Róża turi daug vardų – išspausti s

Rožė laikoma gėlių karaliene – nenuostabu, kad ji taip dažnai yra gėlių kvepalų ingredientas. Rožių kvepalai jau seniai puošia moterų riešus, o gėlių karalienės meilė visiškai neišblėso. Koks jo fenomenas ir kokiose kompozicijose galite jį rasti?

Rožė turi daug vardų - pasiruošk rožių kvepalams

Trumpa rožės istorija

Remiantis graikų mitologija, pirmoji rožė pražydo toje vietoje, kur ant žemės nukrito lašas Afroditės kraujo – meilės, grožio ir gėlių deivė. Tai turėjo įvykti, kai ji užbėgo mylimajam ant rankų ir sužeidė koją. Nuo tada rožė buvo vienas iš deivės atributų ir meilės simbolis.

Kinai pirmieji augino gėlę. Kita vertus, rožių aliejus buvo dažniausiai distiliuojamas Viduriniųjų Rytų šalyse, o dėl savo savybių jis ypač populiarus Indijoje.


Ar tu tai žinai…

Graikijos Rodo sala reiškia rožių salą. Pavadinimą jis gavo būtent dėl ​​didžiulio ten auginamų gėlių kiekio.


Rožių aliejus – kvapnus stebuklas

Kai rožė pasirodė Europos šalyse, ji atliko tik dekoratyvinę funkciją. Tačiau jos unikalios savybės buvo greitai atrastos, o pati gėlė buvo pradėta naudoti religiniuose ritualuose ir natūralioje medicinoje. Norint pasinaudoti jo galia, reikėjo iš jo išgauti tai, kas vertingiausia – aliejų. Jis buvo naudojamas kaip:

  • jaunimo serumas, turintis nuo raukšlių ir stangrinamųjų savybių;
  • raminamasis – rožių aliejaus kvapas ramina pojūčius, padeda atsipalaiduoti ir padeda užmigti;
  • vonios aliejus, kuris giliai valo odą ir kartu ją drėkina;
  • kvepalai, pasižymintys savitu, lengvu ir gundančiu kvapu.

Rose – kvepalų aromato nata

Kvepaluose dažniausiai naudojamos tik dviejų rūšių rožės – Damasko rožė (Rosa damascena) ir centifolia pakilo (Rosa centifolia).

  • Damaskas pakilo atėjo į Europą per kryžiaus žygius XIII a. Jis kilęs iš Sirijos, taigi ir jo pavadinimas – iš didžiausio Sirijos miesto – Damasko. Jo kvapas yra gilus, labai saldus ir intensyvus.
  • „Centifolia“ pakilo yra kryžminimas tarp Damasko, prancūzų ir muskuso rūšių su laukine rože. Jis buvo sukurtas XVII amžiuje olandų sodininkų darbais, o jo pavadinimas kilęs iš jo auginamos vešlios lapijos. Kvepia subtiliau nei Artimųjų Rytų pusbrolis, o savo aromate galite rasti medaus užuominą. „Centifolia Rose of Grasse“ yra vienas iš vertingiausių kvepalų ingredientų. Skaitykite apie brangiausius kvapiųjų medžiagų ingredientus.

Ar tu tai žinai…

Norint pagaminti 1 kilogramą rožių aliejaus, reikia net 3,5 tonos rožių žiedlapių!


Rožiniai kvepalai Tagomago

„Givenchy Very Unresistible Electric Rose“ – rožė, prisegta prie „Ramones“ striukės

„Very Unresistible Electric Rose“ yra plėšrusis „Givenchy“ gėlių kvepalų šoninis skydelis. „Givenchy“ prekės ženklo rožių kvepalai skirti nepriklausomoms moterims, kurios mėgsta derinti paprastai moterišką ir nestandartinį. Ką rasite šioje rokenrolo kompozicijoje?

Jus nustebins baziliko aromatas derinamas su mėlynėmis, rožė su anyžiais ir persikas su kedro mediena. „Very Unresistible Electric Rose“ yra kvapas, skirtas žmonėms, nebijantiems jokių kliūčių!

„Dolce & Gabbana Velvet Rose Woman“ – švelnus rožinio aksomo prisilietimas

„Dolce & Gabbana“ dueto kompozicija yra tikra retenybė gėlių kvepalų pasaulyje. Jų kompozicijoje rasite net tris (!) Saldžių kvapnių rožių rūšis, plius lelijas, egiptiečių pelargoniumus ir muskusą. Aromatas Aksominė rožių moteris sužavi ir svaigina, o tuo pačiu metu jaučiasi žvalus ir spinduliuojantis dėka citrinos, pasirodžiusios angoje.

Bvlgari Rose Goldea – tai bus romantiška!

Rožė Goldea yra mylimo „Bvlgari Goldea“, išleisto 2016 m., įpėdinis. Jis nedaug skiriasi nuo pirmtako – tai vis dar kvepalai, dažniausiai gėlių, turintys ryškų jazminų aromatą.

Vis dėlto pirmuoju smuiku groja Damasko rožė. Jis pasirodo ir galvos, ir širdies linijose. Tai taip pat labai muskusinis aromatas, kurio natas taip pat rasite dviem projekcijos etapais. Jei ieškote rožių kvepalų, kurių aromatas artimas natūraliam aromatui, patikrinkite „Bvlgari“ kompoziciją.

https://www.youtube.com/watch?v=E8-vweXRImA

Dior J’adore L’Or – rožė, maudoma auksu

Kaip rožė yra gėlių karalienė, auksas yra aukščiausios spalvos. J’adore’as L’Or yra kvapas, įkvėptas geidžiamiausios žaliavos. Uždarytas skysto aukso lašelio formos butelyje, jis kvepia brangiausiu – jazminu, vanile, labdanum ir ambra.

Šiuose kvepaluose esančią rožę rasite pojūčiuose, kurie apgaubia pojūčius ir žavesį. Tai graži kompozicija, kuri leis jaustis prabangiai ir itin moteriškai

„Lancome Tresor Midnight Rose“ – rožė glamour versijoje

Kvepalai „Lancome“ patiks visiems Paryžiaus mėgėjams. Šis miestas kvepia taip pat, kaip „Tresor Midnight Rose“! Aromatinės rožės su avietėmis, sauso jazmino ir bijūnų, pagardintų pipirais ir juodaisiais serbentais, derinys gali sukelti galvos svaigimą, tačiau tikrai neleis nuobodžiauti.

Kvapas, uždarytas romantiškame violetinės rožinės spalvos butelyje, papuoštame gėlių karaliene, yra akivaizdžiai saldus ir lengvabūdiškas. Tačiau stiprus rožių akcentas, jau esantis galvos natoje, daro jį labai viliojančiu pasiūlymu. Žinoma, moterims, kurios džiaugiasi gyvenimu iki galo.

Taip pat pažinkite kitą populiarią gėlę, kurios kvapai dažnai naudojami kvepalų ir kosmetikos pramonėje. Pristatome levandą!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *