Mediniai langai

Namų savininkai, svarstantys apie langų keitimą, JK medinius langus turėtų rinktis sąrašo viršuje dėl daugelio priežasčių. Pateikiame keletą bendrų patarimų, kaip įsigyti ir sumontuoti medinių rėmų langus.

Patarimas Nr. 1 – Mediniai langai verti išlaidų

Nors mediniai langai ir durys gali kainuoti iki 3 kartų brangiau nei PVC langai ir durys, namų savininkai turėtų nepamiršti, kad jų keitimo išlaidos turėtų būti lygios maždaug 5 % turto rinkos vertės. Taigi, jei jūsų nekilnojamojo turto vertė yra apie 125 000 svarų sterlingų, turėtumėte planuoti, kad už medinius langus sumokėsite apie 6250 svarų sterlingų. Jei ši suma atrodo per didelė, pagalvokite, kad labai tikėtina, jog ši investicija padidins jūsų turto vertę daug didesne suma nei suma, kurią išleisite medinių rėmų langams.

Be to, jei pasirinksite pigesnio tipo langus, pavyzdžiui, pagamintus iš PVC, gali būti, kad dėl jų Jūsų nekilnojamojo turto vertė sumažės. 2005 m. vasario 1 d. dienraštyje „Daily Telegraph” išspausdintame Naomi Cleaver straipsnyje teigiama, kad potencialūs būsto pirkėjai dažnai gerokai sumažina savo pasiūlymo sumą, kartais tūkstančiais svarų sterlingų, už namą, kuriame sudėti PVC langai. Taip yra todėl, kad daugelis pirkėjų mano, jog „baisius” PVC langus reikės nedelsiant pakeisti.

Patarimas Nr. 2 – patikrinkite garantiją

Bet kuris geros reputacijos Jungtinės Karalystės medinių langų rangovas turėtų jums pasiūlyti raštišką garantiją. Garantijoje daroma prielaida, kad namų savininkas tinkamai prižiūrės langus. Jei langai yra iš anksto apdailinti iš gamyklos, štai keletas tipinių garantijų:

nuo grybelio užkrėtimo ir puvimo – 30 metų
Dvigubo stiklo langams – 10 metų
furnitūrai – 10 metų
dažų dangai – 8 metai
dažytai apdailai – 5 metai

Be to, rangovas gali suteikti darbų atlikimo garantiją, kuri gali būti nuo 5 iki 10 metų.

3 patarimas – rinkitės kokybiškas medžiagas

Kad jūsų pakeisti varstomi ar varstomi langai būtų ilgaamžiai, jie turi būti pagaminti iš kokybiškos medienos ir nudažyti ilgaamžiais dažais ar beicu. Langų konstrukcijai geriausia medžiaga yra daugiasluoksnė mediena, nes ji gerai išsilaiko atšiaurioje aplinkoje. Be to, ji geriau nei vienasluoksnė mediena yra atspari deformacijai ir susisukimui. Jūsų keičiamų langų apdaila taip pat turėtų būti daugiasluoksnė, kuri prasideda nuo apsauginio sluoksnio, tęsiasi gruntu ir mažiausiai 2 sluoksniais mikroporinių dažų. Galite tikėtis, kad ši gamyklinė apdaila tarnaus nuo 5 iki 8 metų, o po to reikės iš naujo dažyti arba dažyti. Kadangi nudažyti ar nudažyti langą užtrunka mažiau nei 30 minučių, šis darbas nereikalauja daug laiko. Be to, pirkdami langus pasiteiraukite, ar langus montuojantis rangovas siūlo priežiūros paketą.

Tinkamai parinkti, sumontuoti ir prižiūrimi kokybiški Jungtinės Karalystės mediniai langai tarnaus dešimtmečius, o gal net šimtmečius.

Bendrovė „neolangai” medinius ir varstomus langus montuoja jau 20 metų. Jis daugiausia dėmesio skiria tik varstomųjų langų ir medinių langų rinkai. Nuo to laiko jis šimtams namų savininkų parodė, kaip tinkamai sumontuoti varstomus ir medinius langus savo namuose. Atsisakydamas pardavėjų ir montuotojų, tipiško 3 miegamųjų ir 2 vonių namo savininkas gali sutaupyti tūkstančius dolerių išlaidų, kartu užtikrindamas, kad kiekvienas langas bus pagamintas teisingai.