Kas yra Ubrelvy?

Ubrelvy yra firminis receptinis vaistas. FDA patvirtinta, kad būtų galima gydyti migreną, kuri pasireiškia su aura arba be jos.

Migrena yra būklė, kuri kartu su kitais simptomais gali sukelti stiprų galvos skausmą. Prieš migrenos priepuolį kai kuriems žmonėms gali atsirasti jutimo pokyčių, vadinamų aura.

Ubrelvy patvirtintas ūminiam (neatidėliotinam) suaugusiųjų migrenos gydymui. Jis nepatvirtintas siekiant užkirsti kelią migrenai. Daugiau informacijos apie tai, kaip naudoti Ubrelvy, rasite toliau esančiame skyriuje „Ubrelvy nuo migrenos“.

Vaistų detalės

Ubrelvy sudėtyje yra veikliojo vaisto ubrogepanto. Jis priklauso vaistų, vadinamų geriamaisiais kalcitonino genų peptidų (CGRP) antagonistais, grupei. Šie vaistai labiau žinomi kaip gepantai.

Ubrelvy yra tabletė, kuri geriama, kai pasireiškia migrenos simptomai. Ubrelvy yra dviejų stiprumų: 50 miligramų (mg) ir 100 mg.

FDA patvirtinimas

Ubrelvy gavo Maisto ir vaistų administracijos (FDA) patvirtinimą 2019 m. Tai buvo pirmasis geriamasis (vartojamas per burną) CGRP antagonistas, patvirtintas ūminiam migrenos gydymui.

2020 metais ūminės migrenos gydymui taip pat buvo patvirtintas kitas geriamasis CGRP antagonistas. Šis vaistas vadinamas rimegepantu (Nurtec ODT).

Šiame straipsnyje daugiausia dėmesio skiriama Ubrelvy, o ne rimegepantui. Jei norite sužinoti daugiau apie rimegepantą, pasitarkite su gydytoju.

Efektyvumas

Informacijos apie Ubrelvy veiksmingumą rasite toliau esančiame skyriuje „Ubrelvy nuo migrenos“.

Ubrelvy bendrinis

Ubrelvy galima įsigyti tik kaip firminį vaistą. Šiuo metu jis nepasiekiamas bendra forma.

Generinis vaistas yra tiksli aktyvaus vaisto kopija firminiame vaiste. Generiniai vaistai paprastai kainuoja pigiau nei firminiai vaistai.

Ubrelvy kaina

Kaip ir visų vaistų, Ubrelvy kaina gali skirtis. Faktinė kaina, kurią mokėsite, priklauso nuo jūsų draudimo plano, jūsų vietos ir vaistinės, kurią naudojate.

Turėkite omenyje, kad galbūt galėsite įsigyti Ubrelvy 90 dienų tiekimą. Jei jūsų draudimo bendrovė patvirtins, 90 dienų vaisto tiekimas gali sumažinti jūsų kelionių į vaistinę skaičių ir padėti sumažinti išlaidas. Jei jus domina ši parinktis, pasitarkite su gydytoju arba draudimo bendrove.

Prieš patvirtindama Ubrelvy draudimą, jūsų draudimo bendrovė gali reikalauti, kad gautumėte išankstinį leidimą. Tai reiškia, kad jūsų gydytojas ir draudimo bendrovė turės pranešti apie jūsų receptą, kad draudimo bendrovė padengtų vaistą. Draudimo bendrovė peržiūrės išankstinio leidimo prašymą ir nuspręs, ar vaistui bus taikoma draudimo apsauga.

Jei nesate tikri, ar turėsite gauti išankstinį leidimą naudoti Ubrelvy, susisiekite su savo draudimo bendrove.

Finansinė ir draudimo pagalba

Jei jums reikia finansinės paramos, kad galėtumėte sumokėti už Ubrelvy, arba jei jums reikia pagalbos suprasti savo draudimo apsaugą, galite padėti.

„Allergan, Inc.“, „Ubrelvy“ gamintoja, siūlo „Ubrelvy U-Save Card“ ir „Allergan Patient Assistance“ programą. Norėdami gauti daugiau informacijos ir sužinoti, ar turite teisę gauti paramą, skambinkite 844-4-UBRELVY (844-482-7358) arba apsilankykite narkotikų svetainėje.

Vaistinės, užsakomos paštu

„Ubrelvy“ galima įsigyti vaistinėje, kurią galima užsakyti paštu. Naudodamiesi šia paslauga galite sumažinti vaisto kainą ir gauti vaistus neišėjus iš namų.

Jei rekomendavo jūsų gydytojas, galite gauti Ubrelvy 90 dienų tiekimą, todėl mažiau nerimaujate dėl vaisto pabaigos. Jei jus domina ši parinktis, pasitarkite su gydytoju ir draudimo bendrove. Kai kurie Medicare planai gali padėti padengti vaistų užsakymo paštu išlaidas.

Jei neturite draudimo, galite pasiteirauti savo gydytojo arba vaistininko apie internetinių vaistinių galimybes.

Bendra versija

Ubrelvy nėra bendra forma. Generinis vaistas yra tiksli aktyvaus vaisto kopija firminiame vaiste. Generiniai vaistai paprastai kainuoja pigiau nei firminiai vaistai.

Ubrelvy šalutinis poveikis

Ubrelvy gali sukelti lengvą arba sunkų šalutinį poveikį. Toliau pateiktuose sąrašuose yra keletas pagrindinių šalutinių poveikių, kurie gali pasireikšti vartojant Ubrelvy. Šiuose sąrašuose nėra visų galimų šalutinių poveikių.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie galimą Ubrelvy šalutinį poveikį, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Jie gali duoti patarimų, kaip susidoroti su bet kokiu šalutiniu poveikiu, kuris gali būti varginantis.

Pastaba: Maisto ir vaistų administracija (FDA) seka patvirtintų vaistų šalutinį poveikį. Jei norite pranešti FDA apie šalutinį poveikį, kurį patyrėte vartojant Ubrelvy, galite tai padaryti naudodami MedWatch.

Lengvas šalutinis poveikis

Lengvas Ubrelvy šalutinis poveikis* gali būti:

  • pykinimas†

  • mieguistumas†
  • nuovargis (energijos trūkumas)

  • sausa burna†

Dauguma šių šalutinių poveikių gali išnykti per kelias dienas ar kelias savaites. Bet jei jie tampa sunkesni arba nepraeina, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

* Tai yra dalinis lengvų Ubrelvy šalutinių poveikių sąrašas. Norėdami sužinoti apie kitus lengvus šalutinius poveikius, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku arba skaitykite Ubrelvy paciento informaciją.
† Daugiau informacijos apie šį šalutinį poveikį žr. toliau esančiame skyriuje „Išsami informacija apie šalutinį poveikį“.

Rimtas šalutinis poveikis

Sunkus Ubrelvy šalutinis poveikis nėra dažnas, tačiau jis gali pasireikšti. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei turite rimtų šalutinių poveikių. Skambinkite 911 arba vietiniu pagalbos numeriu, jei jūsų simptomai kelia pavojų gyvybei arba manote, kad jums reikia skubios medicinos pagalbos.

Rimtas Ubrelvy šalutinis poveikis gali būti alerginė reakcija. Kito rimto Ubrelvy šalutinio poveikio nėra. Daugiau informacijos apie alergines reakcijas rasite toliau pateiktame skyriuje „Išsami informacija apie šalutinį poveikį“.

Išsami informacija apie šalutinį poveikį

Jums gali kilti klausimas, kaip dažnai vartojant šį vaistą atsiranda tam tikras šalutinis poveikis arba ar dėl jo atsiranda tam tikras šalutinis poveikis. Štai keletas informacijos apie tam tikrus šalutinius poveikius, kuriuos šis vaistas gali sukelti arba nesukelti.

Alerginė reakcija

Kaip ir vartojant daugumą vaistų, kai kuriems žmonėms po Ubrelvy vartojimo gali pasireikšti alerginė reakcija. Tačiau nėra žinoma, kaip dažnai alerginės reakcijos galėjo atsirasti atliekant klinikinius vaisto tyrimus.

Lengvos alerginės reakcijos simptomai gali būti:

  • odos bėrimas
  • niežulys
  • paraudimas (šiluma, patinimas ar paraudimas odoje)

Sunkesnė alerginė reakcija yra reta, bet įmanoma. Sunkios alerginės reakcijos simptomai gali būti:

  • patinimas po oda, paprastai akių vokuose, lūpose, rankose ar pėdose
  • liežuvio, burnos ar gerklės patinimas
  • kvėpavimo sutrikimas

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei turite alerginę reakciją į Ubrelvy, nes reakcija gali tapti sunki. Skambinkite 911 arba vietiniu pagalbos numeriu, jei jūsų simptomai kelia pavojų gyvybei arba manote, kad jums reikia skubios medicinos pagalbos.

Pykinimas

Pykinimas yra dažniausiai pasitaikantis šalutinis poveikis, apie kurį pranešta klinikiniuose Ubrelvy tyrimuose.

Klinikinių tyrimų metu nuo 2 % iki 4 % žmonių, vartojusių Ubrelvy, pykino, priklausomai nuo dozės. Palyginimui, 2% žmonių, vartojusių placebą (gydymą be aktyvaus vaisto), pykino.

Pykinimas taip pat gali būti migrenos, kuriai gydyti vartojamas Ubrelvy, simptomas. Jei vartojant Ubrelvy pykina, kuris vargina arba yra stiprus, pasitarkite su gydytoju apie būdus, kaip valdyti šį šalutinį poveikį. Jie gali rekomenduoti vartoti vaistus nuo pykinimo.

mieguistumas

Išgėrus Ubrelvy, galite jaustis mieguisti arba pavargę (trūksta energijos).

Klinikinių tyrimų metu 2–3 % žmonių, vartojusių Ubrelvy, jautė mieguistumą arba nuovargį, priklausomai nuo dozės. Palyginimui, 1% žmonių, vartojusių placebą, turėjo šį šalutinį poveikį.

Migrenos priepuolis taip pat gali sukelti mieguistumą ir nuovargį. Jei jaučiatės mieguistas dėl migrenos priepuolių arba pavartoję Ubrelvy, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų, kol neatsigausite. Be to, pasitarkite su gydytoju apie kitą veiklą, kurios gali tekti vengti pavartojus Ubrelvy.

Sausa burna

Ubrelvy gali sukelti burnos džiūvimą. Pavyzdžiui, klinikinių tyrimų metu mažiau nei 1–2 % žmonių, vartojusių Ubrelvy, burnos džiūvimas, priklausomai nuo dozės. Palyginimui, 1% žmonių, vartojusių placebą, turėjo burnos džiūvimą.

Jei vartodami Ubrelvy džiūstate burna, tai paprastai galima palengvinti gurkšnojus vandenį. Jei šis šalutinis poveikis jus vargina, pasitarkite su gydytoju.

Ubrelvy alternatyvos

Yra ir kitų vaistų, kurie gali būti naudojami ūminiam (neatidėliotinai) migrenos gydymui. Kai kurie gali jums labiau tikti nei kiti. Jei norite rasti alternatyvą Ubrelvy, pasitarkite su gydytoju. Jie gali papasakoti apie kitus vaistus, kurie jums gali būti naudingi.

Pastaba: Kai kurie čia išvardyti vaistai migrenai gydyti naudojami ne pagal etiketę. Netinkamas narkotikų vartojimas reiškia narkotikų vartojimą kitu tikslu nei…