).

„Paprastai jis tinka visiems. Išskyrus alergijos ar neįprastos reakcijos į produktą atvejus. Taip pat jo negalima vartoti, jei sergate lėtine inkstų liga (kur turite kontroliuoti bendrą baltymų kiekį)”

Yra tyrimų, kurių metu diabetu sergantiems žmonėms ir pacientams, kenčiantiems nuo imunosupresijos, pasireiškė neigiamas poveikis.