Mes įtraukiame produktus, kurie, mūsų nuomone, yra naudingi mūsų skaitytojams. Jei perkate per nuorodas šiame puslapyje, galime uždirbti nedidelį komisinį atlyginimą. Štai mūsų procesas.

Medicinos naujienos šiandien rodo tik tuos prekių ženklus ir produktus, už kuriuos stovime.

Mūsų komanda kruopščiai ištiria ir įvertina mūsų svetainėje pateiktas rekomendacijas. Norėdami įsitikinti, kad produktų gamintojai laikėsi saugos ir efektyvumo standartų, mes:

  • Įvertinkite ingredientus ir sudėtį: Ar jie gali pakenkti?
  • Patikrinkite visus teiginius apie sveikatingumą: Ar jie atitinka dabartinį mokslinių įrodymų rinkinį?
  • Įvertinkite prekės ženklą: Ar ji veikia sąžiningai ir laikosi geriausios pramonės praktikos?

Mes atliekame tyrimus, kad galėtumėte rasti patikimų produktų, skirtų jūsų sveikatai ir gerovei.

Skaitykite daugiau apie mūsų tikrinimo procesą.

Atsitraukianti plaukų linija gali atsirasti tiek vyrams, tiek moterims, nors ji dažniau pasitaiko vyrams. Tai vienas iš pirmųjų vyrų nuplikimo požymių, kurį gali sukelti įvairūs veiksniai.

Šiandien yra daugybė perspektyvių būdų, kaip suvaldyti atsitraukiančią plaukų liniją, ir yra keletas ilgalaikio gydymo būdų, kurie padeda daugeliui žmonių.

Atsitraukianti plaukų linija parodys tam tikrus ryškius simptomus. Simptomai gali pasireikšti iškart pasibaigus brendimui arba bet kuriuo metu per visą pilnametystę.

Greiti faktai apie besitraukiančią plaukų liniją:

  • Plaukų linija paprastai pradeda trauktis tiesiai virš smilkinių.
  • Atsitraukianti plaukų linija ir vyriškas nuplikimas yra dažni senstančių žmonių simptomai.
  • Moterims jis gali sukurti V formą galvos viduryje, vadinamą našlės viršūne.

Kaip sužinoti, ar jūsų plaukų linija traukiasi?

Nėra vieno modelio, kuriuo sektųsi besitraukianti plaukų linija, tačiau yra keletas ryškių simptomų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį. Pavyzdžiui, vienas iš tokių simptomų yra plaukų slinkimas. Įprasta, kad žmonės kasdien praranda dešimtis plaukų.

Plaukų linijos slinkimo priežastys

Yra daug priežasčių, dėl kurių slenka plaukų linija.

Amžius

Pasidalinkite Pinterest
Nors plaukų slinkimas dažniausiai siejamas su senėjimu, jis gali turėti įtakos ir jauniems žmonėms.

Remiantis tyrimu, paskelbtu Tyrimo dermatologijos žurnalasiki 80 procentų Europos vyrų plaukų linija gali atsitraukti, kai jiems sukanka 80 metų.

Plaukų slinkimas dažniausiai yra natūrali senėjimo dalis. Galvos odos paviršiuje yra tūkstančiai plaukų folikulų, kurių kiekvienas augina savo plaukus. Kai šie plaukai iškrenta, juos keičia nauji. Tačiau jei plaukų folikulai yra pažeisti dėl daugelio priežasčių, gali atsirasti plaukų slinkimas ir slinkti plaukų linija.

Hormoniniai pokyčiai

Hormoniniai pokyčiai gali sukelti plaukų slinkimą tiek vyrams, tiek moterims. Hormonas, vadinamas DHT, gali turėti ryšį su vyrišku nuplikimu, nes dėl jo folikulai susitraukia tiek, kad juose nebegali augti plaukai.

Šeimos istorija

Panašu, kad šeimos istorija turi įtakos plaukų augimui. Vyrai, kurių šeimoje yra buvę nuplikimo atvejų, gali dažniau prarasti plaukus. Netektis netgi gali vykti panašiai kaip ir ankstesnės kartos.

Vaistai ar gydymas

Kai kurios medicininės procedūros ar gydymas taip pat gali sukelti plaukų slinkimą. Tipiškas pavyzdys yra chemoterapija, kuri dažnai sukelia žmogaus plaukų slinkimą.

Liga ar stresas

Liga ar stresas gali sukelti staigų plaukų slinkimą, vadinamą telogeno išsiliejimu. Žmonės tai dažniausiai patiria kaip netikėtą slinkimą – per trumpą laiką praranda daug daugiau plaukų nei įprastai. Laimei, šis plaukų slinkimas dažnai išnyksta be gydymo.

Gyvenimo būdo pasirinkimai

Taip pat gali būti ryšys tarp tam tikro gyvenimo būdo ir plaukų slinkimo. Rūkantiems žmonėms plaukai gali slinkti greičiau nei nerūkantiems.

Taip pat gali būti ryšys tarp besitraukiančių plaukų ir dietos. Pavyzdžiui, žmonės, kurie savo racione negauna pakankamai baltymų, gali prarasti daugiau plaukų nei žmonės, kurie valgo pakankamai baltymų.

Gydymo galimybės

Nėra tiesioginio gydymo nuo slenkančios plaukų linijos, tačiau yra keletas vaistų, kurie gali ją sulėtinti ir padėti plaukams ataugti.

Finasteridas arba Dutasteridas

Pasidalinkite Pinterest
Atsitraukiančios plaukų linijos gydymas apima vietinius vaistus, eterinius aliejus ir chirurgiją.

Vyrams testosteronas gali būti paverstas DHT, o tai gali sukelti plaukų slinkimą nuo vyro galvos.

Receptinis vaistas finasteridas (Propecia) gaminamas tik nuo vyrų plaukų slinkimo ir lėtina testosterono virsmą DHT, todėl organizme sumažėja DHT.

Kai kuriems vyrams tai gali palengvinti plaukų augimą arba sumažinti plaukų slinkimą. Vaistas Dutasteridas (Avodart) yra vaistas, skirtas padidėjusiai prostatai gydyti, nors jis dažnai skiriamas plaukų augimui ir atstatymui skatinti.

Šis poveikis paprastai išnyksta, kai tik asmuo nustos vartoti vaistus.

Minoksidilis

Minoksidilis (Rogaine) yra be recepto parduodamas galvos odos gydymas, kurį patvirtino Jungtinių Valstijų maisto ir vaistų administracija (FDA), siekiant padėti sulėtinti plaukų slinkimą. Poveikis paprastai trunka tol, kol žmogus vartoja gydymą, tačiau nuplikimas atsinaujins, kai žmogus nustos jį vartoti.

Antralinas

Antralino (Dritho-Scalp) receptas kai kuriems žmonėms taip pat gali paskatinti naujų plaukų augimą. Tai vietinis vaistas nuo psoriazės, tačiau dažnai naudojamas siekiant paskatinti naujų plaukų augimą.

Kortikosteroidai

Kai kurie kortikosteroidų gydymo būdai taip pat gali padėti nuo plaukų slinkimo. Šis vaistas sumažins uždegimą aplink plaukų folikulus, leis jiems atsiverti ir užauginti naujus plaukus. Kortikosteroidai gali sukelti nepageidaujamą šalutinį poveikį, todėl kiekvienas, ketinantis vartoti šiuos vaistus, turėtų aptarti jų vartojimą su gydytoju.

Plaukų transplantacija ir lazerio terapija

Plaukų persodinimas apima plaukų ir galvos odos dalių paėmimą iš storesnių galvos dėmių ir perkeliant juos į priekį, kad užpildytumėte besitraukiančią plaukų liniją. Procesas gali būti brangus, tačiau daugelis žmonių mano, kad tai yra ilgalaikis sprendimas slenkančios plaukų linijos šalinimui.

Lazerio terapija naudojant raudoną šviesą arba 660 nanometrų bangos ilgio lazerį taip pat gali padidinti kai kurių žmonių plaukų augimą ir sumažinti vyrų nuplikimą.

Eteriniai aliejai

Kai kurie eteriniai aliejai taip pat gali būti daug žadančios plaukų augimo priemonės. Neseniai atliktame pelių tyrime, paskelbtame Toksikologiniai tyrimaigrupė mokslininkų išbandė pipirmėčių eterinį aliejų su standartiniu plaukų priežiūros būdu minoksidiliu.

Pelėms, kurios 4 savaites buvo trinamas pipirmėčių eteriniu aliejumi, buvo ryškiausi plaukų augimo požymiai, palyginti su bet kuria kita grupe.

Kitas tyrimas su pelėmis, paskelbtas Toksikologiniai tyrimai, rado panašių rezultatų naudojant levandų eterinį aliejų. Norint patvirtinti šiuos teiginius, reikia atlikti daugiau tyrimų su žmonėmis, tačiau šie gydymo būdai gali būti daug žadantys žmonėms, ieškantiems natūralaus plaukų tankinimo būdo.

Koks yra atsitraukimo procesas?

Vyrų tipo nuplikimas paprastai progresuoja skirtingais etapais. Pirmasis požymis yra besitraukianti plaukų linija, kuri iš pradžių gali atrodyti netolygi, bet vėliau paprastai išsivysto į ryškią M formą. Po to dažniausiai pradeda slinkti plaukai viršutinėje arba pakaušyje, paliekant pliką vietą.

Tada šie du ženklai pasklis ir susitiks, sukurdami didesnę pliką vietą. Galiausiai dažniausiai lieka pasagą primenantis žiedas aplink šonus ir pakaušį.

Atsitraukiančios plaukų linijos valdymas

Be tiesioginio gydymo, yra keletas kitų dalykų, kuriuos žmogus gali padaryti, kad padėtų suvaldyti besitraukiančią plaukų liniją.

Šukuosenos

Pasidalinkite Pinterest
Tam tikros šukuosenos gali padėti paslėpti besitraukiančios plaukų linijos požymius.

Pakeitus slenkančią plaukų liniją turinčio asmens šukuosenos stilių, galima nukreipti dėmesį nuo jų.

Stilingas pavyzdys yra slinktas nugaros apatinis pjūvis, kai žmogus šiek tiek išsiaugina plaukus ant galvos ir trumpiau nupjauna šonus.

Kai užtenka laiko, žmogus šepečiu ar priemone nubraukia plaukus ant galvos. Dėl šio stiliaus plaukai gali atrodyti storesni ir padengti visas nuplikusias dėmes.

Kiti klasikiniai pavyzdžiai, kurie puikiai tinka vyrams, kurių plaukų linija atsitraukia, yra glaudus kirpimas, vidutinis kirpimas arba švarus skutimasis.

Gyvenimo būdo pasirinkimai

Kadangi stresas ir nerimas gali turėti įtakos plaukų slinkimui, streso mažinimo būdų paieška taip pat gali padėti suvaldyti besitraukiančią plaukų liniją. Reguliarus mankšta, visavertė ir įvairi mityba bei laiko skyrimas streso veiksniams sumažinti gali padėti žmonėms valdyti simptomus.

Plaukų priežiūra

Rūpinimasis švelniais plaukais gali būti neatsiejamas žingsnis siekiant išlaikyti juos ant galvos. Natūralesnių plaukų produktų naudojimas ar bent jau stiprių chemikalų vengimas gali būti žingsnis link plaukų atjauninimo. Tai taip pat gali padėti išvengti intensyvaus plaukų šukavimo ar traukimo.

Atimti

Nors besitraukianti plaukų linija gali…