Tinkamas gaubto pasirinkimas

Tinkamas gaubto pasirinkimas

Virtuvė – tai vieta, kur kiekviena šeimininkė praleidžia didžiąją laiko dalį. Be to, būtent virtuvėje vakarais susirenka visa šeima pailsėti nuo rūpesčių ir pavakarieniauti. Todėl svarbu pasirūpinti, kad po gaminimo išlikę kvapai netrukdytų šiltam šeimos bendravimui, o purslai ir maisto likučiai nesugadintų baldų ir buitinės technikos. Kaip tai pasiekti? Žinoma, įsigyjant modernų virtuvės gartraukį, kuris išvalys orą ir sutaupys brangų remontą nuo riebalų ir kitų teršalų.

Norint pasirinkti geriausią gartraukį savo virtuvei, visų pirma reikia atsižvelgti į kelis svarbiausius kriterijus: montavimo tipą, darbo režimus, našumą ir filtravimo sistemą.

Montavimo tipas

Pagal montavimo tipą ir jų dizainą virtuvės gartraukiai skirstomi į keletą tipų.

Tradicinis arba sustabdytas

Gartraukiai, montuojami tiesiai po virtuvės spintele arba virš viryklės. Jie yra patys pigiausi ir dėl savo mažo dydžio puikiai tinka mažoms virtuvėms. Užbortiniai modeliai turi mažos galios variklius (vieną ar daugiau) ir, kaip taisyklė, veikia recirkuliacijos režimu. Tokiuose gaubtuose dažniausiai įrengiami vienkartiniai akriliniai filtrai, kurie sulaiko riebalus. Papildomai gartraukyje gali būti anglies filtras, kuris sulaiko smulkiausias maisto daleles ir šiek tiek neutralizuoja kvapus, o akrilinį filtrą pakeisti metaliniu. Pakabinami modeliai, prie kurių pritvirtinama papildoma gofruotoji žarna, yra daug brangesni, tačiau taip pat daug geriau išvalo orą.

Įdėta

Jie montuojami specialioje dėžėje arba virtuvės spintelėje taip, kad liktų matomas tik nedidelis priekinis skydelis. Kai kuriuose įmontuotuose gartraukiuose yra ištraukiama plokštė, kuri padidina dūmų surinkimo plotą. Tai padidina produktyvumą ir palengvina prietaiso naudojimą. Parduodant yra modelių, kurie montuojami tarp dviejų virtuvės spintelių. Tuo pačiu metu priekinė dalis yra paslėpta už netikro skydelio, kuris yra išklotas kaip ir likęs komplektas. Paprastai įmontuoti gaubtai turi du variklius vienu metu ir daugiasluoksnius riebalų filtrus.

kupolas

Kupolo gaubtai turi patrauklų dizainą ir gana didelę kainą. Kupolo formos dizainas leidžia efektyviai pašalinti virtuvės dūmus ir kvapus. Šio tipo gaubtai skirstomi į:

  • Siena (židinys) – pritvirtinti horizontaliai prie viryklės ar kaitlentės arba kampu. Sieniniai gaubtai yra populiariausi tarp vartotojų.
  • sala – montuojami tiesiai prie lubų, todėl gali būti bet kurioje virtuvės vietoje. Tokie gaubtai, kaip taisyklė, pasižymi geromis savybėmis, išsiskiria įvairiausiais dizaino sprendimais ir gana aukšta kaina.
  • kampas– specialus dizainas leidžia montuoti gartraukį kambario kampe. Tačiau ši parinktis nėra labai paplitusi dėl didelių sąnaudų ir mažo asortimento.

Taip pat prieš perkant patartina pasimatuoti nišos, kurioje bus montuojamas gartraukis, plotį ir gylį. Idealiu atveju gartraukio matmenys turėtų atitikti kaitlentę arba turėti dar platesnį oro įsiurbimo gaubtą.


Nuotrauka: granfosto.ru

Spektaklis

Renkantis gartraukį virtuvei svarbu galvoti ne apie išvaizdą. Viena iš svarbiausių savybių, į kurią reikia atkreipti dėmesį, yra našumas ir galia. Čia mes kalbėsime apie tai, kiek kubo. m oro gali išvalyti gartraukį per vieną darbo valandą.

Kuo didesnis virtuvės plotas, tuo atitinkamai didesnis našumas turėtų turėti gaubtą. Tačiau mažų virtuvių ore kenksmingų medžiagų koncentracija gali būti kelis kartus didesnė nei erdviose. Todėl itin svarbu, kad užterštas oras būtų greitai apdorojamas, o tai gali sutvarkyti tik dideliu galingumu veikiantys gartraukiai.

Patartina dar prieš einant į parduotuvę paskaičiuoti reikiamą gartraukio našumą. Norėdami tai padaryti, išmatuokite virtuvės plotą, atsižvelgdami į ortakio ilgį, plotį ir posūkius, jei perkate srauto modelį. Po to padauginkite kambario plotą iš lubų aukščio. Padauginkite rezultatą iš dar 12 (sanitarinis …