5 geriausi kepenų valgymo privalumai

Kaip žinome, baltymai yra gyvybiškai svarbūs sėkmei jūsų kūno rengybos metu. Tai yra raumenų statybinė medžiaga, be to, ji yra pagrindinė priemonė po treniruotės. Kartu su baltymų kokteiliais ar papildais turėtumėte įsitikinti, kad per parą vartojate pakankamai baltymų.
Galvodami apie klasikinius baltymų šaltinius, galime pagalvoti apie vištienos krūtinėlės, liesos faršo ar kalakutienos kepsnius. Bet ar kepenys gali būti jūsų naujas baltymas? Daugelis žmonių atsisako subproduktų kaip savo savaitės ruošinių sudedamosios dalies. Bet jiems trūksta triuko. Štai kodėl:

Aukštos kokybės baltymų šaltinis

Žinoma, tai nebūtų jūsų mėgstamiausias baltymų šaltinis, jei jame nebūtų daug baltymų. 100 g vištienos kepenų yra apie 172 kalorijas, o 100 šių kalorijų gaunama iš baltymų. Tai reiškia, kad kalorijų kiekis yra mažesnis nei 100 g vištienos krūtinėlių, tačiau baltymų vis tiek yra daugiau – tai nieko nereikia!

Kepenyse yra daug geležies

Vištienos kepenys, ypač, yra supakuotos su geležimi. Kepenyse randama geležis yra lengvai virškinama organizme. Geležis padeda organizmui sukurti raudonąsias kraujo ląsteles ir palaiko jūsų kraują sveiką. Padidėjęs geležies kiekis taip pat gali padėti kovoti su nuovargiu. Taigi turėsite daugiau energijos sutriuškinti tuos PB!
Negana to, geležis padeda organizmui metabolizuoti baltymus. Taigi jis ne tik suteikia jums baltymų, bet ir padeda juos naudoti.

Ar pastaruoju metu jautėtės išsekęs? Vos pasikelkite laiptais, nesisukdami, nors esate fiziškai pasirengęs? Jums gali trūkti geležies – ypač jei esate moteris. Pasitarkite su gydytoju, patikrinkite geležies kiekį ir į maistą įpilkite šiek tiek kepenų – ne kiekvieną dieną!

švarios ir spaudos pratimų technikos treniruotės

Trūkstamas B vitaminais

Kepenyse yra daug folio rūgščių, vandenyje tirpių B grupės vitaminų. Idealiu atveju suaugusieji turi suvartoti maždaug 1,5 mcg vitamino B12 per dieną, todėl nusileiskite į prekybos centrą ir pažiūrėkite, kas siūloma.

Dėl to kepenys tampa dar vertingesnės kaip energijos šaltinis. Be to, jie padeda prižiūrėti ir taisyti elementus. Vienas pagrindinių vitaminų yra B12, kurio organizmas pats negali pasigaminti ir turi vartoti.

Vitaminas A

Kepenėse taip pat yra labai daug vitamino A, todėl nėščioms moterims patariama jų nevalgyti. Tačiau nėščiosioms tai puiki žinia mūsų odai ir regėjimui. Švytėkime mergaites!

Jie ekonomiški

Standartiniuose prekybos centruose už kg vištienos kepenų galite mokėti mažiau nei 3 svarus, o jautienos kepenys – mažiau nei 2 svarus. Jų taip pat galite rasti užšaldytų už dar mažesnę kainą – puikiai tinka tiems valgio ruošimo sekmadieniams. Tai daro juos daug pigesniu variantu nei daugelis „įprastų“ mėsos šaltinių.

išsekimo treniruotė

Mitų griovėjas: kepenyse yra daug toksinų

Pagrindinė kepenų funkcija yra valyti toksinus. Tačiau priešingai, nei manoma, tai nereiškia, kad valgyti kepenis reiškia valgyti iš organizmo išvalytus toksinus. Kepenų užduotis yra visiškai atsikratyti toksinų, o ne jų kaupti.

Mitų griovėjas: jiems sunku gaminti maistą

Kepenys anksčiau buvo labai populiarus mėsos šaltinis ir maistui gaminti nereikia daugybės subtilumų. Galite kepti keptuvėje, kaip ir vištienos krūtinėlę, ir žinosite, kada ji iškeps, kai spalva pasikeis. Į keptuvę įdėję paprasčiausiai svogūnų ir vyšninių pomidorų, galėsite skaniai pavalgyti. Taip pat galite įtraukti į pyragus, troškinius ir kitus receptus, kuriems būtų naudingas sodrus mėsos skonis.