Smūginis veržliaraktis: kas yra

Smūginiai veržliarakčiai gali būti ne patys įprasti įrankiai, o tai nereiškia, kad jie nėra naudingi. Šie indai tapo įdomiu kūriniu tiems, kurie atlieka savadarbes užduotis, bet ypač mechaninės priežiūros specialistams, kuriems visą laiką reikia dirbti su veržlėmis.

Smūginis veržliaraktis leis jums priveržti arba atlaisvinti veržlę patogiausiu būdu, nenaudojant jėgos. Be to, naudodamiesi šiomis priemonėmis mes išvengiame galvos „įkandimo“, paversdami jas nenaudingomis. Šiame straipsnyje paaiškinsime viską, ką reikia žinoti apie šią galingą įrangą, kad galėtumėte pasirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkančią įrangą.

Svarbiausias

  • Smūginiuose veržliarakčiuose galia bus suteikta pagal sukimo momento dydį, išmatuotą niutonmetrais (Nm). Tokiu būdu svarbu, kad galia būtų tinkama, kad būtų galima atlaisvinti bet kurį tvirtinimo elementą, su kuriuo dirbame.
  • Skirtingai nuo kitų įrankių, smūginiai veržliarakčiai paprastai būna tik dirbtuvėse, nes tai yra labai galingi įrankiai. Tačiau naujieji modeliai yra labai universalūs ir tinka visiems biudžetams.
  • Tiek pat svarbu, kaip dizainas ar tiekimas, tai bus puodelio ar kandiklio dydis. Smūginiame veržliarakte šis veiksnys bus lemiamas, nes jis pažymės, kokio tipo veržles galite dirbti. Mes rekomenduojame, kad pasirinktumėte keičiamą.

Reitingas: geriausi smūginiai veržliarakčiai rinkoje

Smūginiai veržliarakčiai paprastai būna mechaninėse dirbtuvėse, tai yra daugiafunkciniai įrankiai, kurie kiekvieną dieną turi daugiau panaudojimo namų savadarbių darbų, mechanikos ir statybų srityse. Norėdami padėti jums pasirinkti, mes ištyrėme rinką ir pasirinkome penkis geriausius modelius rinkoje:

1 pozicija: „Einhell CC-HS 12“

Smūginis raktas „Einhell CC-HS 12“ yra praktiškas ir galingas prietaisas su universaliais lizdų adapteriais. Tai prietaisas, skirtas nešiotis jūsų automobilyje, nes jį galima prijungti prie cigarečių žiebtuvėlio 12 vatų (W) tinklo kabeliu. Galite jį naudoti kelyje, jei susiduriate su punkcija. Jame taip pat yra kabelis su spaustukais, skirtas prijungti prie akumuliatoriaus.

Jame yra dėklas įrankiui ir prijungimo priedams laikyti. Jis yra lengvas, jo svoris siekia 1,44 kg, jo sukimo momentas siekia 206 Nm, todėl be problemų galite pakeisti bet kurią padangą. Be to, jis turi galimybių priveržti ir atlaisvinti, todėl tai bus labai patogu ir naudinga.

2 pozicija: „Matrix EW 1100“

Smūginis veržliaraktis „Matrix EW 1100“ yra ideali įranga profesionalams ir savadarbiams. Jo sukimo momentas yra 450 Nm, tai yra paprastas plaktukas, todėl gali kilti problemų dėl ašių veržlių. Tai puikus įrankis padangų dirbtuvėms, nes jis veikia labai greitai ir sunaudoja labai mažai.

Elektrinio variklio galia yra 1010 W, smūgio dažnis – 4400 smūgių per minutę, o sukimosi greitis – 2200 RPM (apsisukimai per minutę). Jis turi 4 vamzdžių rankoves rakto skylei pakeisti ir 3 metrų ilgio maitinimo laidą, kuris leis laisvai judėti dirbant.

3 pozicija: „Makita DTW 1001Z“

Smūginis veržliaraktis „Makita DTW 1001Z“ yra universalus įrankis, puikiai tinkantis statybų profesionalams, mechanikams ir savadarbiams darbininkams. Tai galinga, efektyvi ir labai paprasta naudoti. Jis turi galingą 500 W variklį, maitinamą iš 18 voltų (V) ličio jonų baterijos. Jis sveria mažiau nei 4 kg, todėl jis yra labai patogus.

Jo sukimo momentas yra 1050 Nm, o tai leis be problemų atsukti ir priveržti daugumą varžtų. Jis dirba 1800 aps./min. Ir turi elektrinį stabdį, kintamo greičio jungiklį ir neslidų sukibimą, kad geriau sukibtų. „Makita“ variklis yra be šepetėlių, todėl nesukelia kibirkščių ir neperkaista.

4 pozicija: „Facom NS 1600F“

Smūginis „Facom NS 1600F“ pistoletas yra monobloko pistoleto konstrukcijos, kuri prailgina įrangos naudingo tarnavimo laiką. Tai pneumatinio smūgio pistoleto modelis, kurio oro sąnaudos yra 127 l / m, su an “priekalu ir garso slėgio lygiu 108,1 dB (decibelais). Nors tai šiek tiek triukšminga, idealiai tinka profesionaliam darbui dirbtuvėse.

Stiklas laikomas žiedu ir kaiščiu ir gali pasiekti labiausiai nepasiekiamas vietas. Jo maksimalus sukimo momentas yra 861 Nm, 1650 v./min. Ir 1000 aps./min. Rankena ergonomiška ir minkšta su integruota guma, padengiančia aliuminį, atspari angliavandeniliams ir tirpikliams.

5 pozicija: „Einhell TE-CW 18 li“

„Einhell TE-CW 18 Li“ smūginis pistoletas yra valdomas baterijomis ir leis patogiai dirbti su ilgomis ir mažomis veržlėmis. Jis veikia 2900 aps./min., O sukimo momentas yra 215 Nm. Dėl mažo sukimo momento jums nereikės daryti didelės jėgos mašinai, skirtingai nei tai vyksta su kitais modeliais ir įrankiais.

Jis turi „Power X-Change“ akumuliatorių sistemą, suderinamą su visais „Einhell“ prekės ženklo įrankiais. Šios baterijos taip pat yra galingesnės ir daug ilgiau išlaiko įkrovą. Jo variklis be šepetėlių nesukelia kibirkščių ir apsaugo nuo perkaitimo. Komplekte adapteris atsuktuvų antgaliams.

Pirkimo vadovas: ką jūs atsimenate apie smūginius veržliarakčius

Smūginiai veržliarakčiai visą gyvenimą yra susiję su automobilių ir padangų remontu. Nors tiesa, kad tai yra įprasta tokio tipo darbo priemonė, kiekvieną dieną vis dažniau ją galima rasti kitose darbo srityse, tokiose kaip plieno pramonė, kasyba ar aeronautika. Čia yra smūginių veržliarakčių pirkimo vadovas.

Baltas automobilis

Smūginis veržliaraktis plačiai naudojamas mašinų parduotuvėse.
(Šaltinis: Antonio Diazas: 20408465 / 123rf.com)

Kas yra smūginis veržliaraktis?

Smūginiai veržliarakčiai ar smūginiai ginklai buvo pristatyti į rinką maždaug prieš 75 ar 80 metų ir nuo to laiko nelabai vystėsi. Jie atrodo panašūs į grąžtą, tačiau, skirtingai nei grąžtas (kuris veikia sukimosi energija), smūginiai veržliarakčiai yra suprojektuoti taip, kad užtikrintų didelį sukimo momentą esant mažam greičiui.

Skirtingai nei grąžtai, smūginiai ginklai nesukuria pastovaus sukimo momento. Jo veikimą galima būtų apibūdinti panašiai kaip rankinio veržliarakčio uždėjimas ant veržlės ar varžto, kurį norime atsukti, ir smūgis į raktą plaktuku, priverčiant jį pasukti trumpais ir laipsniškais pjūviais.

Kaip veikia smūginiai veržliarakčiai?

Įjungus smūginį veržliaraktį, vidinis „plaktukas“ smūgiuoja priekalą, kuris yra sujungtas su pavaros griebtuvu (kuris gali būti kvadratas arba šešiakampis) įrankio nosyje. Tai leidžia pasukti kištukinį veržliaraktį, jungiantį griebtuvą, ir tas sukimas naudojamas veržlei priveržti ar atlaisvinti.

Šis kalimas yra pagrindinis jo pranašumas prieš panašius įrankius, nes jis pasiekia du svarbius efektus, kurių trūksta grąžtui. Pirma, jis daro daug daugiau jėgos, antra, plaktukas paprastai atlaisvina rūdis ir kitas nuosėdas, kurios veržlę ar varžtą pritvirtina prie paviršiaus ir apsunkina jų pašalinimą.

Seminaras

Smūginiai veržliarakčiai pagaminti taip, kad užtikrintų didelį sukimo momentą važiuojant nedideliu greičiu. (Šaltinis: Michailas Gnatkovskiy: 103162718 / 123rf.com)

Kokie yra smūginio veržliarakčio naudojimo pranašumai?

Trys pagrindiniai smūginių veržliarakčių pranašumai yra jų didelė galia kompaktiško dydžio ir mažo svorio, jų greitis ir, svarbiausia, reakcijos nebuvimas, tai yra jėga, linkusi pasukti mašiną, o operatoriaus riešas, kai mašina teikia energiją prie galvos. Tai reiškia, kad jie yra labai saugūs ir lengvai naudojami įrenginiai.

Nors pirmieji modeliai buvo sunkūs ir turėjo tik vieną sukimosi kryptį, šiandien šios mašinos išsivystė ir yra labai kompaktiškos. Moderniausi modeliai yra maitinami iš akumuliatorių ir gali būti nešiojami automobilio bagažinėje, todėl avarinę padangos keitimą galite atlikti per kelias minutes.

Kokių tipų smūginiai veržliarakčiai yra rinkoje?

Kaip jums paaiškinome, šiandien rinkoje turite daugybę įvairių smūginių veržliarakčių. Rasite rankinius, pneumatinius ir elektrinius modelius, tiek su kabeliu, tiek su baterija. Kiekvienas modelis turi savo ypatybes ir yra tinkamas konkrečiam darbo tipui.

Toliau mes išsamiau pamatysime visus smūginius veržliarakčius:

Smūginio veržliarakčio tipas Charakteristikos
Vadovas Originalūs raktai.

Jie dirba kartu su plaktuku.

Nors elektrinės versijos yra daug patogesnės, rankinės vis tiek yra geras pasirinkimas savadarbiams.

Pneumatinė Jie veikia suspaustu oru ir turi būti prijungti prie oro kompresoriaus.

Jie sunaudoja daug oro, todėl jiems reikalingi dideli kompresoriai.

Jie turi skirtingus dydžius ir galias.

Moderniausios versijos turi ergonomišką dizainą, mažinantį operatoriaus nuovargį.

Jie neturi reguliavimo paleidimo.

Juos reguliuoti yra sudėtinga.

Idealiai tinka dideliems varžtams ir varžtams.

Jie puikiai dirba su surūdijusiais varžtais.

Jų negalima naudoti su mažais riešutais, nes jie juos sulaužys.

Laidinis elektros Galia panaši į pneumatiką, tačiau šiek tiek mažesnė.

Šiek tiek didesnis nei pneumatinis dėl variklio tarpo.

Jiems nereikia kompresoriaus.

Jie turi reguliatoriaus funkciją.

Baterija elektrinė Šiandien jie yra populiariausi.

Jie leidžia įmontuoti įvairių dydžių varžtų priedus.

Idealiai tinka dirbti uždarose patalpose, pavyzdžiui, prie automobilių variklių.

Juos maitina 18–28 voltų (V) ličio jonų baterijos.

Mažiau galinga nei laidinė ar pneumatinė versija.

Nedažnas įrankio naudojimas išeikvoja akumuliatoriaus tarnavimo laiką.

Puikus perkeliamumas.

Jie yra geriausias pasirinkimas labai sandariems ar surūdijusiems varžtams.

Ką turiu nepamiršti, kai naudoju oro kompresorius su smūginiu veržliarakčiu?

Jei nusprendėte dėl pneumatinio smūginio veržliarakčio, pirmiausia rekomenduojame paskaityti mūsų straipsnį apie oro kompresorius. Svarbu įsitikinti, kad turite kompresorių, kurio galia būtų pakankama, kad smūginis raktas veiktų. Tai reikia žinoti nustatant srauto greitį (litrais per minutę) ir minimalų įrankio slėgį.

Dauguma oro įrankių veikia virš 90 psi (svaro jėga colyje) arba 6,2 baro. Per didelis slėgis neigiamai paveiks įrankį, o per žemas slėgis dažnai turi trūkumų. Kad kompresorius veiktų gerai, jis turi viršyti oro slėgio ir srauto reikalavimus, kurių reikalauja jūsų vožtuvas.