15 dalykų, kuriuos reikia žinoti renkantis šildytuvą savo namams

vaizdas


Nuotrauka: old.rian.ru

„Kiekviename name po langu yra karšta armonika.” Jūs, žinoma, žinote atsakymą į šią vaikišką mįslę. Ir iš karto gali suprasti, kad jame yra klaida. Ne visada šis „akordeonas“ toks karštas, kaip norėtume! Taigi jūs turite nusipirkti šildytuvus.

Šiais laikais yra daugybė šildytuvų tipų. Jei nueisite į parduotuvę negalvodami, koks šildytuvas geriausiai tinka jūsų namams, o nusipirksite pirmą pasitaikiusį, galite padaryti rimtą klaidą ir net pakenkti sveikatai. Toliau iš mūsų straipsnio sužinosite keletą faktų, kurie padės padaryti teisingą pasirinkimą.

1 faktas: miesto butui tikslingiau pasirinkti vieną iš elektrinių šildytuvų (tepalinis, infraraudonųjų spindulių, ventiliacinis šildytuvas arba konvektorius). Kaimo namams, kuriame nėra elektros tinklo arba jo galia yra ribota, tinka dujiniai šildytuvai.

Mieste dujiniai šildytuvai namams naudojami retai. Tačiau kotedžuose, kaimo namuose, kur dažnai visai nėra elektros (arba tai dar nepadaryta), krosnelė vis dar tik planuose, dujinis šildytuvas, varomas cilindru, yra puikus sprendimas. Net jei elektra yra, dujiniai šildytuvai bus naudingi, nes dujos yra pigesnės. Ir kambarys greičiau sušyla. Daugelis renkasi kombinuotą šildymą – po ilgo nebuvimo greitai sušildo namus dujiniu prietaisu, o nuolatiniam šildymui naudoja elektrą.

Kaimo namų savininkai gerai kalba apie itališkus prietaisus, pavyzdžiui, dujinį infraraudonųjų spindulių šildytuvą Pullover I Turbo Plus (4,2 kW). Jame yra papildomas kaitinimo elementas 2 kW ir elektrinis ventiliatorius – todėl įrenginys gali veikti 2 rūšių kuru. Tokių modelių galia reguliuojama žingsniais (1,4 kW žingsniais). Jo maksimali vertė, palyginti su įprastais modeliais, padidėja 1,5–2 kartus. Yra pjezo uždegimas, dujų valdymas. Padidėjus anglies dvideginio koncentracijai, įmontuota saugos sistema blokuoja degalų tiekimą.

vaizdas


Nuotrauka: www.toool.ru

2 faktas: tarp elektrinių šildytuvų ventiliatoriaus šildytuvai laikomi pigiausiais. IR šildytuvai ir konvektoriai yra brangesni.

Populiariausi ventiliatoriaus šildytuvai (Timberk, Ballu, Supra, Electrolux) kainuoja nuo 300-500 iki 2000 rublių. Yra ir brangesnių modelių. 1000 W galios konvektorių ir IR šildytuvų kainos prasideda nuo 2000-3000 rublių.

3 faktas: per maža modelio kaina (palyginti su kitais panašiais tos pačios grupės ir galios įrenginiais) gali rodyti surinkimo trūkumus, medžiagas ir svarbių funkcijų nebuvimą.

Galbūt parduotuvėje, kurioje matėte įtartinai pigų šildytuvą, vyksta išpardavimas. Bet tik tuo atveju atidžiai išstudijuokite pasirinktą modelį. Šildytuvai be automatinio termostato dažnai turi mažą kainą, palyginti su analogais. Arba įrenginyje nėra perkaitimo jungiklio. Korpusas gali būti pagamintas iš pigios medžiagos (paprastų metalo ar plastiko rūšių). Tokių medžiagų trūkumai yra jautrumas korozijai, trapumas, nemalonus kvapas kaitinant.

4 faktas: skirtingų tipų šildytuvai šildo kambarį skirtingu greičiu.

Bendras modelis yra toks: ventiliatoriaus šildytuvai įkaitina orą patalpoje greičiausiai. Poveikis jaučiamas beveik iš karto. Konvektorius taip pat greitai atiduoda šilumą – užtrunka kelias minutes. Norint tinkamai sušildyti patalpą su alyvos šildytuvu, reikia mažiausiai pusvalandžio. Laikas, žinoma, priklauso nuo kambario dydžio.

Tai paaiškinama paprastai. Aliejus įkaista lėtai. Laikas po prietaiso įjungimo sunaudojamas pačiam kaitinimo elementui šildyti, tada alyva turėtų įkaisti, tik po to pakils oro temperatūra. Tačiau įrenginys atvės taip pat lėtai! Todėl išjungus patalpą šiluma vis tiek bus palaikoma. Konvektoriai ir šildytuvai ventiliatoriumi sukuria nuolatinį oro judėjimą, visas jo tūris varomas per šildytuvą ir greitai įgauna norimą temperatūrą. Taip pat greitai atvės.

Alyvos šildytuvai su įmontuotu ventiliatoriumi yra efektyvesni. Pavyzdžiui, Timberk TOR 51…EZ I serija (51.2007, 51.2509 ir 51.2811 skiriasi sekcijų skaičiumi ir galia). Šiuose modeliuose yra įmontuotas ventiliatoriaus šildytuvas, kurį galima išjungti, trijų pakopų šildymas, taip pat įmontuotas oro jonizatorius – reta savybė alyvai…