30 geriausių filmų apie arbatą

Ar žinojote, kad siaubo filmai gimė su tais pačiais filmais? Pirmasis siaubo filmas pasirodė 1896 m. Ir yra pavadintas Traukinio atvykimas. Šiame filme, kaip rodo pavadinimas, buvo parodytas tik traukinio atvykimas. Kadangi daugumai žiūrovų kinas buvo nežinomas išradimas, jie tikėjo, kad traukinys tiesiogine prasme paliks ekraną, kad juos aplenktų. Dėl šios priežasties jis buvo pavadintas pirmuoju siaubo filmu, nes pirmieji žiūrovai siaubingai šaukė ir pabėgo iš kambario.

Nuo to laiko siaubo filmai labai vystėsi. Per daugelį metų jie sugebėjo perteikti ir sukelti žiūrovui siaubo ir kančios jausmus. Ne vienas iš tų filmų net neleis jums miegoti naktį! Jei mėgstate patirti tokio tipo sensacijas, toliau skaitykite mūsų straipsnį, kuriame atrinkome trisdešimt geriausių siaubo filmų iki šiol.

Geriausi siaubo filmai: galutinis sąrašas

Į savo sąrašą įtraukėme ir klasikinius siaubo filmus, ir kitus neseniai išleistus. Be to, mūsų pasirinkimas yra pagrįstas įvertinimais ir apžvalgomis iš pagrindinių kino svetainių, tokių kaip IMDb, „Rotten Tomatoes“ ar „Filmaffinity“. Žemiau rasite geriausius trisdešimt siaubo filmų.

30. Tai

Mažame Meino miestelyje septyni vaikai, žinomi kaip Nevykėlių klubas Jie nusprendžia suvienyti jėgas, kad susidurtų su grėsme, kuri kas 27 metus kyla iš kanalizacijos ir užpuls miesto vaikus. Tada jie atranda, kad ši grėsmė yra ne kas kita, kaip pabaisa, vardu Pennywise, kuri vilki siaubingą klouno kostiumą.

Šis filmas sukurtas pagal Stepheno Kingo parašytą romaną. Jis buvo nominuotas 2017 m Kritikų pasirinkimo apdovanojimai kaip geriausias mokslinis fantastinis / siaubo filmas. Prekė padarė istoriją tapdamas visų laikų pelningiausiu siaubo filmu. Filmą galite žiūrėti per HBO, jei turite abonementą, arba jį galite išsinuomoti „Prime“ ar „Apple TV“.

 • Režisierius ir pilietybė: Andy Muschietti (JAV)
 • Metai: 2017 m
 • Trukmė: 135 minutės
 • Skyryba: 7,3 / 10 (IMDb); 6,4 / 10 (Filmaffinity); 86% (supuvę pomidorai)

29. Nusileidimas

Po tragiškos avarijos šeši draugai susirenka į ekspediciją. Viskas klostėsi gerai, kol uola nenukrito ir užstojo urvo išėjimą. Ieškant sprendimo išeiti, juos medžioja ir puola alkani plėšrūnai, kurie bandys baigti savo gyvenimą. Blogėjant jų draugystei, jie patenka į beviltišką kovą, kad išgyventų padarus ir vienas kitą.

Neilui Marshallui su labai mažu biudžetu pavyko sukurti vieną iš klaustrofobiškiausių ir siaubingiausių XXI amžiaus filmų. 2005 m. Neilas Marshallas gavo dvi geriausio režisieriaus nominacijas Didžiosios Britanijos nepriklausomų filmų apdovanojimai (BIFA) ir laimėjo geriausio siaubo filmo apdovanojimą Saturno apdovanojimas. Galite išsinuomoti „Prime“.

 • Režisierius ir pilietybė: Neilas Marshallas (JK)
 • Metai: 2006 m
 • Trukmė: 100 minučių
 • Skyryba: 7,2 / 10 (IMDb); 6/10 (Filmaffinity); 86% (supuvę pomidorai)

28. „Švytėjimas“ (1980)

Jackas Torrance’as su žmona ir septynerių metų sūnumi persikelia į viešbutį „Overlook“ Kolorade. Jūsų tikslas yra įveikti rašymo bloką. Tačiau netrukus po jo atvykimo į viešbutį, tuo pačiu metu, kai Džeką pradeda kamuoti nerimą keliantys asmenybės sutrikimai, vyksta keisti ir šiurpinantys paranormalūs reiškiniai.

Šis filmas buvo sukurtas pagal Stepheno Kingo parašytą romaną. Yra žinoma, kad jo režisierius Kubrickas ir Stephenas Kingas filmavimo metu turėjo keletą susidūrimų Švytėjimas. Tiesą sakant, Kingas keletą kartų pareiškė, kad jam nepatinka filmas, pritaikantis jo romaną. Jį galite įsigyti „Netlfix“ ir „Prime“, jei esate užsiprenumeravę.

 • Režisierius ir pilietybė: Stanley Kubrickas (JK)
 • Metai: 1980 m
 • Trukmė: 146 minutės
 • Skyryba: 8,4 / 10 (IMDb); 8,2 / 10 (Filmaffinity); 84% (supuvę pomidorai)

27. Frankenšteino nuotaka

Po siaubingų padarų, kuriuos sukėlė padaro kūrinys, daktaras Frankenšteinas, jo kūrėjas, vis dar patiria šoką, ilsisi savo namuose su žmona Elizabeth. Vis dėlto, atėjus nuodėmingam daktarui Pretorijui, kitam mokslininkui, apsėstam kurti gyvenimą, jis išstums iš izoliacijos ir vėl grįš į senus eksperimentus.

Šis Jameso banginių siaubo filmas yra klasika. Tai yra tęsinys po 1931 m. Išleisto Frankenšteino filmo. Filmas buvo nominuotas „Oskarui“ už geriausią garsą – tuo aspektu banginis labai rūpinosi. Įjungta Frankenšteino nuotakaBanginis perdavė tam tikras žinutes apie atstūmimą, išankstinį nusistatymą, meilės ir troškimo paieškas. Jis taip pat norėjo atspindėti tai, ką jis patyrė per savo gyvenimą dėl savo seksualinės orientacijos.

 • Režisierius ir pilietybė: Jamesas Whale’as (JAV)
 • Metai: 1935 m
 • Trukmė: 75 minutės
 • Skyryba: 7,8 / 10 (IMDb); 7,2 / 10 (Filmaffinity); 98% (supuvę pomidorai)

26. Begalinis

Du broliai pabėga nuo vaikų kulto. Po daugelio metų, pamatę lyderio pranešimą vaizdo įraše, jie nusprendžia ten grįžti. Patekus į jo senus namus, ima vykti keisti ir nepaaiškinami įvykiai. Broliai įtaria, kad šie įvykiai yra susiję su kulto kilme. Abu pradeda tyrinėti, net jei tai gali pakeisti jų supratimą apie aplinką, kurioje jie užaugo.

Filmas buvo sukurtas iš mažo biudžeto ir buvo apibrėžtas kaip „Lovecraftian“ dėl savo panašumo į autoriaus kūrybą. Tai buvo Sitgeso festivalio ir „Fantastic Fest“ dalis. „Bucheon“ festivalyje jis laimėjo geriausio filmo apdovanojimą. Tai galima rasti „Netflix“, jei esate užsiprenumeravę.

 • Režisierius ir pilietybė: Justinas Bensonas ir Aaronas Moorheadas (JAV)
 • Metai: 2017 m
 • Trukmė: 111 minučių
 • Skyryba: 6,5 / 10 (IMDb); 5,6 / 10 (Filmaffinity); 92% (supuvę pomidorai)

25. Teksaso grandininių pjūklų žudynės

Kai Sally sužino, kad senelio kapas galėjo būti sugadintas, ji su paraplegišku broliu Franklinu su draugais leidosi tirti. Apvažiavę senąjį jo šeimos ūkį, jie atranda šalia gyvenančių pašėlusių grupuotojų grupę. Kadangi grupę po vieną užsipuola „Leatherface“, kuris valdo grandininį pjūklą ir nešioja žmogaus odos kaukę, išgyvenusieji turi padaryti viską, kad pabėgtų.

Filmo kūrėją Tobe’ą Hooperį įkvėpė tikrieji psichopato Edo Geino nusikaltimai. Tai tapo klasikiniu siaubo filmu. Jis buvo nušautas labai mažomis priemonėmis ir padėjo žanro pamatus psicho-žudikas. Filmą galite išsinuomoti „Prime“ ir „Apple TV“.

 • Režisierius ir pilietybė: Tobe Hooper (JAV)
 • Metai: 1974 m
 • Trukmė: 83 minutės
 • Skyryba: 7,5 / 10 (IMDb); 6,7 / 10 (Filmaffinity); 89% (supuvę pomidorai)

24. Blero raganos projektas

Rasta vaizdo medžiaga pasakoja apie tris kino studentus, kurie keliavo į mažą miestelį rinkti dokumentinių filmų apie legendinį vietos žudiką Blairą Witchą. Per kelias dienas studentai apklausia miestiečius ir renka įkalčius, kad paremtų istorijos tiesą. Tačiau projektas pasisuka siaubingu posūkiu, kai studentai pasimeta miške ir pradeda girdėti siaubingus garsus.

„Blair Witch“ projektas pradėjo kalbų kalbos vartojimą rastą filmuotą medžiagą (rasta filmuota medžiaga). Tai pasakojimo technika siaubo filmuose ir maketaruose, kai visa išgalvota juosta ar esminė jos dalis pateikiama taip, tarsi ji būtų atrasta medžiaga. Šis filmas, kurio biudžetas mažesnis nei 25 000 USD, tapo vienu svarbiausių siaubo kino kūrinių.

 • Režisierius ir pilietybė: Danielis Myrickas ir Eduardo Sánchezas (JAV)
 • Metai: 1999 m
 • Trukmė: 81 minutė
 • Skyryba: 6,5 / 10 (IMDb); 5,1 / 10 (Filmaffinity); 86% (supuvę pomidorai)

23. „Babadook“

Amelija po smurtinės vyro mirties gyvena viena su sūnumi. Jų sūnus Samuelis gyvena siaubu dėl pabaisos, kuri jam pasirodo sapnuose ir grasina juos nužudyti. Kai jo namuose pasirodo persekiojanti pasakų knyga, pavadinta „The Babadook“, Samuelis įsitikina, kad „Babadook“ yra padaras, apie kurį jis svajojo. Amelija, vis labiau išsigandusi, priversta jį gydyti. Tačiau staiga ji ima jausti grėsmingą buvimą šalia savęs, kuris verčia ją galvoti, kad sūnaus baimės gali būti tikros.

Filmą apdovanojo Niujorko kritikų ratas. Sitgeso festivalyje ji laimėjo žiuri prizą ir geriausios aktorės apdovanojimą už Essie Davis, vaidinančią Ameliją. Žodžiu, hebrajų kalba „ba-badook“ reiškia „tikras, kad jis ateina“.

 • Režisierius ir pilietybė: Jennifer Kent (Australija)
 • Metai: 2014 m
 • Trukmė: 94 minutės
 • Skyryba: 6,8 / 10 (IMDb); 5,9 / 10 (Filmaffinity); 98% (supuvę pomidorai)

22. Paveldimas

Keista, „Graham“ namuose ima vykti po močiutės ir matriarcho mirties, kuris palikdavo savo namus dukrai Annie. Moteris su šeima persikelia į namus ir tikisi ten pamiršti vaikystėje iškilusias problemas. Tačiau Annie ir jos vaikai pradeda aiškintis paslaptingas ir vis labiau šiurpinančias paslaptis apie savo protėvius, bandydami įveikti paveldėtą grėsmingą likimą.

Šis filmas laikomas siaubo kino šedevru. Jos režisierių Ari Asterį įkvėpė klasikinis aštuntojo dešimtmečio siaubas. Jis buvo nominuotas už geriausią siaubo filmą ir aktorę Kritikų pasirinkimo apdovanojimai. Galite pamatyti HBO ar „Movistar Plus“, jei esate užsiprenumeravę.

 • Režisierius ir pilietybė: Ari Aster (JAV)
 • Metai: 2018 m
 • Trukmė: 126 minutės
 • Skyryba: 7,3 / 10 (IMDb); 6,6 / 10 (Filmaffinity); 89% (supuvę pomidorai)

21. Nosferatu, siaubo simfonija (Nosferatu, eine Symphonie des Grauens)

Paslaptingasis grafas Orlokas iškviečia Tomą Hutterį į savo atokią Transilvanijos pilį kalnuose. Paslaptingasis Orlokas siekia nusipirkti namą netoli Hutterio ir jo žmonos Ellen. Orlokui atskleidus savo vampyro prigimtį, Hutteris stengiasi pabėgti iš pilies, žinodamas, kad Ellenai gresia rimtas pavojus.

Tai nemokama Bramo Stokerio „Dracula“ adaptacija, kuri sugebėjo tapti vienu didžiausių vokiečių ekspresionizmo etapų. Tai nebylus siaubo filmas, tapęs klasika. Tai galite padaryti per „Prime“, jei esate užsiprenumeravę.

 • Režisierius ir pilietybė: FW Murnau (Vokietija)
 • Metai: 1922 m
 • Trukmė: 91 minutė
 • Skyryba: 7,9 / 10 (IMDb); 8/10 (Filmaffinity); 97% (supuvę pomidorai)

20. Dr. Caligari kabinetas (Das Cabinet des Dr. Caligari)

Karnavoje Vokietijoje Pranciškus ir jo draugas Alanas susitinka su pašėlusiu daktaru Caligari. Vyrai mato, kaip Caligari parodo savo lunatiką Cesare’ą, užhipnotizuotą vyrą, kuris, pasak gydytojo, …

Parašykite komentarą