10 geriausių hortenzijų veislių

Hortenzija yra sodrus ir ilgai žydintis lapuočių krūmas. Korimbozės žiedynai susideda iš derlingų (biseksualių) ir sterilių (sterilių) gėlių. Jie gali būti išdėstyti chaotiškai, tačiau dažniau formuojasi viburnum formos žiedynai su derlingomis gėlėmis centre ir steriliais išilgai krašto. Yra veislių, turinčių tik vieno tipo gėles. Skydas gali būti plokščias, sferinis, pusrutulio arba piramidės formos. Į medžius panašios hortenzijos puikiai įsišaknijo Centrinėje Rusijoje, daugiausia dėl jų atsparumo. Maskvos srityje hortenzijos geriausiai auga atviroje saulėje, pietiniuose Rusijos regionuose rekomenduojama jas sodinti daliniame pavėsyje. Priežiūroje svarbu užtikrinti reguliarų ir gausų laistymą (ne veltui lotyniškas hortenzijos pavadinimas verčiamas kaip „vandens indas“). Išsamiai papasakosime apie geriausias hortenzijų veisles mūsų apžvalgoje.

Rusijoje paplitusios 3 rūšių hortenzijos: į medžius panašios, panikalinės ir stambialapės.

Paniculata hortenzija (Hydrangea paniculata). Krūmas arba standartinis medis 2-5 m aukščio Laukinės formos aptinkamos Japonijoje ir Kinijoje. Paniculate hydrangeas Skiriasi tamsiai žaliais lapais ir bordo ūgliais. Ant einamųjų metų ūglių formuojasi žiedynai. Pumpurai žydi labai lėtai, todėl gausus masinis žydėjimas būna rugpjūčio mėnesį. Žiedynas yra piramidės formos žiedas, panašus į žiedlapį. Tirpimo metu yra žalsvas atspalvis, tada spalva tampa grynai balta arba kreminė, o rudenį atsiranda rausvi atspalviai su plytų blizgesiu ir vėl žalsvas atspalvis. Žydintis krūmas vilioja bites savo aromatu ir yra geras medingasis augalas. Didelis rūšies atsparumas šalčiui leidžia jį auginti net šiaurės vakarų regione. Maskvos regione paniculate hortenzijos žiemoja be pastogės. Greitai sumedėja ir gerai žiemoja.

Hortenzija (Hydrangea arborescens). 1–3 m aukščio krūmas, kilęs iš Šiaurės Amerikos. Nepretenzingas ir atsparus žiemai. Mėgsta šešėliavimą. Pakenčia trumpalaikę sausrą: nusvirę lapai „atgyja“ iškart po gausaus laistymo. Vienmečių ūglių viršūnėse formuojami sferiniai arba plokšti skydai. Žydėjimo pradžioje žiedynai turi žalsvą atspalvį, o visiškai ištirpę tampa kreminiai. Žiedynuose vyrauja derlingi žiedai, o sterilių nedaug. Tačiau yra veislių su steriliais žiedynais. Skydai dideli, nuo 10 -15 iki 20 cm skersmens.Žydi nuo birželio iki rugsėjo mėn. Jauni augalai dažnai nesubręsta ir nušąla, tačiau po pavasarinio genėjimo krūmas gerai auga. Užšalimas neturi įtakos žydėjimui.

Hortenzija macrophylla (Hydrangea macrophylla). Krūmas 1 – 2 m aukščio Lapai žiemą su žaliais žoliniais ūgliais, kurie sumedės tik kitais metais. Dėl šios biologinės savybės atšiauriame klimate stipriai užšąla jauni augalai. Žiemą pašalinami visi lapai, ūgliai surišami, prilenkiami prie žemės ir uždengiami lutrasil. Žiedynai susiformuoja ne ant visų vienmečių ūglių, todėl žydėjimas ne toks gausus, kaip ir kitų rūšių hortenzijos. Žiedynų skersmuo viršija 20 cm Žemaūgės veislės tinka auginti konteineriuose. Žiedynų forma ir spalva įvairi. „Keičiamos” veislės gali pakeisti žiedynų spalvą priklausomai nuo dirvožemio cheminės sudėties. Stambialapės hortenzijos geriausiai auga rūgščioje dirvoje.

Geriausių hortenzijų veislių Pasirinkimas – TOP 10

Visos hortenzijos mėgsta dažną ir gausų laistymą. Nusileidimui pasirinkite nuo vėjų apsaugotas pietų arba rytų puses zonas. Kraštovaizdžio dizaine hortenzija naudojama kaip kaspinuočiai vejoje arba kompozicijose su rožėmis, klemačiais, lelijomis, spirea, rododendrais, raugerškiais, alyvomis ir spygliuočiais. Renkantis kaimynus, atsižvelgiama ne tik į estetinį suderinamumą, bet ir į bendruosius dirvožemio sudėties bei priežiūros reikalavimus. Hortenzijos vienodai puikiai papildo sodą natūraliu natūraliu stiliumi ir rafinuotu japonišku stiliumi. Įspūdingai atrodo gyvatvorės iš skirtingų tos pačios rūšies veislių.