Skutimasis skustuvu yra greitas ir ekonomiškas būdas žmonėms pašalinti nepageidaujamus plaukelius nuo kojų. Tačiau tai gali sukelti bėrimą arba nudegimą ant kojų. Naudodami tam tikrus produktus arba keisdami skutimosi techniką, žmonės gali gydyti ir galbūt išvengti skutimosi nudegimų.

Skustuvo nudegimas arba dirginantis kontaktinis dermatitas yra nemalonus dirginimas, sukeliantis raudoną, niežtinčią odą. Jis gali paveikti bet kurią nuskustą vietą, įskaitant kojas, veidą ir pažastis.

Šiame straipsnyje apžvelgsime, kaip gydyti ir užkirsti kelią nudegimams ant kojų. Taip pat aptariame skutimosi patarimus ir kitus plaukų šalinimo būdus.

Kaip gydyti nudegimus ant kojų

Skustuvo ir skutimosi gelio vaizdas.Pasidalinkite Pinterest
Nuotrauką redagavo Stephenas Kelly; Catherine Falls komercinė / Getty Images

Kiekvienas, kuris skuta, gali nudeginti skustuvą. Dažnai būklė pagerėja savaime per kelias dienas. Tačiau yra įvairių metodų, kuriais žmogus gali palengvinti niežtinčią ar sudirgusią odą.

Šaltas kompresas

Asmuo gali palengvėti nuo nudegimo skutimosi peiliuku, ant odos uždėjęs ledo paketą arba šaltą, drėgną kompresą, kad sumažintų niežulį ir uždegimą.

Kompresą žmonės gali tepti ant odos 5–10 minučių arba tol, kol pajunta palengvėjimą. Jie gali tai kartoti tiek kartų, kiek reikia.

Avižinių dribsnių vonia

Avižiniai dribsniai turi drėkinančių savybių, kurios gali nuraminti odą.

Dermatologai gali naudoti avižinių dribsnių suspensijas, kad padėtų žmonėms, sergantiems dermatitu, o tai savo ruožtu gali sumažinti kortikosteroidų kremų poreikį.

A 2015 metų studijatyrėjai naudojo avižinių dribsnių ekstraktus, kad nuramintų 29 moterų, kurių blauzdų niežulys, sausa oda buvo. Avižiniai dribsniai parodė priešuždegiminį ir antioksidacinį poveikį, kuris pagerino odos sausumą, šiurkštumą ir niežėjimo intensyvumą.

Žmonės gali pabarstyti avižinius dribsnius tiesiai į vonią arba tepti ant odos kaip pasta.

Alijošius

Aloe vera yra sultingas augalas, kuriame yra per 75 skirtingi junginiai. Tai tradicinis gydomasis augalas dėl savo priešuždegiminių, antimikrobinių ir raminančių savybių.

Žmonės dažnai naudoja alaviją odos problemoms, įskaitant nudegimus ir žaizdas, ir uždegiminėms problemoms, tokioms kaip egzema, gydyti.

Žmonės gali naudoti alaviją, norėdami nuraminti sudirgusią odą ir gydyti odos išsausėjimą. Jie gali naudoti gelį iš augalo lapų ir tepti tiesiai ant sudirgusios odos arba įsigyti alavijo produktų.

Kokosų aliejus

Kokosų aliejus turi platų asortimentą odos priežiūros privalumai. Tai apima odos barjero atstatymą, teigiamus odos senėjimo rezultatus ir antibakterines, antioksidacines ir priešuždegimines savybes.

Iš subrendusių kokosų gaunamas kokosų aliejus, kuriame yra daug laisvųjų riebalų rūgščių, tokių kaip lauro, miristinės ir kaprilo rūgštys, kurios gali drėkinti ir nuraminti odą.

Pažeista oda, įskaitant nudegusią skustuvą, gali būti linkusi į infekciją. Kokosų aliejus pasižymi antibakterinėmis ir antimikrobinėmis savybėmis, todėl gali sumažinti infekcijos tikimybę ir kartu drėkinti odą.

Taukmedžio sviestas

Taukmedžio medžio branduoliai duoda taukmedžio sviestą. Tai dar vienas augalinis aliejus, kurį gali suteikti terapinė nauda odai, kuri nudegusi skustuvu dėl savo priešuždegiminių ir antioksidacinių savybių bei drėkinančių trigliceridų.

Shea taip pat yra gausus triterpenų šaltinis. Ši molekulių grupė atlieka svarbų vaidmenį daugelyje biologinių reakcijų ir gali pagerinti audinių atstatymą bei žaizdų uždarymą.

Kaip išvengti skutimosi bėrimo

Jei asmuo skusdamas kojas naudoja tinkamą techniką, jis gali sumažinti skustuvo nudegimo riziką.

Šių atsargumo priemonių laikymasis gali padėti išvengti kai kurių nemalonių šalutinių skutimosi padarinių:

 • Naudokite naują skustuvą: Ašmenys gali susidaryti smulkūs įtrūkimai ir kiti pažeidimai, todėl jie gali tapti buki, o tai gali sudirginti odą.
 • Pirmiausia nuplaukite: Skutimasis po dušo ar vonios yra idealus, nes oda bus švari ir drėgna, o šiltas vanduo suminkštins plaukus.
 • Nušveiskite: Negyva oda gali užkimšti skustuvą ir apsunkinti artimą skutimąsi.
 • Naudokite skutimosi kremą: Palikite skutimosi kremą arba gelį ant odos 2–3 minutes, tada suputokite. Skutimosi kremas suminkština ir padengia plaukus, todėl skutimasis galimas vienu žingsniu ir nereikia kelis kartus perbraukti tos vietos.
 • Nusiskukite teisinga kryptimi: Visada skuskitės plaukų augimo kryptimi, kad išvengtumėte nudegimų ir įaugusių plaukelių.
 • Nuplaukite ašmenis: Dažnai paleiskite peiliuką po vandeniu, kad pašalintumėte plaukus ir skutimosi kremą.
 • Mažiau skuskitės: Skutimosi sumažinimas sumažina nudegimų nuo skutimosi galimybę. Skutimosi metu stenkitės pašalinti plaukus vienu žingsniu. Jei kojos sudirgusios, palaukite, kol jas nuskusti, kol oda atsigaus.
 • Drėkina: Po skutimosi sudrėkinkite kojas, kad oda būtų atnaujinta.

Kiti patarimai

Žmogus gali palengvinti savo kojų nudegimą skustuvu, laikydamasis šių rekomendacijų:

 • Dėvėkite kvėpuojančius drabužius: Žmonės, kurių kojos nudegė skustuvu, turėtų rinktis laisvus medvilninius drabužius. Venkite vilnos ir kitų šiurkščių audinių, kurie gali sudirginti odą.
 • Pasirinkite bekvapius variantus: Norėdami sumažinti dirginimą, naudokite losjonus, muilus ir ploviklius, kuriuose nėra kvapiųjų medžiagų.
 • Leiskite kojoms išgyti: Skustuvo nudegimas ant kojų gali reikšti, kad oda pažeista, todėl žmonės turėtų vengti skutimosi, kol kojos visiškai neatsigaus.

Kiti plaukų šalinimo būdai

Jei žmonės dažnai nudegė skustuvu ant kojų, jie gali apsvarstyti kitas plaukų šalinimo galimybes. Tai gali būti:

Vaškavimas

Žmogus gali patepti odą karštu arba šaltu vašku ir greitai jį pašalinti, o tai ištraukia plaukelius prie šaknų. Kojos gali likti be plaukų kelias savaites ar ilgiau.

Vaškavimo trūkumai gali būti skausmas, dirginimas ir galimybė nudeginti odą, jei vaškas yra per karštas. Norint išmokti geriausią techniką, vaškavimas reikalauja praktikos.

Plaukų kremas

Žmonės gali įsigyti kremų, losjonų ar gelių, kurie gali ištirpinti nepageidaujamus plaukus. Kai kurie tai gali vadinti depiliatoriais. Plaukų šalinimo kremą žmonės gali greitai ir lengvai naudoti namuose.

Žmogus turi pasitepti kremu, palaukti ant pakuotės nurodytą laiką ir tada nuplauti.

Plaukų kremo naudojimo rezultatai išlieka ilgiau nei skutantis, tačiau kai kurių žmonių oda gali sudirginti. Todėl prieš naudojant produktus svarbu juos išbandyti nedideliame plote.

Plaukų šalinimas lazeriu

Lazerio / šviesos terapija naudoja intensyvų šviesos spindulį, kad sunaikintų plaukų folikulus. Tai gali neleisti plaukams ataugti, pašviesinti jų spalvą arba sumažinti jų storį.

Paprastai žmonėms reikia kelių procedūrų, kad pašalinimas lazeriu pradėtų veikti.

Nors tai yra saugus gydymas visų odos spalvų žmonėms, žmonės turėtų pasikonsultuoti su dermatologu, kad išsiaiškintų, ar plaukų šalinimas lazeriu jiems tinkamas pasirinkimas.

Epiliatorius

Epiliacija reiškia kūno plaukų šalinimą nuo šaknų mechaniniu prietaisu, pincetu ar kita technika. Vaškavimas, elektrolizė, sriegimas, cukravimas ir pešiojimas yra visos epiliacijos formos.

Nors epiliacija negali sukelti skutimosi išbėrimo, ji gali sukelti kitų komplikacijų, tokių kaip dirginimas, folikulitas, įaugę plaukai ir skausmas.

Elektrinė barzdaskutė

Šie rankiniai įrenginiai turėti svyruojančių ašmenų rinkinį už metalinio tinklelio. Kaip ir rankinis skustuvas, jie nupjauna plaukelius virš odos, bet nesuteikia tokio glaudaus skutimosi.

Naudojant tokius prietaisus sumažėja odos sudirginimo, pvz., nudegimo skustuvu, tikimybė, o daugeliui žmonių elektrinės skutimosi priemonės gali atrodyti patogesnės nei skutimas rankomis.

Santrauka

Skustuvo nudegimas yra odos sudirginimas, kuris gali atsirasti po to, kai žmogus panaudojo rankinį skutimosi peiliuką. Oda gali būti raudona ir skausminga keletą dienų ir paprastai išnyksta savaime.

Žmonės gali sumažinti skutimosi nudegimų riziką visada naudodami naują, sterilų skutimosi peiliuką, skusdamiesi po vonios ar dušo ir skusdamiesi plaukų augimo kryptimi.

Jei žmogus nudegė skustuvu, jis gali palengvinti simptomus naudodami šaltus kompresus ar avižinių dribsnių vonias arba paveiktą vietą tepdami kokosų aliejumi, alavijo ar taukmedžio sviestu.