Pieno rūgštis: kas yra geriausia

Pieno rūgštis yra natūralus odos drėkinimo faktorius, priklausantis alfa hidroksi rūgščių (AHA) šeimai, kurios turi unikalų poveikį odos struktūrai ir išvaizdai. (1). Ar norite sužinoti daugelio garsių moterų „gero veido“ efekto paslaptį? Nors kaltininkus gali būti keli, pieno rūgštis turi daug biuletenių.

Pieno rūgšties mūsų kūne yra natūraliai, nes mūsų pačių kūnas sugeba ją gaminti. Taikant vietiškai, tai yra viena iš tinkamiausių jautriai odai alfa hidroksi rūgščių: gali šveisti, nesukeldama dirginimo. Ar norite sužinoti, ką pieno rūgštis gali padaryti jūsų veido odai? Mes jums tada pasakysime.

Svarbiausias

 • Pieno rūgštis yra viena iš labiausiai odai palankių alfa hidroksi rūgščių, nes jos molekulės – didesnės nei, pavyzdžiui, glikolio rūgštis, lėčiau prasiskverbia į epidermį ir odą.
 • Tarp daugelio efektų jis sugeria ir išsaugo išorinio odos sluoksnio drėkinimą ir žymiai pagerina jo išvaizdą.
 • Pirkdami produktą su pieno rūgštimi, atsižvelkite į veikliosios medžiagos koncentraciją, formatą ir odos tipą. Apie šiuos ir kitus pirkimo kriterijus kalbėsime paskutiniame vadovo skyriuje.

Geriausios pieno rūgštys: mūsų mėgstamiausi

Mes žinome, kad rasti produktą su pieno rūgštimi, kuriame derinama kokybė ir gera kaina, nėra lengva. Todėl čia mes pasirinkome penkis variantus:

Serumas su pieno rūgštimi

„Ordinary“ yra kosmetikos gaminių prekės ženklas, žinomas dėl veiksmingų formulių ir be tuščios reklamos, todėl jo kainos sumažinamos iki minimalios išraiškos.

Šis 10% pieno rūgšties serumas mus įtikino, nes tuo pačiu metu jis siūlo galingą ir švelnų šveitimą, pridėdamas grynos Tasmanijos pipirų uogos. Rekomenduojama jį derinti su kremu nuo saulės.

Belei siūlo 5% pieno rūgšties serumą, kuriame yra beveik 95% natūralios kilmės ingredientų ir be kvepalų. Šis tirpalas švelniai nušveičia ir pašalina odos nešvarumus.

Minimali formulė, kurioje yra mažiau nei dešimt ingredientų, tinka veganams, nes joje nėra gyvūninės kilmės komponentų ar darinių. Naktį, po valymo, rekomenduojama lašinti du ar tris lašus.

Valomasis gelis su pieno rūgštimi mišriai odai

Kai mes galvojame apie „viso gyvenimo“ prekės ženklus, kas negalvoja apie „Nivea“? Šiai kompanijai pavyko iš naujo sugalvoti savo mėlynojo alavo kremą, kurį visi žinome.

Dabar jis siūlo mums kasdienį šveitimo ir antibakterinį gelį su pieno rūgštimi ir magnolijos ekstraktu, specialiai sukurtą mišrios ir riebios odos priemaišų valymui ir prevencijai. Jame nėra mineralinių aliejų.

Lupimasis 50% pieno rūgšties

Tai jau pagrindiniai žodžiai, nes mes kalbame apie a lupimasis su 50% pieno rūgštimi. Jis skirtas maitinti sausą odą ir skatinti gijimą, palengvina egzemą ir dermatitą bei mažina strijas.

Ši procedūra taip pat kovoja su inkštirais ir veido dėmėmis. Toliau naudojant oda atrodys švytinti ir atjaunėjusi. Žinoma, šio produkto vartoti nerekomenduojama dažniau nei kartą per savaitę.

Ampulės su pieno rūgštimi visiems odos tipams

Veido pūslės yra vienas revoliucingiausių gydymo būdų pastaraisiais metais. Šių produktų iš „La Cabine“ formulėje yra pieno rūgšties, taip pat citrinos ir vyno rūgšties.

Sumažinkite smulkias linijas ir išsiplėtusias poras; jie homogenizuoja veido odos tonusą; jie sumažina spuogų sukeliamą poveikį, žymes ir dėmes ir paruošia epidermį kitokiam gydymui.

Pirkinių vadovas: ką turėtumėte žinoti apie pieno rūgštį

Pakelkite ranką, kuri dar neseniai nebuvo girdėjusi apie pieno rūgštį. Čia mes tai atpažįstame! Suprasdami, kad niekas negimsta žinodamas, bandysime išspręsti dažniausiai pasitaikančias abejones.

Tarp daugelio efektų jis sugeria ir išsaugo išorinio odos sluoksnio drėkinimą ir žymiai pagerina jo išvaizdą. (Šaltinis: „Macniak“: 93932295 / 123rf.com)

Kas yra pieno rūgštis?

Pieno rūgštis yra viena didžiausių molekulių, priklausančių alfa hidroksi rūgščių šeimai. Jis gaunamas skaidant gliukozę be deguonies ir paprastai gaunamas iš pieno arba cukrų, esančio vaisiuose – pavyzdžiui, obuoliuose. Pieno rūgštis, kaip ir kiti AHA šeimos nariai, tirpsta vandenyje.

Kadangi tai yra gana didelė molekulė, ji giliai neprasiskverbia, todėl jos poveikis labiau pastebimas išoriniuose odos sluoksniuose ir todėl tinka jautriai odai. Pieno rūgštis yra natūralių odos drėkinamųjų veiksnių dalis ir laikoma puikiu drėkinamuoju kremu visų tipų odai (du). Tai mažiau dirgina nei glikolio rūgštis.

Pieno rūgštis, viena iš pirmųjų dviejų žinomų rūgščių. Jį pieno milteliuose atrado švedų chemikas Carlas Wilhelmas Scheele’as.

Kokią naudą mums tai teikia?

Pieno rūgštis turi tris pagrindines funkcijas, kurios suteikia daug naudos veidui: ji nušveičia negyvas ląsteles, stimuliuoja kolageno gamybą ir padidina keramidus. Išsamiau:

 • Sumažina smulkias linijas, nes padidėja epidermio storis (3).
 • Mažina spuogus, apsaugo nuo jo ir pašalina žymes.
 • Skatina ląstelių atsinaujinimą ir leidžia drėkinamiems losjonams ir kitoms procedūroms prasiskverbti į odą.
 • Šveičia odą ir ištrina saulės sukeltas dėmes, su kuria gauname švytinčią ir jauną odą.
 • Padeda odai neprarasti natūralaus drėkinimo, dėl ko derma atrodo švelnesnė ir elastingesnė.
 • Naikina bakterijas tai gali sukelti odos infekcijas, ypač kūdikiams (4).
 • Reguliuoja pH.

Kokie odos tipai gali ja pasinaudoti?

Pieno rūgštis gerai veikia visų tipų odą, nors ji ypač rekomenduojama jautriai, dehidratuotai ar brandžiai odai, taip pat tiems, kurie linkę į spuogus. Tai yra viena iš tinkamiausių alfa hidroksi rūgščių žmonėms, kurie dar niekada jų nėra bandę, nes yra galinga, tačiau labai švelni odai.

Dabar rekomenduojame jo lengvai nederinti su kitais produktais. Jei kasdien naudojate kitas alfa hidroksi rūgštis ar retinolį, jų pridėti prie įprastos procedūros gali būti per daug – atminkite, kad oda yra subtili. Kita vertus, pieno rūgštis labai gerai sutaria su drėkinančiomis medžiagomis, tokiomis kaip hialurono rūgštis.

Pieno rūgštis mažina spuogus, apsaugo nuo jų ir pašalina žymes. (Šaltinis: „Drobot“: 113113863 / 123rf.com)

Kaip naudoti?

Kadangi yra labai įvairių produktų, kurių formulėse yra pieno rūgšties, kurių koncentracija ir indikacijos skiriasi, svarbu, kad prieš pradėdami gydymą aiškiai suprastumėte, ko tikitės pasiekti:

 • Norėdami kiekvieną dieną švytėti: Pasirinkite vidutinio sunkumo serumus ir drėkintuvus. Turėkite omenyje, kad oda gali būti labiau veikiama saulės spindulių, todėl svarbu kiekvieną dieną naudoti kremą su SPF.
 • Norėdami gauti galingesnį šveitimą: Gera idėja yra kaukės ar žievelės namie vieną ar du kartus per savaitę. Mūsų patarimas yra pradėti nuo minimalios koncentracijos. Kai pastebėsite, kad oda gerai reaguoja, galite ją padidinti.

Ar pieno rūgštis turi kontraindikacijų?

Kaip jau minėjome, pieno rūgštis yra viena švelniausių egzistuojančių alfa hidroksi rūgščių, todėl praktiškai kiekvienas gali ją naudoti be problemų. Dabar visada yra atsargumo priemonių, kurių nereikėtų pamiršti. Pirmiausia svarbu, kad neperluptumėte: apsieikite be cheminių metodų, tokių kaip retinolis.

Be to, prieš pradėdami vartoti pieno rūgštį, keletą dienų rekomenduojama ją išbandyti ant nedidelės odos dalies – geriausia, kad dilbio. Kad nėra bėrimo ar niežulio? Tada galite pereiti į kitą etapą: dėvėkite jį ant veido. Žinoma, visada eikite nuo mažos iki didžiausios: nuo mažiausios koncentracijos iki didžiausios.

“Pieno rūgštis yra ideali alfa hidroksi rūgštis nuobodžiai, dehidratuotai ir jautriai odai. Ji visų pirma naudojama kaip anti-senėjimo cheminė priemonė, skirta lyginti kontūrus, sumažinti saulės žalą, pagerinti odos struktūrą ir tonusą bei bendrą išvaizdą.”

Kuo jis skiriasi nuo kitų rūgščių?

Jums gali kilti klausimas, kuo pieno rūgštis yra ypatinga, palyginti su kitomis alfa hidroksi rūgštimis, tokiomis kaip glikolio rūgštis. Na, pradedantiesiems jo molekulė yra didesnė, todėl ji negali prasiskverbti taip giliai į odą. Tai ypač gera žinia jautriai odai, kuri daug geriau toleruos jos poveikį.

Tarptautinio odos instituto dermatologė Emma Hobson paaiškina, kad „nors ir glikolio, ir pieno rūgštis veikia vienodai odos sluoksnius, pieno rūgštis turi unikalų poveikį

[…]. Padeda skatinti kolageno sintezę, pagerina odos struktūrą, apsaugo nuo raukšlių atsiradimo ir pagerina spalvos pasikeitimą » (5).

Pirkimo kriterijai

Kokie veiksniai lemia, koks yra geriausias produktas su pieno rūgštimi mūsų veidui? Na, yra keli kriterijai, į kuriuos turite atsižvelgti, kad jūsų pirkimas būtų sėkmingas.

Susikaupimas

Kaip galite spręsti iš produktų, kuriuos pateikėme pirmame skyriuje, pieno rūgšties koncentracija gali labai skirtis tarp skirtingų variantų. Jei norite jį naudoti tik kaip drėkintuvą ir pH reguliatorių, galite naudoti mažą koncentraciją, mažesnę nei 10%.

Kita vertus, įrodyta, kad odos tekstūros, smulkių linijų išvaizdos ir gylio pokyčiai vyksta esant 5% koncentracijai. 12% koncentracija turėtų poveikį ir epidermiui, ir dermai, o 5% pieno rūgštis – tik epidermiui, t. Y. Išoriniam odos sluoksniui. (6).

Pieno rūgštis nušveičia odą ir ištrina saulės sukeltas dėmes, kuriomis gauname švytinčią ir jaunai atrodančią odą. (Šaltinis: Olgara: 153283952 / 123rf.com)

Kokią turite odą?

Produkto su pieno rūgštimi ar kitos pasirinkimas taip pat priklauso nuo jūsų odos tipo. Riebi oda nėra tokia pati kaip sausa oda. Mes jums sakome:

 • Riebi arba spuoguota oda: Pieno rūgštis gali būti ne jūsų pirmasis pasirinkimas, jei jūsų oda gamina daug aliejaus ir turite dideles poras, tačiau turėtumėte žinoti, kad yra produktų be aliejaus kurie neprideda aliejaus į odą ir dėl to jūsų spuogai nepablogės.
 • Normali arba mišri oda: Apie …

Parašykite komentarą