Tinkamas radijo pasirinkimas

Tinkamas radijo pasirinkimas

Šiandien labai sunku įsivaizduoti automobilį, kuriame nebūtų įdiegta bent pati paprasčiausia garsiakalbių sistema. Be galimybės leisti muziką, šiuolaikiniai radijo imtuvai leidžia naudotis navigatoriumi ar vaizdo grotuvu. Kokybiško muzikos garso poreikis žmoguje auga, todėl automagnetolų asortimentas nuolat auga. Šiame straipsnyje mes jums pasakysime, kaip nesuklysti renkantis, pagal kokius parametrus pasirinkti imtuvą.

Imtuvo tipas

Automobilio radijo gamintojas vaidina pagrindinį vaidmenį renkantis. Tai paaiškinama tuo, kad tokius gaminius gaminantys žinomi prekių ženklai vertina savo vardą ir į rinką išleidžia vis daugiau naujų tipų galvos blokų (GU), stengdamiesi kiekvienam vartotojui priderinti dizainą, apšvietimą ir funkcionalumą. Taip pat radijo magnetofonai skirstomi pagal kainų segmentus, nuo kurių tiesiogiai priklauso gaminio kokybė ir jo funkcionalumas.

Pirmiausia turite nuspręsti, kokio tipo radijo jums reikia. Visi modeliai yra suskirstyti į dvi kategorijas:

Pirmasis standartas yra 1 DIN, tokie automagnetolai tinka montavimo vietoje visiems vietiniams automobiliams, taip pat daugumai užsienio automobilių. Šio tipo prietaiso matmenys yra 180 x 50 mm. Sistema gali turėti MP3, DVD ir USB grotuvą, o kai kuriuose modeliuose net yra 7 colių monitorius kelyje.

Standartiniai imtuvai 2 DIN yra 180×100 mm. Šio tipo galvos blokai įrengiami įprastoje vietoje daugelyje japoniškų ir amerikietiškų automobilių. Rusijos automobiliuose ir Europos užsienio automobiliuose tokiems imtuvams yra daug mažiau vietos. Toks automobilio radijas gali atkurti visus standartinius formatus ir palaiko navigatoriaus įdiegimą. Tokio tipo įrenginiai kainuoja šiek tiek daugiau nei 1DIN imtuvai.


Nuotrauka: www.autopulse.ru

Pagrindiniai atrankos kriterijai

  • Svarbus bet kurio imtuvo parametras yra linijų išėjimų porų skaičius. Jie nustato, kiek stiprintuvų, žemųjų dažnių garsiakalbių ar papildomų garsiakalbių galite prie jo prijungti. Jei ateityje kils noras keisti ar įsirengti papildomas kolonėles, pigiau permokėti už papildomą išvesties radiją, nei pirkti naują.
  • Skiriasi automobilių radijo imtuvams ir kanalų skaičius. Dviejų kanalų radijuje prijungtų garsiakalbių skaičius yra du, keturių kanalų radijuje – keturi ir pan. Atitinkamai, suplanuokite savo pasirinkimą atsilikę būsimiems ar esamiems poreikiams.
  • Radijo išvesties galia yra nurodomas gamintojo, paprastai 4×50 arba 4×60 parametrų forma, nurodantis maksimalią galią vienam kanalui, kurią sukuria vidinis stiprintuvas. Tačiau vardinė galia yra tik 10-20 vatų. Taigi jis užtikrins vidutinę garso kokybę. Atitinkamai, jūs negalite kreipti daug dėmesio į tokį imtuvo galios rodiklį. Norint sustiprinti garso galią ir išgirsti savo automobilyje tikrą, aiškų, stiprų garsą be švokštimo, reikia papildomai sumontuoti stiprintuvą. Norėdami tai padaryti, kiekvienam kanalui reikia bent 100-150 vatų išėjimo galios.
  • Pasidomėkite tokiais imtuvo parametrais kaip signalo ir triukšmo santykis. Kad garsas būtų aiškus ir skambėtų geriau, šis parametras turi viršyti 90 dB.
  • Garso tembrą reikia reguliuoti naudojant juostos ekvalaizeris. Ši funkcija leidžia paskirstyti signalą į priekį ir galą, atsižvelgiant į jūsų pageidavimus. Paprastam vartotojui tiks nuo dviejų iki penkių juostų. O tikriems garso žinovams reikia rinktis įrenginį su dideliu skaičiumi. Kuo daugiau juostų, tuo tiksliau galėsite paskirstyti garsą visame automobilyje. Pradedant nuo vidutinės klasės, radijo magnetofonuose galima atitinkamai reguliuoti žemus ir aukštus dažnius, siunčiamus į priekinėse durelėse esančius garsiakalbius ir aukšto dažnio aukštų dažnių garsiakalbius stelažuose.
  • Jei dažnai klausotės radijo stočių itin trumpo nuotolio (VHF)tuomet turėkite omenyje, kad dabar ne kiekvienas radijo magnetofonas galės veikti tokiu dažniu.
  • Jei mėgstate atsipalaiduoti už miesto, skambant radijo stočių garsams, rinkitės radiją su imtuvo jautrumas mažiau nei 1 µv. Tokiu atveju jis tikrai pagaus signalą tokiu dideliu atstumu nuo didelės gyvenvietės.
  • Ne kiekvienas automobilio radijas gali prijungti žemųjų dažnių garsiakalbį. Taigi paklauskite, ar yra…