15 vonios kambario apšvietimo variantų

vaizdas


Nuotrauka: comforthomedesign.com

Tinkamai sutvarkę vonios kambarį, galėsite jį paversti puikia vieta atsipalaiduoti ir atsipalaiduoti. Viena iš svarbiausių sąlygų tam yra tinkamai organizuotas apšvietimas. Jei naudojate tik vieną ryškią šviesą lubų centre, ne visada galite pasiekti nuostabų efektą. Kita vertus, nereikėtų apsiriboti ir foniniu apšvietimu – bendra šviesa reikalinga valymo, skalbimo metu arba ryte skalbiant. Todėl vonioje geriau derinti įvairių tipų apšvietimą, kuris sukurs norimą komfortą ir jaukumą.
Šviesių akcentų išdėstymas nėra toks lengvas procesas, kaip atrodo. Šviesios sienos iš keraminių plytelių, fajanso santechnika ir veidrodžiai transformuoja ir laužo dirbtinę šviesą, sukurdami akinimą, kuris vargina ir dirgina akis. Tačiau tinkamai suprojektavus vonios kambarį, to galima išvengti.

Sietynai

vaizdas


Nuotrauka: evolt.com

Vonios liustra naudojama bendram apšvietimui. Geriau dėti taip, kad tiesioginė šviesa „nepatiktų“ į akis, net atsispindėjusi nuo veidrodinių paviršių. Taip pat svarbu pasirinkti tinkamą šviestuvo tvirtinimo aukštį ir vietą, nes įkaitusios lempos gali sprogti nuo vandens lašelių, kurių gana sunku išvengti vandens procedūrų metu.

Sconce

vaizdas


Nuotrauka: http://thislight.ru

Klasikinių šviestuvų montavimas vonios dekorui suteiks romantikos. Išsklaidyto balto lempos švytėjimo atspalviai padės sušvelninti šviesą. Tačiau patalpoje būtina įrengti kitą šviesos šaltinį, kad būtų užtikrintas pakankamas apšvietimas priežiūrai ir makiažui.
Šviestuvai suteikia išsklaidytą šviesą, kuri nemeta šešėlių, švelnesnė, sukuria jaukią atmosferą. Geriausia šviestuvus dėti abiejose veidrodžio pusėse, kad šviesa atspindėtų tolygiai. Tai visiškai pašalins blizgesį ir šešėlius ant veidrodžio paviršiaus.

Taškiniai lubų šviestuvai

vaizdas


Nuotrauka: st.houzz.com

Prožektoriai dažnai naudojami kryptiniam arba bendram tam tikrų vonios kambario vietų apšvietimui. Įmontuotas apšvietimas paprastai yra pagalbinis įprastą apšvietimą. Jei, be liustra, aplink kambario perimetrą įrengiami prožektoriai, vizualiai vonios kambarys atrodys didesnis.

vaizdas


Nuotrauka: searchbuild.ru

Tokias lempas galima montuoti į lubas, ant sienų, supjaustyti į baldus.

Paviršiniai lubiniai šviestuvai

vaizdas


Nuotrauka: images.meredith.com

Paviršiniai šviestuvai yra idealus sprendimas vonios kambario apšvietimui. Jas paprasta naudoti, ekonomiška, lengva montuoti ant bet kokių lubų. Tokios lempos leidžia sukurti patogias sąlygas kosmetinėms ir vandens procedūroms. Jas nuo dulkių ir drėgmės apsaugo atspalviai, neleidžiantys patekti šlapiam garui ir dušo purslams. Įrengę viršutinius lubinius šviestuvus savo vonios kambaryje, galėsite be galo mėgautis spindinčia ir šilta šviesa.

Pakabinamos lempos (plafonai)

vaizdas


Nuotrauka: creativehomeidea.com

Lubiniai šviestuvai puikiai tinka pagrindiniam vonios kambario apšvietimui. Jie montuojami ant sienos arba lubų. Kiekis nustatomas pagal kambario plotą, jei kambarys yra mažas, užteks vienos galingos lempos. Taip pat ant lubų ar sienų galite sumontuoti kelis šviestuvus.

Kryptinė šviesa ir apšvietimas

vaizdas


Nuotrauka: lectnici.ru

Norėdami atsipalaiduoti ir išsiblaškyti vonioje, turite bent sąlyginai padaryti ją atskiru kampu nuo kitos santechnikos. Yra vonios…