Porėti keraminiai blokeliai

Šiandien statybose porėta keramika gali būti (ir yra) laikoma elitine statybine medžiaga – beje, pelnytai. Didelis blokų formatas su oro tuštumais absorbavo pagrindinius keraminių plytų privalumus, turinčius papildomų savybių, pavyzdžiui, aukštų šilumos izoliacijos savybių. Poringų blokelių siena gali būti klojama vienu sluoksniu, be papildomo šiltinimo. Tokiu atveju mechaninis konstrukcijos stiprumas nenukentės!

Akytų blokelių ypatybės

Medžiagos gamybai pagal technologinį procesą naudojamas statybinis molis, į kurį dedama žaliavos medienos drožlių. Įdėjus užpildą, molio ir drožlių mišinys išdegamas daugiau nei tūkstančio laipsnių temperatūroje. Tuo pačiu metu degimo proceso metu medžio drožlės tiesiog išdega, sudaro daug porų uždaroje medžiagos struktūroje, kurių tūris siekia 50 procentų viso būsimų blokų tūrio. Šios uždaros poros ir tarpai apsaugo nuo šilumos nuostolių per pastatų sienas ir padidina atsparumą šilumos perdavimui. Dėl to 45-50 centimetrų bendro storio siena visiškai atitinka nustatytus šilumos inžinerijos reikalavimus, kurie taikomi išorinėms sienoms ir atitvarinėms konstrukcijoms.

vaizdas


Nuotrauka: wienerberger.ru

Dėl to, kad blokuose yra tiek daug vidinių tuštumų, porėti keraminiai blokeliai pasižymi puikiomis papildomomis savybėmis: be aukštos šilumos izoliacijos, jie taip pat turi aukštą garso izoliaciją, puikų garų laidumą ir gerą atsparumą šalčiui, taip pat visiškas ekologiškumas ir priešgaisrinė sauga.

Mechaninės charakteristikos: akyto keraminio bloko vidutinis tankis yra maždaug 2 kartus mažesnis nei įprastos silikatinės plytos (760-860 kilogramų kvadratiniam metrui). Šilumos laidumas – tik nuo 0,15 iki 0,29 W / m * laipsnio (plytų – 0,65 – 0,81), blokų stiprumas atitinka tarptautinį prekės ženklą M-75-150. Tokio stiprumo pakanka pastatyti laikančiąsias sienas septynių aukštų pastatui iš keraminių blokelių.

Poringų keraminių blokelių rūšys.

Iš esmės akytų keraminių blokelių tipai skiriasi tik matmenimis. Be to, jų aukštis beveik visada yra plytų mūro kartotinis. Todėl beveik bet kokiu atveju bet kurio mūrinio namo projektas gali būti pritaikytas mūrijimui iš akytų blokelių.

Standartinis tokių kaladėlių plotis – 25 cm.Kalelės gali būti įvairaus ilgio, dažniausiai būna 25, 30, 38, 44 ir 50 centimetrų. Būtent nuo ilgio priklauso, koks bus sienos storis, nes klojant akytieji keraminiai blokeliai klojami ilgąja puse skersai sienas. Blokeliai klojami ir ant įprasto cementinio skiedinio, ir ant klijų, tačiau specialistai pataria mūrui naudoti specialų šiltą skiedinį – jį naudojant sienų termoizoliacinės savybės padidėja 17 procentų. Viename blokelių sluoksnyje pastatyta siena, net naudojant įprastą cemento skiedinį, visada atitiks standartinius 1-osios klimato zonos standartus – tai dauguma Rusijos regionų. Jei klodami 38 cm ar ilgesnius keraminius blokus naudosite šiltą skiedinį, galite užtikrinti, kad būtų laikomasi standartų beveik bet kuriame Rusijos Federacijos regione. Jei naudojate įprastus sprendimus, turėsite papildomai atlikti sienų izoliaciją.

vaizdas


Nuotrauka: mekstroy.ru

Vidinėms nešančioms konstrukcijų ir pastatų sienoms galima naudoti 25 cm ir daugiau ilgio blokelius, be to, tokie blokeliai gali būti naudojami pertvarų statybai arba išorinėms sienoms su papildoma izoliacija. Tai naudojama, jei technologiškai neįmanoma padidinti laikančiųjų sienelių storio – pavyzdžiui, kai iš pradžių pamatai yra per siauri. Taip pat šis metodas naudojamas, jei reikia maksimaliai apšviesti visą konstrukciją.

Labai maži 8, 10 ir 11 cm storio blokeliai puikiai tinka pertvarų statybai, taip pat bet kokių monolitinių juostų apkalimui ar kaip papildomi papildomi elementai. Pusblokai ir kampiniai blokeliai naudojami stačių kampų klojimui ir 135 laipsnių kampų klojimui. Prietaisui skirti keraminiai blokeliai…