5 geriausi boiliai karpiams

Karpių išrankumas mityboje verčia meškeriotojus sugalvoti naujų efektyvių jaukų. Boiliai laikomi vienu geriausių jaukų trofėjinėms žuvims gaudyti. Renkantis rutulio formos masalą karpiui, reikia atsiminti keletą dalykų.

Boiliai yra plaukiojantis ir skęsta. Jei apatinis paviršius pakankamai kietas, galima naudoti skęstančius modelius. Jie ilgai gulės dugne, kol žuvis aptiks masalą pagal kvapą ar patrauklią išvaizdą. Plaukiojantys rutuliai padeda žvejams, kai žvejojama rezervuare su dideliu dumblo sluoksniu. Kai įranga panardinama į dumblą, antgalis bus virš jo paviršiaus.

Medžiojant didelį grobį, pirmenybė turėtų būti teikiama dideliems boiliams. Tačiau tuo pat metu svarbu atsižvelgti į sezonines ypatybes. Tad šiltuoju metų laiku, kai karpis pasisavina daug maisto, jį gali privilioti ir didesnio nei 15 mm skersmens rutuliukai. Šaltame vandenyje žuvies medžiagų apykaitos procesai sulėtėja, ji mėgsta smulkesnį maistą. Geriausia rinktis 10-15 mm dydžio boilius.

Gali būti sunku rasti tinkamą žuvims skirtinguose vandens telkiniuose. kvapas. Ekspertai rekomenduoja laikytis šios taisyklės. Šiltuoju metų laiku karpius vilioja saldūs vaisių skoniai (braškių, slyvų, tutti frutti, karamelės). Pavasarį ir rudenį geriausiai tinka gyvūnų kvapai, pavyzdžiui, krabų ar žuvies kvapas.

Mūsų reitinge, remiantis karpių žūklės meistrų patirtimi, atrenkami geriausi boiliai įvairioms žvejybos sąlygoms.

Karpiniai boiliai yra puikus masalas tikslingai gaudant trofėjines žuvis. Nepaisant didelio pagaunamumo, rutuliukų pavidalo antgalis nebus panacėja. Žvejui svarbu susipažinti su žuvų polinkiais konkrečiame telkinyje. O po to, remdamiesi rezervuaro tradicijomis, galėsite pasirinkti masalą.

Kūrybiškumas turi būti ir naudojant boilius. Tikėtis, kad karpis ras vieną kamuoliuką, gulintį rezervuaro dugne, gana bergždžia. Visas arba supjaustytas masalas turi būti pridedamas prie masalo. Kartais tenka maitinti žuvį keletą dienų, kad priprastų prie boilių.

Atspėti karpių pirmenybę žvejybos dieną taip pat nelengva. Todėl meškeriotojai iš karto meta kelias meškeres su skirtingais boiliais. Kartais padeda kukurūzų ir boilių deriniai, plaukiojančių ir skęstančių modelių pusių derinys. Vertingu laimikiu gali pasigirti tik tie, kurie nuolat ieško rakto į gudrią žuvį. Sėkmės žvejyboje!