Paparčius žino visi, bet ne visi

Jie prilyginami parfumerijos klasikai. Jie puikiai dera prie kostiumo ir sklandžiai nuskustos odos. Vyriški kvapai iš fougere šeimos kvepia paparčiais, ką tik nupjauta žole, levandomis ir samanomis. Koks jų fenomenas?

Vyriški kvepalai iš fougére šeimos

Fougere – ką tai reiškia?

Pavadinimas kilęs iš prancūziško žodžio fougere, kuri reiškia papartis. Klasikiniai kvepalai susideda iš specifinių kvapų natų. Viršutinės aromato natos yra šiek tiek saldžios su stipriu levandų akcentu. Po kelių minučių ant odos pastebėsite ąžuolo kvapą, o tiksliau – drėgną ąžuolo samaną. Labai svarbus ingredientas yra kumarinas, paprastai gaunamas iš tonkos pupelių, panašus į ką tik nupjautos žolės kvapą. Kvapai iš šeimos fougere moge papildomai yra aromatinių žolelių, prieskonių ir medienos natų.


Fougere tarimas

Reikėtų perskaityti Fougere / fużer / čia klausysite tikslaus prancūziško tarimo.


Fougere šeimos istorija trumpai

    • 1882 m. – pasaulis susipažįsta su nauja kvapų šeima – fougere. Houbigant „Royale“ kvepalai laikomi pirmaisiais šios grupės kvepalais. Jo kompozicija (tonka, ąžuolo samanos, levanda) tapo modeliu visai šeimai.
    • 1910 m. – gerbiami kvepalų namai Penhaligono iš Didžiosios Britanijos savo vyrams klientams pristato kvapą „English Fern“. Be pagrindinių fougere ingredientų, jis taip pat naudoja gvazdikėlių, pačiulių ir sandalmedžio ekstraktus. Įdomu tai, kad nišiniai angliškojo paparčio kvepalai yra prieinamae taip pat šiandien.
    • 1964 m. Paparčio kvapai pradedami vyriškais „Brut Faberge“ kvepalais. Kompozicija pristato naują aromatinių fougere pogrupį – nuo to laiko paparčių susitarimu pagrįsti kvapai yra praturtinti žolelių, medienos ar gėlių ingredientais.
    • Aštuntajame ir devintajame dešimtmečiuose vaisiai dera su klasikiniais fougere kvapais. Tada išleidžiami kultiniai fougere kvepalai: „Paco Rabanne Pour Homme“, „Azzaro Pour Homme“, „CK Eternity“ ar Guy Laroche Drakkaras Noiras.
  • XX / XXI amžiaus sandūra – mados kvapasy fougere silpsta, tai nereiškia, kad šio tipo kvepalai nebetenka ant vaistinių lentynų. Paparčio kvapai nėra tokie populiarūs kaip anksčiau, bet ekspertai jų nepamiršta. Namas gali būti pavyzdys Yvesas Saint-Laurentas, kuris 2003 m. paleido tikrą šedevrą – „Gauche for Men“ kvepalus.

Moteriški fougére kvepalai

„Fougere“ kvepalai nenusišalino į moterų versija kaip vienas iš nedaugelio parfumerijos istorijoje. Šiai damų grupei yra mažai kvapiklių.

Galime juos įskaityti tarp jų „Hermes Elixir Des Merveilles“ – rytietiški fougere, kurie yra lengva žanro interpretacija ir priklauso vienam labiausiai vertinamų kvepalų iš Hermeso arklidžių.


3 šiuolaikiniai geriausi „fougere“ kvepalai pagal „Tagomago“

Pastaraisiais metais „fougere“ kategorija daugiausia buvo iššūkis nišinių kvepalų gamintojams, nors kartais komerciniai prekės ženklai jie eina link klasikos. Kurių kvapų kompozicijas verta pasiekti?

1. Penhaligono Sartorialas

Bertrando Duchaufouro darbas yra novatoriškas požiūris į fougere šeimą. Sartorialas priklauso tiems kvapikliams, kurie arba sužavės, arba atstums. Tradicinės ąžuolo natos, gimapiebu tonka ir levanda buvo modernizuoti metaliniais aldehidais, aromatingu kardamonu ir saldžiu medumi. Jose taip pat yra gyvūnų užrašų. Ar išdrįsite išbandyti tokį derinį?

2. Jeanas Paulis Gaultieris Le Patinas

Originalas L.e Patinas jau seniai sulaukė pilnametystės, tačiau vis dar yra populiarus. Taip vadinamas jūrininkas jis yra jausmingas, aromatingas, jaukus ir vyriškas. Tai nėra vieninteliai prekės ženklo kvepalai Jeanas Paulas Gautierkurie maitina fougere šeimos gretas. „Fleur Du Male“ ar „Le Male Essence de Parfum“ yra šiuolaikiški, sėkmingai pasirodę amžinai jauno serialo šoniniai flanšai mjūrininkai.

3. „Diptyque Eau de Lavande“

„Diptyque“ nišinį unisex kvapą sudaro keturi ingredientai – levandos, muskato riešuto, cinamono ir kalendros. Nėra tonkos pupelių, tačiau dėl cinamono naudojimo kompozicijos nereikia gaminti Eau de Lavande kvalifikuojami kaip paparčio kvapai – prieskonyje yra kumarino.

Šiuolaikinių vyrų fougere kvepalų yra mažai. Kodėl? Galbūt dabar nėra paparčių bumo – kvepalai siejami su švariai nuskustu veidu, o šiais laikais madinga barzda ar ražiena. Ar grįš fougere kvepalų mada?