Neapsigaukite, kas yra kas

Technologijų raida, globalizacija reiškė, kad mums buvo „užspringti“ su modernumu. Gyvenimas tapo daug lengvesnis – daugumą prekių galima įsigyti iškart, viską, ko norime, turime po ranka (arba piniginę). Mes palengviname kiekvieną gyvenimo sritį – nuo valgymo iki darbo. Tačiau po kurio laiko atėjo apmąstymų apie tai, ką iš tikrųjų reiškia ši „pažanga“, akimirka. Tai visų pirma yra perdirbti maisto produktai iki ribos – modifikuotos daržovės ir vaisiai, mėsa, dešros, pieno produktai su nuostabiu kiekiu konservantų ir kitos modernumo „gėrybės“. Tai yra išmetamosiomis dujomis užterštas oras, kuris mums įkvepiant yra kenksmingas. Tai taip pat yra kosmetika, prikimšta cheminių ingredientų, tik teigiamai veikianti mūsų odą.

Visa tai paskatino atsirasti „naujų“ gyvenimo būdo tendencijų, kurios iš tikrųjų „grąžina mus“ į laiką, kai gyvenome harmonijoje su gamta. Didėjant vartotojų sąmoningumui atsirado daugybė „bio“ ar „ekologiškų“ produktų, kurie pagaminti iš natūralių ingredientų, sveiki ir be „stipriklių“ priedų, tačiau jų kaina neleidžia visiems džiaugtis jų teikiamais privalumais. Pasaulis apsivertė aukštyn kojomis …
Maisto ar kosmetikos gamintojai, norėdami pasinaudoti vyraujančia mada, ant pakuotės dažnai įdeda užrašą, kuriame nurodoma natūrali produkto kilmė, nors, deja, tai ne visada tiesa. Štai kodėl buvo sukurti sertifikatai, kurių įsigijimas ir buvimas ant pakuotės suteikia mums, vartotojams, tikrumą, kad turime reikalų su natūraliu, ekologišku produktu. Mes nusprendėme supažindinti jus su populiariausiais kosmetikai suteiktais sertifikatais, kad galėtumėte sąmoningai pasirinkti tai, kas jums geriausia!

Pradėkime nuo to, kad, kaip ir visa kita, natūralios ir ekologiškos kosmetikos sertifikatai turi savo šalininkų ir priešininkų. Pirmieji tiki, kad jų dėka jie gali būti tikri, ką naudoja, ir kad kosmetikos sudėtyje neras nepageidaujamų medžiagų. Pastariesiems sertifikatai yra tam tikra „kaprizas“, kuris tik pakelia kosmetikos kainą, o produktai be jų taip pat turi gerų ingredientų. Žinoma, abi grupės yra teisios. Kad galėtumėte susidaryti savo nuomonę, kviečiame perskaityti šį straipsnį, iš kurio sužinosite apie populiariausius sertifikatus ir tai, ką verta apie juos žinoti.

Norėdami pradėti pokalbį apie natūralią ir ekologišką kosmetiką, pirmiausia turime žinoti, kas tai yra.

Natūrali kosmetika galime įvardyti bet kurią kosmetiką, kuri buvo sukurta iš natūralių ingredientų, ty mineralinės, augalinės ar gyvūninės kilmės (tik jei jų įsigijimas netrukdo gyvūnų sveikatai ar gyvybei, ty bičių vaškas, medus, propolis, lanolinas) panaudotas arba pienas). Be to, tokios kosmetikos ingredientai turėtų būti gaunami naudojant fizinius metodus (pvz., Filtravimą, ekstrahavimą, džiovinimą ar presavimą) arba biotechnologinius procesus (tokių procesų metu gaunama, pvz., Hialurono rūgštis arba jogurtas).

Kaip tai lengva suprasti, pirmiau pateiktos gairės yra, švelniai tariant, netikslios. Nors galime manyti, kad kompozicijoje neturėtų būti sintetinių medžiagų, apibrėžime nėra paminėtas naudojamų natūralių medžiagų svoris ar koncentracija. Tai suteikia gamintojams laisvę naudoti pavadinimą „natūrali kosmetika“, nes pakanka, kad produkto sudėtyje būtų natūralios medžiagos procentinė dalis ir pagal įstatymą jis galėtų pavadinti savo produktą taip, kaip nori. Kai kurie netgi juokauja, kad bet kuri kosmetika, kurioje yra net vandens, pagal šį apibrėžimą gali būti laikoma natūralia.

Taikomos daug griežtesnės taisyklės ekologiška kosmetika.
Pirmasis skirtumas yra tas, kad iš esmės net nedidelis sintetinių medžiagų kiekis yra nepriimtinas. Antrasis skirtumas yra tas, kad natūralūs ekologiškos kosmetikos komponentai turi būti pagaminti iš sertifikuotų ir kontroliuojamų augalų ir sudaryti ne mažiau kaip 90% kompozicijos.

Kalbant apie tokią kosmetiką, galime būti tikri, kad augaliniai komponentai ir kiti juose esantys komponentai gaunami iš pasėlių, kuriuose nenaudojami pesticidai ir dirbtinės trąšos, o kultūriniai augalai nėra modifikuoti.

Kietas, o kas yra likusiuose 10% ingredientų? Ir čia mes prieiname prie minėtų sertifikatų, kurie reglamentuoja, ko kosmetikoje gali būti ir ko negalima.

Taigi pažvelkime į keletą populiariausių.

ECOCERT

„Ecocert“ yra prancūzų organizacija, išduodanti pažymėjimus nuo 2002 m. Tai yra viena garsiausių asociacijų natūralios kosmetikos standartizavimo srityje ir yra labai patikima dėl kruopštaus produktų testavimo ir vertinimo. Ji suteikia dviejų rūšių sertifikatus: natūralius ir ekologiškus.
Pagal ECOCERT rekomendacijas, ekologišką kosmetiką turėtų sudaryti ne mažiau kaip 95% augalinės kilmės ingredientų, o 10% visų masės ingredientų turėtų būti ekologinė žemdirbystė.
Kalbant apie natūralią kosmetiką, ECOCERT reikalauja, kad bent 50% ingredientų būtų augalinės kilmės ir 5% ingredientų pagal svorį būtų organinės kilmės.

Be to, ECOCERT pateikia sertifikuotus produktus, be kita ko, tokie reikalavimai:

 • Produktuose neturi būti sintetinių ingredientų, tokių kaip PEG, silikonai, dirbtiniai dažikliai ir kt.
 • Jie turi būti gaminami aplinkai nekenksmingomis sąlygomis
 • Kosmetikos pakuotės turėtų būti biologiškai skaidomos arba perdirbamos
 • Gyvūninės kilmės ingredientai (pvz., Medus, bičių vaškas, pienas) turi būti gaunami laikantis gyvūnų teisių
 • Kompozicijoje naudojami augalai negali būti iš genetiškai modifikuotų pasėlių.

Tai tik trumpas gairių sąrašas, kurį galite rasti daugiau www.ecocert.com.

Be to, „ECOCERT Cosmos Natural“ logotipas yra kokybės ir pasitikėjimo ženklas. Jo dėka mes galime atskirti tikrai ekologiškus produktus nuo tokių, kurie tik tokiais apsimeta.

SVARBU:

 • ECOCERT sertifikatas leidžia naudoti konservantus, kurie kai kuriems gali pasirodyti prieštaringi
 • Tam tikri produktai yra sertifikuoti, o ne visas prekės ženklas
 • Produkto etiketėje nurodomi natūralių, augalinių ir ekologiškų ingredientų procentai.

Kosmetikos, turinčios ECOCERT sertifikatą, pavyzdžiai:

BDIH

BDIH reiškia Vokietijos federalinę prekybos pramonės asociaciją. Jis susijęs su vaistų, maisto ir priežiūros produktų sertifikavimu. Kosmetikos atveju ji analizuoja jų sudėtį, gamybos procesą, pakuotę ir patikrina, ar ji daro neigiamą poveikį vartotojui ar aplinkai. Pagal dizainą jis labai panašus į ankstesnį sertifikatą.

Kai kurie BDIH sertifikatų reikalavimai:

 • Kosmetikos kompozicijos turi būti pagamintos iš augalinių aliejų, riebalų, vaistažolių ir gėlių ekstraktų ir kt.
 • Kosmetikos ingredientų bandymai su gyvūnais neleidžiami
 • Ingredientai turėtų būti gaunami iš kontroliuojamo ekologinio ūkininkavimo arba laukinio derliaus
 • Be sintetinių ingredientų
 • Gamybos procesas turėtų būti ekologiškas
 • Pakuotės turėtų būti biologiškai skaidomos arba perdirbamos

SVARBU:

 • BDIH sertifikuoja visą kosmetikos liniją, ne tik pasirinktą. Taigi gali atsitikti taip, kad konkretus šios linijos produktas nevisiškai atitinka reikalavimus. Todėl, nepaisant to, kad ant pakuotės yra sertifikato logotipas, visada verta perskaityti kompoziciją
 • Ant pakuotės nėra procentinės procentinės augalinės, natūralios ar ekologiškos kilmės ingredientų
 • Panašiai kaip ECOCERT, leidžiama naudoti švelnius konservantus.

BDIH sertifikuotos kosmetikos pavyzdžiai:

VEGANŲ VISUOMENĖ

Šis sertifikatas suteikiamas kosmetikai, kuri yra 100% veganiška. Veganas, t. Y. Tie, kurių sudėtyje ir gamybos procese nėra gyvūninės ir gyvūninės kilmės ingredientų, taip pat bandymai su gyvūnais.

Produkto sudėtis turi būti pagrįsta tik būtinomis žaliavomis, turinčiomis rūpestingų ir funkcinių savybių (pvz., Neturėtų būti nereikalingų dažiklių, PEG, parabenų, silikonų ir kt.). Tačiau juose gali būti aromatinių kompozicijų (ne dirbtinių), kurios padidina malonumą naudoti kosmetiką.

SVARBU:

 • Kiekvienas produktas yra registruojamas 12 mėnesių, o po to tikrinama jo sudėtis
 • Be to, kad produktuose negali būti gyvūninių ingredientų, gamybos procese naudojamos priemonės neturi liestis su gyvūninės kilmės žaliavomis.
 • Sertifikatas suteikiamas produktui, o ne prekės ženklui!

Kosmetikos, turinčios VEGAN SOCIETY sertifikatą, pavyzdžiai:

Glicerino ekologiškas prausimosi skystis 1000ml

Tik Eco

Glicerin – ekologiškas indų ploviklis

Pateikėme keletą svarbių sertifikatų, kurie padeda atskirti tikrai ekologišką kosmetiką nuo tų, kurios tik tokiu apsimeta. Griežtos rekomendacijos ir ilgi kosmetikos testai suteikia mums saugumo jausmą ir verčia produktą pasitikėti. „Tagomago.pl“ rasite daug natūralios ir ekologiškos kosmetikos su minėtais sertifikatais, nes kartu su jumis norime paremti gerus pasirinkimus!