2023–2023 m. geriausių skaitmeninių fortepijonų reitingas

Skaitmeninio pianino pirkimas ne juokas, šioje rinkoje net paprasčiausi modeliai kainuoja neblogus pinigus. Pabandykime išsirinkti jums tinkamiausią skaitmeninį pianiną.

Kas geriau – sintezatorius ar skaitmeninis fortepijonas?

Kai rašėme apie geriausio sintezatoriaus pasirinkimą, nevalingai nuolat siūlydavo save palyginimai su tikromis klaviatūromis, o pirmiausia – su fortepijonu. Ir, kaip paaiškėjo, ne kiekvienas sintezatorius galės imituoti žaidimą šiuo konkrečiu instrumentu. Bet ką daryti, jei norite groti pianinu, bet parsinešti į namus gana didelį instrumentą, kurį reikia nuolat derinti, visai nėra išeitis? Na, yra atsakymas – pirkti skaitmeninį pianiną.

Kas yra esminis Skirtumas tarp skaitmeninio fortepijono ir sintezatoriaus? Visų pirma, tai klaviatūra. Paprastai jame yra visi 88 klavišai (yra ir „sutrumpintų“ modelių), o jų mechanika yra visiškai pasverta, tai yra, paspaudus jaučiamas būdingas „sunkumas“ (o žemieji dažniai yra „sunkesni“ už aukštus), o tai leidžia Jūs galite patobulinti savo pirštų techniką tiksliai taip, kaip tai būtų daroma naudojant „tikrą“ instrumentą. Įprasti žemesnio ir vidutinio kainų diapazono sintezatoriai turi maksimalią pusiau svertinę mechaniką, ir jūs negalite jų patarti pradedančiajam pianistui – negalite sukurti tinkamos technikos, ypač su silpnais pirštais. Aukščiausios klasės skaitmeniniai fortepijonai turi plaktuko veiksmą, kuris visiškai atkartoja tikrą instrumentą – jų beveik neįmanoma atskirti „palietus“.

Toliau pereikime prie pedalus. Jei sintezatoriui yra galimybė prijungti pedalą, o jo paskirtis skiriasi nuo įprastų pianistų, tai skaitmeniniam fortepijonui pedalų naudojimas yra neatsiejama grojimo technikos dalis, bent jau tinkamasis naudojamas nutildyti. garsą atleidus klavišus arba, priešingai, išsaugoti pogarsį ir praturtinti garso obertonus.

Ir žinoma, garsas. Visų pirma, tai yra gausus mėginių bankas, įrašytas iš „gyvo“ instrumento, o ne sintetinamas skaitmenine grandine. Tokio elektroninio fortepijono skambesys kuo artimesnis studijos grojimui gyvu instrumentu. Fortepijono skambesiui vėl „paaštrinta“ akustika, o paprasti sintezatoriai naudoja įprastus plačiajuosčio ryšio garsiakalbius.

Kas yra skaitmeniniai pianinai?

Pagal vykdymą yra trijų tipų priemonės:

  • Nešiojamas skaitmeninis pianinas išoriškai niekuo nesiskiria nuo pilno dydžio 88 klavišų sintezatoriaus: prie jo atskirai jungiami pedalai, pats žaidžiant montuojamas ant stovo.
  • Būstas „modernus” – Tai lengvas dizainas, kurio viršutinėje dalyje pritvirtinta klaviatūra, ant apatinio skersinio yra pedalai. Šis instrumentas yra patogiai lengvas, užims mažiausiai vietos namuose, tuo pačiu visiškai imituodamas nusileidimą prie „tikro“ pianino.
  • Korpusas klasikinis – Tai uždaras dizainas, kuo artimesnis įprasto fortepijono išvaizdai. Bet ir užima tiek pat vietos, prieaugis tik masėje. Tačiau „šiltos lempos panašumas“ neabejotinai yra – pats instrumento rėmas, rezonuojantis, veikia kartu su akustine sistema.

Mūsų reitinge pateikiami geriausi 2023 m. – 2023 m. pradžios skaitmeniniai pianinai ir fortepijonai.

Geriausių skaitmeninių pianinų Pasirinkimas

Taigi, kuris skaitmeninis pianinas yra geriausias?

Taigi, į ką pirmiausia turėtumėte pažvelgti? Jei namams perkamas skaitmeninis pianinas, žinoma, klaviatūra. Mažai tikėtina, kad skydiniame naujame pastate galėsite pajusti visas garso subtilybes, tačiau „plokščia“ ir be grįžtamojo ryšio klaviatūra tikrai sugadins žaidimo lytėjimo malonumą, taip pat jo techniką. Galų gale, dauguma instrumentų turi MIDI sąsają, todėl visada galite nusipirkti aukštos kokybės išorinę garso plokštę savo kompiuteriui ir groti naudodami pasirinktus papildinius.

Bet koncertinio instrumento pirmiausia reikia garsas, o plastikinis perspaustų mėginių garsas čia nepadės. Profesionalios klasės instrumentuose kiekvieno klavišo pavyzdys rašomas atskirai net ir skirtingoms spaudimo jėgoms, o pigus pianinas iš vieno mėginio gali „ištraukti“ visą oktavą. Manau, kad tokiais atvejais neverta lyginti garso kokybės.

Laimingo apsipirkimo!