Įvairios namų gynimo priemonės gali padėti suvaldyti skreplius ir gleives, pavyzdžiui, gerti daug skysčių ir naudoti fiziologinį nosies purškalą ar skalavimą. Jei namų gynimo priemonės nepadeda, galima įsigyti nereceptinių ir receptinių vaistų.

Gleivės tam tikrose kūno dalyse sudaro apsauginį pamušalą, net jei žmogus yra sveikas. Gleivės apsaugo šias vietas nuo išsausėjimo ir padeda apsisaugoti nuo įsibrovėlių, įskaitant virusus ir bakterijas.

Infekcijos, alergijos ir rūkymas gali sukelti gleivių perteklių organizme.

Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau apie namų gynimo priemones ir vaistus, kurie gali padėti.

Skreplių ir gleivių pašalinimas namuose

Asmuo, gargaliuojantis sūriu vandeniu voniojePasidalinkite Pinterest
Yagi-Studio / Getty Images

Apsvarstykite šiuos veiksmus, kurie padės pašalinti gleivių ir skreplių perteklių:

1. Laikykite orą drėgną

Sausas oras dirgina nosį ir gerklę, todėl susidaro daugiau gleivių kaip tepalo. Miegamajame įdėjus vėsaus rūko drėkintuvą, galima pagerinti miegą, nes išliks švari nosis ir išvengs gerklės skausmo.

Sužinokite daugiau apie drėkintuvų naudojimą čia.

2. Gerkite daug skysčių

Kūnas turi išlikti hidratuotas, kad gleivės liktų plonos. Kai žmogus serga peršalimu, papildomas skysčių gėrimas gali skystinti gleives ir padėti nusausinti sinusus.

Žmonės, sergantys sezoninėmis alergijomis, taip pat gali pastebėti, kad hidratacija padeda sumažinti spūstis.

Sužinokite, kokia yra geriamojo vandens nauda.

3. Užtepkite veidą šilta, drėgna prausimosi šluoste

Šilta, drėgna skalbimo šluostė gali būti raminanti priemonė nuo stipraus sinusinio galvos skausmo. Įkvėpimas per drėgną skudurėlį yra greitas būdas grąžinti drėgmę į nosį ir gerklę. Šiluma padės sumažinti skausmą ir spaudimą.

Daugiau apie sinusų užgulimo priemones skaitykite čia.

4. Laikykite galvą pakelta

Kai susikaupusios gleivės ypač vargina, gali padėti miegoti atsirėmus ant kelių pagalvių arba gulint ant kėdės. Gulint lygiai gali padidėti diskomfortas, nes gali atrodyti, kad gerklės gale kaupiasi gleivės.

Asmuo taip pat gali gauti naudos iš hipoalerginių pagalvių, kai pakyla.

Sužinokite, kokie yra geriausi hipoalerginių pagalvių tipai čia.

5. Neslopinkite kosulio

Gali kilti pagunda vartoti slopinamuosius vaistus, kai jaučiamas varginantis, skreplių kupinas kosulys. Tačiau kosulys yra organizmo būdas išlaikyti išskyras iš plaučių ir gerklės. Saikingai naudokite sirupus nuo kosulio, jei išvis.

Sužinokite, kokios natūralios priemonės nuo kosulio yra čia.

6. Diskretiškai atsikratykite skreplių

Kai skrepliai pakyla iš plaučių į gerklę, organizmas greičiausiai bandys ją pašalinti. Išspjauti sveikiau nei nuryti.

Sužinokite daugiau apie skreplių priežiūrą namuose čia.

7. Naudokite fiziologinį nosies purškiklį arba skalavimo skystį

Druskos purškalas arba drėkintuvas gali išvalyti gleives ir alergenus iš nosies ir sinusų. Ieškokite sterilių purškalų, kurių sudėtyje yra tik natrio chlorido, ir skalaukite sterilų arba distiliuotą vandenį.

Sužinokite, kaip pasigaminti druskos tirpalą namuose čia.

8. Išskalaukite gargalius sūriu vandeniu

Sūrus vanduo gali nuraminti sudirgusią gerklę ir padėti išvalyti likusias gleives. Žmogus gali įberti vieną arbatinį šaukštelį druskos į stiklinę šilto vandens ir kelis kartus per dieną skalauti.

Daugiau apie skalavimo sūriu vandeniu vadovą skaitykite čia.

9. Naudokite eukaliptą

Ekspertai eukalipto produktus naudojo daugelį metų pajungti kosulys ir sumažėja gleivių kiekis. Žmonės dažniausiai juos tepa tiesiai ant krūtinės. Asmuo taip pat gali įlašinti kelis lašus eukalipto aliejaus į difuzorių arba šiltą vonią, kad padėtų išvalyti nosį.

Sužinokite apie eukalipto naudą čia.

10. Venkite rūkyti ir pasyvaus rūkymo

Rūkymas ir pasyvus rūkymas priežastis organizmas gamina daugiau skreplių ir gleivių.

Sužinokite apie patarimus, kaip mesti rūkyti čia.

11. Sumažinkite dekongestantų naudojimą

Nors jie džiovina sekretą ir gali palengvinti slogą, dekongestantai gali apsunkinti skreplių ir gleivių pašalinimą.

Čia skaitykite apie geriausius dekongestantus pagal amžių.

12. Stebėkite alergijas

Sezoninės alergijos gali sukelti slogą ar užgulimą nosyje, taip pat gleivių ir skreplių perteklių.

Sužinokite daugiau apie tai, kaip atsikratyti alergijos čia.

13. Venkite dirgiklių

Cheminės medžiagos, kvapai ir tarša gali sudirginti nosį, gerklę ir apatinius kvėpavimo takus, todėl organizmas gamina daugiau gleivių.

Sužinokite, kokie yra dažni dirgikliai ir kaip jų išvengti.

14. Sekite maisto reakcijas

Kai kurie maisto produktai gali sukelti reakcijas, panašias į sezonines alergijas. Dėl jų gali bėgti nosis ir niežėti gerklė, todėl gali susidaryti gleivių perteklius. Užsirašykite maisto produktus, kurie skatina skreplių ar gleivių padidėjimą.

Daugiau apie įprastus maisto produktus, kurie sukelia alergiją, skaitykite čia.

15. Venkite alkoholio ir kofeino

Abi medžiagos sukelia dehidrataciją, jei žmogus jų suvartoja per daug. Kai yra gleivių ir skreplių problema, gerkite daug šiltų, be kofeino gėrimų.

Sužinokite daugiau apie kofeiną čia.

16. Paimkite karštą vonią arba dušą

Laikas, praleistas garų pripildytame vonios kambaryje, padės atlaisvinti ir išvalyti gleives iš nosies ir gerklės. Leisdami karštam vandeniui pulsuoti veidą, taip pat galite sumažinti sinusų spaudimą.

Skaitykite apie vaistus nuo sinusinio spaudimo čia.

17. Švelniai išpūskite nosį

Gali kilti pagunda pūsti tol, kol išeis tirštos gleivės. Tačiau tai darant per stipriai gali pakenkti sinusams, sukeldami skausmą, spaudimą ir galbūt infekciją.

Sužinokite, kaip atsikratyti nosies užgulimo čia.

18. Valgykite daug vaisių

Dieta, kurioje gausu vaisių ir galbūt sojų skaidulų, gali sumažinti kvėpavimo problemų, kurios yra susijusios su skreplių susidarymu.

Daugiau apie sveikiausius valgyti vaisius skaitykite čia.

19. Venkite maisto produktų, kurie sukelia rūgšties refliuksą

Dėl rūgšties refliukso gali padaugėti skreplių ir gleivių. Žmonės, linkę į rėmenį, turėtų vengti sužadinančių maisto produktų ir kreiptis į gydytoją dėl tinkamo gydymo.

Sužinokite, kokių maisto produktų reikėtų vengti sergant rūgšties refliuksu.

Vaistai

Yra daug įvairių vaistų, kurie gali gydyti gleivių perteklių. Vienas iš populiariausių iš jų yra žinomas kaip atsikosėjimą lengvinantis vaistas.

Laukinės

Atsikosėjimą skatinantys vaistai plonina gleives ir leidžia efektyviau kosint išvalyti kvėpavimo takus. Guaifenesinas yra įprastas atsikosėjimą lengvinantis preparatas, kuris ypač veiksmingai mažina spūstis krūtinėje.

Žmonės pirmą kartą pradėjo naudoti natūralias guaifenesino formas 1500-ieji. Maisto ir vaistų administracija (FDA) pirmą kartą patvirtino guaifeneziną 1952 m. Guaifenezinas yra vienintelė atsikosėjimą skatinanti priemonė, kurią galima įsigyti be recepto (OTC) Jungtinėse Valstijose.

Guaifenesinas yra kelių formų:

  • greito veikimo tabletės
  • pailginto atpalaidavimo tabletės
  • skysti vaistai

Asmenys, vartojantys vaistus su guaifenesinu, turi būti hidratuoti ir laikytis visų gydytojo rekomendacijų.

Kiti vaistai, gydantys gleives

Vaistas dornazė alfa taip pat veikia kaip veiksmingas mukolitikas. Asmenys, norintys išsiskirti iš gleivių, gali įkvėpti šį vaistą. Šis vaistas ir kiti mukolitikai gali padėti laikinai sumažinti gleivių kaupimąsi kvėpavimo takuose.

Kiekvienas, norintis gauti daugiau informacijos apie vaistus, gydančius gleives, turėtų pasitarti su gydytoju. Medicinos specialistas gali rekomenduoti geriausius vaistus kiekvienu atveju.

Lengvų atvejų gydymas

Žmonėms, kuriems yra daug gleivių, gali tekti apsilankyti pas gydytoją dėl recepto. Tačiau švelnesniais atvejais yra keletas ne biržos parinkčių.

Mucinex siūlo daugybę produktų, kurie padeda kovoti su gleivėmis. Jo 12 valandų atsikosėjimą skatinančios priemonės pasižymi pailginto atpalaidavimo guaifenezino tabletėmis, kurios ilgai veikia gleives.

Taip pat Robitussin siūlo ypač stiprų sirupą skreplių ir gleivių gydymui. Šis sirupas 6 valandas atleidžia nuo gleivių, perkrovos ir gerklės dirginimo.

Be guaifenezino, šiose tabletėse yra acetaminofeno ir pseudoefedrino hidrochlorido, skirto karščiavimui mažinti ir paburkimui mažinti.

Visus aukščiau išvardintus vaistus galima įsigyti vietinėse vaistinėse.

Kada kreiptis į gydytoją

Daugelis mano, kad spalvotos gleivės iš nosies rodo bakterinę infekciją. Tačiau tai gali parodyti, kad imuninė sistema kovoja su virusu arba kad žmogus yra tiesiog dehidratuotas.

Sloga ar užgulimo jausmas taip pat gali rodyti alergiją ar sinusų infekciją. Asmenys, nuolat kenčiantys nuo alergijos ar infekcijų, turėtų apsilankyti pas gydytoją. Dėl sunkių alergijų gali prireikti profesionalaus dėmesio, o dėl sinusų infekcijų gali prireikti gydymo antibiotikais.

Asmenys taip pat turėtų kreiptis į gydytoją, jei jie patiria:

  • kosulys, trunkantis ilgiau nei 10 dienų
  • nemalonaus kvapo išskyros iš nosies
  • neryškus matymas su užgulta nosimi
  • geltonos arba baltos dėmės gerklės gale

Outlook

Skreplių ir gleivių atsiradimo organizme priežastys yra įvairios. Tačiau daugeliu atvejų galima rasti ilgalaikę palengvėjimą.

Sezoninės alergijos gali padidinti gleivių kiekį…