15 mažo vonios kambario dizaino idėjų

vaizdas


Nuotrauka: freefever.com

Kokiu kambariu naudojatės kasdien, nepaisant mažo dydžio? Teisingai, vonios kambarys. Čia skalbiame, skalbiame ir net skalaujame.
Būtent todėl vonios kambario dizainas dažniausiai skiriasi tik visišku praktiškumu, o tikrai ne originalumu ir individualumu. O to priežastis – labai mažas plotas, kurį projektuotojai ir statybininkai skiria vandens procedūroms. Todėl dauguma butų savininkų net nesusimąsto, ar galima mažam vonios kambariui „pridėti“ erdvės, komforto ir harmonijos?
Tačiau paversti šį kambarį tikru dizaino šedevru yra gana paprasta.

Sienos

Visi žino, kad šviesūs atspalviai vizualiai „išskleidžia“ erdvę (įskaitant tuos, kurie neturi nieko bendra su interjero dizainu). Bet jei nedideliame vonios kambaryje sienas išklosite grynai baltomis plytelėmis, rezultatas jūsų nedžiugins (nebent esate ligoninės procedūrinių kabinetų gerbėjas).
Todėl dizaineriai rekomenduoja ne tik išryškinti erdvę, bet ir atskirti ją spalvotomis horizontaliomis, vertikaliomis ar įstrižomis juostelėmis. Tokiu atveju tamsesnių atspalvių plyteles galima dėti vienu iš šių būdų:

  • tik išilgai vonios dugno, atskiriant jį nuo šviesesnių tonų siauromis plytelėmis, kurių antroje eilėje geriausia dėti vieną ar dvi plyteles žemiau lubų lygio;
  • palei sienų apačią ir viršų (šis dizaino variantas labiausiai tinka mažiems vonios kambariams su aukštomis lubomis);
  • ant vienos iš keturių sienų (arba viename iš kampų, pavyzdžiui, kur įrengta dušo kabina), ant kitų trijų „palaikant“ vertikaliomis juostomis;
  • vertikalių arba pasvirusių juostelių pavidalu, atitinkančių vonios grindų spalvą;
  • vertikalias tamsesnės spalvos juosteles derinti vienoje sienoje (pavyzdžiui, prie vonios) su horizontaliomis tos pačios spalvos juostelėmis kitoje (prie veidrodžio).
vaizdas


Nuotrauka: cdn.freshome.com

Na, o atspalvių, naudojamų vonios kambaryje keraminėms plytelėms, kurios yra išklotos sienomis, dizaineriai praktiškai niekaip neriboja:

  • Mėlyna spalva (nuo mėlynos iki violetinės). Tai dangaus ir jūros atspalvis, siejamas su ramybe, ramybe ir ramybe, todėl labiau tinka kambariams su voniomis, o ne dušais.
  • Žalia spalva. Visi jo atspalviai mūsų pasąmonėje asocijuojasi su grožiu ir jaunyste, todėl jie labai dažnai naudojami projektuojant nedidelius vonios kambarius, kuriuose mažam, perkrautam santechnikos kambariui, reikia suteikti linksmesnį dizainą. Be to, žalia spalva turi savitą dvilypumą: šalia mėlynos atrodo „šalta“, o kartu su geltona – „šilta“.
  • Oranžinė yra šilumos ir komforto sinonimas. Populiariausia laikoma smėlio spalva, tačiau mažuose vonios kambariuose geriau naudoti ryškesnius ir švaresnius jos atspalvius, „atskiesti“ baltomis lubomis ir tos pačios spalvos juostelėmis ant sienų.
  • Raudona suteikia vonios kambariui įvairių emocijų, priklausomai nuo jos atspalvio: subtili rožinė spalva vonios kambariui suteiks moteriškumo, o tamsi bordo spalvos – vyriškumo ir tvirtumo.

Lubos

Populiariausia lubų spalva yra balta (gali būti ir matinė, arba blizgi). Tačiau dizaineriai dažnai luboms naudoja tų spalvų atspalvius, kurie buvo naudojami renkantis keramines plyteles sienų apdailai. Šiuo atveju lubų atspalvis turi būti labai lengvas, erdvus ir subtilus, kitaip gali atsirasti „spaudimo“ jausmas.

vaizdas


Nuotrauka: cdn.freshome.com

vaizdas


Nuotrauka: hiplyfe.com

vaizdas


Nuotrauka: hiplyfe.com

vaizdas


Nuotrauka: digsdigs.com

Grindys

Grindų spalvą rekomenduojama rinktis pagal tamsiausią sienos atspalvį. Kadangi mažame vonios kambaryje atvirų grindų plotas paprastai yra nereikšmingas, naudokite įvairiaspalvį…