Tapetų pasirinkimas virtuvei – medžiaga, spalva, dizainas

Kaip pasirinkti virtuvės tapetą?

Dekoruojant virtuvės sienas, paprastai naudojamos kelios apdailos medžiagos. Vieta prie kriauklės ir viryklės, vadinamoji „darbo prijuostė“ yra labai užteršta ir reikalauja rimtos apsaugos. Todėl šiai zonai tradiciškai naudojamos plytelės. Likusios sienos dažniausiai padengiamos tapetais. Kadangi virtuvės sienų užterštumo laipsnis yra labai didelis, apdailos medžiagoms keliami specialūs reikalavimai.

Privalomi reikalavimai virtuvės tapetams

Renkantis virtuvės tapetą, turėtumėte atidžiai apsvarstyti tas savybes, kurios tiesiogiai veikia medžiagos kokybę ir ilgaamžiškumą.

  • atsparumas drėgmei. Šis kriterijus yra rodiklis, rodantis, kaip medžiaga reaguoja į drėgmę, tai yra, ar ją galima valyti vandeniu. Virtuvės tapetai turi būti atsparesni drėgmei nei kitų patalpų.
  • Tankis. Remiantis šiuo kriterijumi, nustatomas šviesių ir plonų arba tankių tapetų storis. Nuo tankio priklauso atsparumas dilimui, tvirtinimo ant sienos kokybė, reikalavimai paviršiui, ant kurio bus klijuojama.
  • Garų pralaidumas, Privalomas reikalavimas medžiagoms, naudojamoms patalpose, kuriose yra daug drėgmės. Geras tapetų garų pralaidumas leis greitai išdžiūti virtuvės sienoms ir palaikyti gerą mikroklimatą patalpoje.
  • Lengvas atsparumas. Jei kambarys yra šešėlinėje pusėje, šio rodiklio galima nepaisyti. Jei virtuvės sienas planuojama išklijuoti saulėtoje pusėje, tai dėl mažo atsparumo šviesai per porą metų jos praras patrauklią išvaizdą.

Paprasti popieriniai ir tekstiliniai tapetai virtuvei netinka. Jie netoleruoja drėgmės ir neleis kokybiškai valyti naudojant ploviklius. Nerekomenduojama rinktis tūrinių tapetų, antraip gražios garbanos ir gėlės pasidengs tamsia danga ir ją bus labai sunku nuplauti.

Kokie tapetai yra geriausi virtuvėje?

Dėl savo specifikos ant virtuvės sienų kaupiasi dulkės, sumaišytos su riebalais ir tamsi danga nuo degimo. Net nuolat veikiantis gaubtas negalės jų visiškai apsaugoti. Todėl plaunami tapetai geriausiai tinka virtuvei. Paprasčiausias ir pigiausias variantas – plaunamas popierinis tapetas, kurio viršutinis sluoksnis padengtas specialiu vandeniui atspariu skaidriu geliu. Šiuos tapetus galima nušluostyti drėgna šluoste, tačiau jų trinti negalima – dažai nusilups nuo pastangų, medžiaga gali plyšti. Jie taip pat mažai atsparūs šviesai ir greitai išblunka saulėje, todėl nerekomenduojama jų naudoti pietinėje virtuvėje. Popieriniai tapetai tarnaus 3-4 metus, jiems reikia lygaus paviršiaus, o klijuojant klijais pati drobė ištepama klijais.

Dauguma ekspertų mano, kad vinilo tapetai yra idealus pasirinkimas virtuvei.


Nuotrauka: dom.sibmama.ru

Ši medžiaga yra labai atspari mechaniniams pažeidimams, drėgmei ir cheminėms medžiagoms. Todėl vinilinius tapetus galite plauti naudodami ploviklius ir net patrinti šepetėliu. Dėl savo storio ir reljefo struktūros drobė puikiai paslepia sienų paviršiaus defektus ir nelygumus. Viniliniai tapetai yra labai patvarūs ir puoš jūsų virtuvės sienas mažiausiai 10 metų, išlaikydami originalią išvaizdą. Be to, rinkoje pateikiama daug įvairių tekstūrų ir spalvų, todėl galite įgyvendinti bet kokius dizaino sprendimus. Klijuojant ant sienos tepami klijai, o ant viršaus – sausi tapetų lakštai. Vinilo audinys puikiai laikosi viduje – nesuplyšęs, nesėdi, nesiglamžo ir nesipučia.

Patarimai, kaip pasirinkti tapetų spalvas virtuvėje

Paprastų virtuvės tapetų pasirinkimas tradiciškai laikomas lengviausiu pasirinkimu.


Nuotrauka: luxurykitchensyork.co.uk

Vienspalviai tapetai yra geras fonas puikiems baldams, užuolaidoms ir dekoratyviniams daiktams, tačiau jiems reikia ryškių priedų. Tai gali būti įspūdinga „darbo prijuostė“, įvairiaspalvė tekstilė, ryškūs virtuvės fasadai. Naudojant tapetus su patraukliu raštu
leis papuošti virtuvę ir suteiks daugiau erdvės šeimininkės individualumui pasireikšti.


Nuotrauka: kitchenguide.ru

Tačiau foną su įspūdingu ir ryškiu raštu turėtų subalansuoti paprasti šviesios spalvos baldai su lygiais, lakoniškais fasadais ir minimaliu furnitūros kiekiu.


Nuotrauka: s005.radikal.ru

Galite naudoti tapetą virtuvėje su taškeliais, kurie leis jiems …