Plaukų tepimas – kaip tai padaryti

Gražūs plaukai, kaip ir iš reklamos, yra dėka „Photoshop“ ar … genų – mama turėjo storus plaukus, taip ir dukra. Bet ką daryti, kai nepaveldėjai tobulo genų kirpimo? Teisingas kosmetikos pasirinkimas yra tik pusė darbo. Jums pagelbės įvairios grožio procedūros. Vienas jų – plaukų tepimas. Kaip juos padaryti?

Kaip riebaluoti plaukus?

Kas yra plaukų tepimas?

Aliejumi tepama procedūra, kuria aliejus paskleidžiamas ant plaukų ir galvos odos. Indijos moterų ilgą laiką naudojama technika taip pat išpopuliarėjo tarp Europos moterų. Nenuostabu, juk blizgantys ir švelnūs plaukai yra kiekvienos moters svajonė, nors ne visos jos to pripažins.

Dėl naudingų aliejaus savybių trapūs, nuobodūs ir, svarbiausia, pažeisti plaukai pradeda atsinaujinti. Aliejus veikia plaukų būklę, maitina juos, gerina elastingumą ir drėkina. Žinoma, pirmieji efektai po vieno plaukų riebalavimo nėra matomi, viskas užtrunka. Tačiau „plaukų maniakų“ ir ekspertų nuomonė yra vienareikšmė – aliejumi tepimas yra paprastas būdas blizgantiems ir gražiems plaukams. Aliejų taip pat galima tepti ant plaukų galiukų, kad sumažėtų skilimas.

Kurį aliejų rinktis?

Visų plaukai yra skirtingi, todėl po kurio laiko sužinosite, kuris aliejus yra efektyviausias. Pradėdami nuotykius nuo plaukų tepimo, verta naudoti paruoštus kosmetikos ar virtuvės aliejus. Daugiausiai maistinių medžiagų turi nerafinuoti aliejai. Tačiau venkite tų, kuriuose yra parafino.

Galite naudoti kokosų aliejų, kuris puikiai atkuria pažeistus plaukų galiukus. Ricinos aliejus apsaugo nuo galiukų skilimo, saldžiųjų migdolų aliejus puikiai tiks sausiems plaukams, o simondsijų aliejus sušvelnins pažeistas sruogas. Taip pat galite naudoti alyvuogių aliejų, kuris puikiai tinka drėkinimui, taip pat saulėgrąžų ir sėmenų aliejų.

Kaip riebaluoti plaukus?

Plaukų regeneravimas yra daug laiko reikalaujanti procedūra, reikalaujanti kantrybės, ypač kai jūsų plaukai nėra geros būklės – „praėjote“ kelis daugiau ar mažiau sėkmingus dažus, kasdien nesiskiriate su tiesintuvu ir gyvenate harmonija su džiovykle. Visi šie prietaisai padeda sušukuoti šukuoseną, tačiau jie netinkami plaukams. Tepimas bus tavo ginklas. Kaip tai padaryti?

Aliejaus tepimo būdai

1. Sausų plaukų tepimas

Aliejumi tepkite sausus, švarius ir nuplautus plaukus. Plaukai turi šiek tiek blizgėti nuo aliejaus, o ne lašėti, todėl geriausia paimti kelis lašus aliejaus, patrinti jį rankose ir patepti atskiromis plaukų sruogomis, galiausiai sušukuoti teptuku storomis adatomis. Kaip ilgai laikyti aliejų? Viskas priklauso nuo plaukų būklės – sausiems ir pažeistiems plaukams pakanka ketvirčio valandos. Aliejų taip pat galite palikti per naktį, uždengdami plaukus dušo dangteliu – šis sprendimas bus tinkamas ryte plaunant plaukus. Skalaudami aliejų nepamirškite šampūno ir tepkite kondicionieriaus.

2. „šlapių“ plaukų tepimas

Kai kurie iš mūsų labiau mėgsta tepti aliejų ant drėgnų plaukų. Veikimo principas gali būti panašus į ankstesnį metodą – tepdami aliejų sausiems plaukams, juos sušlapinkite, nukoškite skysčio perteklių ir palikite pusvalandžiui. Aliejų taip pat galite tepti ant drėgnų, nuplautų plaukų. Praėjus nurodytam laikui, geriausia tepti kondicionierių, kuris nuplaus aliejų.

3. Plaukų tepimas kondicionieriumi

Šis metodas skirtas garbanotų, sausų ir išblukusių plaukų savininkams. Prieš plaunant plaukus, juos sušlapinkite vandeniu, išspauskite perteklių ir patepkite kondicionieriumi bei galiausiai aliejumi. Po 30 minučių galite praskalauti mišinį.

Kaip dažnai tepti plaukus?

Viskas priklauso nuo jūsų individualių pageidavimų ir laiko, tačiau negalima persistengti. Per dažnai tepant aliejų, poveikis bus kitoks nei numatytas. Idealiu atveju tepkite aliejų du kartus per savaitę, prieš plaunant plaukus.