2021-2022 metų geriausių vaizdo registratorių reitingas

Išsirinkti geriausią DVR nėra taip paprasta – bet koks modelis nusileis dėl naudojimo paprastumo, specifikacijų ir kainos. Suskirstę populiariausius modelius į keletą kategorijų, sudarėme geriausių DVR reitingą 2021 m. – 2023 m. pradžioje (atsižvelgdami į savininkų ir ekspertų atsiliepimus).

Kaip išsirinkti gerą DVR?

Renkantis geriausią DVR, visų pirma, žinoma, bus jo „įdaras“ – būtent matricos ir procesoriaus galimybės nustato įtaiso funkcionalumą, o vaizdo kokybė tiesiogiai priklauso nuo jų. O čia senėjimas vyksta labai greitai: dar visai neseniai krūva Ambarella A5 ir Omnivision OV2710 matricos buvo laikomos aukščiausios klasės matricomis, dabar jos taip pat galima rasti registratoriuose už 6–7 tūkstančius rublių. Tiesa, jokiu būdu ne pigūs Datakam G5 vis dar naudoja būtent šį rinkinį, todėl DVR kaina taip pat nėra garantija.

DVR matrica turi turėti fizinė skiriamoji geba didesnė nei maksimali vaizdo raiška. Tokiu atveju vaizdas kuriamas interpoliuojant kelių fizinių pikselių signalą į vieną virtualų – sumažėja triukšmo lygis, o registratoriuose naudojamoms kompaktinėms matricoms tai labai svarbu. Tai reiškia, kad norint fotografuoti 1080p, matricos dydis turi būti bent 2 megapikseliai (čia pikseliai yra 1:1), o idealiu atveju 4 megapikseliai ar daugiau (bent 2 in 1 interpoliacija). Jei jums žadama 1080p iš 1,3 MP matricos, net nežiūrėkite į šį registratorių.

Kalbant apie optika, tuomet jo dėsniai yra nenumaldomi – kuo didesnis objektyvo dydis, tuo lengviau išgauti kokybišką vaizdą, ypač prieblandoje. Taigi modelius su mikroskopinėmis „akimis“ reikėtų nedelsiant atidėti į šalį. Kad DVR būtų geras, ant paties objektyvo turėtų būti pažymėta bent santykinė diafragmos reikšmė. Kuo jis mažesnis, tuo didesnis optikos diafragmos santykis, tuo geresnis objektyvas. Dėl automobilinės aplikacijos specifikos labai praverčia poliarizaciniai filtrai, kurie pašalina blizgesį nuo priekinio stiklo: iš dviejų panašių modelių reikėtų rinktis tą, kurio komplekte yra toks filtras.

Kuris DVR prekės ženklas yra geresnis?

Kalbant apie DVR gamintojus, konkretaus prekės ženklo pasirinkimas yra dar viena tinklo kovų sritis. Natūralu, kad žemos klasės segmento gamintojai iš principo nesiskiria iš esmės (pačius skirtingų prekinių ženklų registratorius nesunkiai galima surinkti toje pačioje gamykloje), todėl tarp gremėzdiškų ArtWay, Sho-Me dėžučių nėra mėgstamo. ir kiti. Bet tada prasideda kažkas įdomaus – jei iš pradžių čia dėmesio nusipelnė tik „rusiški-azijos“ prekės ženklai (AdvoCam, Datakam) ir gamintojai iš Taivano bei Korėjos (Blackvue – nepainioti su Blackview !, NeoLine ir pan.), tai dabar rinka ima užtikrintai užkariauti „grynai kiniškus“ prekės ženklus (TrendVision, Karkam, Axiom, StreetStorm), kurie savo kokybe ir galimybėmis dažnai niekuo nenusileidžia buvusiems lyderiams. Štai klasikinis pavyzdys – dar visai neseniai nežinoma kompanija „Xiaomi“, kuri per trumpą laiką tapo viena populiariausių išmaniųjų telefonų gamintojų Rusijoje ir pristatė „Yii“ registratorių liniją. Dėl to, jei tikrai bendraujate su firminiais „kiniečiais“, o ne pagal atsiliepimus ir atsiliepimus internete, paaiškėja, kad galite ne permokėti už reklamuojamą vardą, o gauti tą patį.

2021-2023 metų geriausių vaizdo registratorių reitingas

Ką reikia žinoti renkantis DVR: žodynas

GPS imtuvas leidžia įrašyti automobilio koordinates ir greitį ant vaizdo įrašo esančiuose pavadinimuose. Deja, vaizdo įraše esantys greičio rodmenys analizės komandos nepriimami kaip įrodymai ir neturi teisinės galios.

G jutiklis (smūgio jutiklis) – įmontuotas akselerometras, su staigiu lėtėjimu automatiškai pradeda įrašinėti. DVR su smūgio jutikliu naudojimas užtikrins, kad avarinės situacijos momentas neliks neįrašytas vaizdo įraše.

Judesio jutiklis– dalykas, kurio būtinybė gana prieštaringa: galimybė automatiškai pradėti įrašymą aptikus judėjimą matymo lauke gali padėti surasti plėšiką, tačiau palikę registratorių automobilyje, ryte galite pastebėti, kad jis jau žiūri vaizdo įrašą su jo dalyvavimu kažkur toli.

Rašymo apsauga įjungiamas G jutiklio signalas, blokuojantis atsitiktinį eismo įvykio momento įrašo ištrynimą.

IR apšvietimas leidžia DVR užfiksuoti įskaitomą vaizdą net esant prastam apšvietimui. Deja, su dideliu biudžetu …