5 nuostabios Psyllium Hu naudos sveikatai

Nors psyllium lukštas nėra akivaizdus priedas, palaikantis jūsų sveikatos ir našumo tikslus, šis tirpus pluoštas suteikia daugybę naudos sveikatai, kuri greičiausiai jus nustebins, neatsižvelgiant į jūsų tikslus. Nesvarbu, ar norite susmulkinti kūno riebalus, ar tiesiog pagerinti bendrą savijautą, jūsų padengtas mūsų 5 taškų psyllium lukštų miltelių vadovas.

Šiame straipsnyje rasite:

5 nuostabios Psyllium Husk naudos sveikatai

Psyllium lukšto nauda

1. Gliukozės kontrolė

Gerai sveikatai būtina kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje. Įrodyta, kad į dietą įtraukus psyllium lukštą, kontroliuojamas cukraus kiekio kraujyje padidėjimas po valgio, sumažinant absorbuojamų angliavandenių kiekį.1 Tai padeda sumažinti bendrą valgį po avarijos.

Be to, psyllium luobelė padeda pagerinti ilgalaikę gliukozės kontrolę.2

2. Pagerėjusi širdies sveikata

Į gelį panašus pluoštas, sukurtas, kai psylis absorbuoja vandenį, taip pat gali vaidinti svarbų vaidmenį mažinant mūsų „blogojo“ MTL (mažo tankio lipoproteinų) cholesterolio kiekį, neturėdamas jokio poveikio mūsų „gerajam“ DTL (didelio tankio lipoproteinų) cholesterolio kiekiui panašiu būdu. cholesterolio kiekį mažinančių vaistų mechanizmo.3 Šis mechanizmas apima psyllio prisijungimą prie tulžies rūgščių žarnyne ir užkerta kelią jų pakartotinai absorbcijai. Tai turi reikšmingos įtakos mūsų sveikatai, nes tyrimai rodo, kad didelis MTL cholesterolio kiekis yra susijęs su įvairiomis širdies ir kraujagyslių ligomis.4

3. Svorio metimas

Dietos metu alkio jausmas po valgio yra pernelyg dažnas ir gali akimirksniu visiškai sugadinti gerai suformuotą programą. Nors ilgalaikis neigiamas energijos balansas (ilgalaikis laiko tarpų valgymas mažiau kalorijų nei sunaudoja organizmas) yra esminis metant svorį, didelis psyllium lukšto kiekis skaidulų gali būti puiki priemonė turėti svorio metimo dirže, nes jį papildžius įrodyta, kad tai padeda sulėtinti maisto virškinimą skrandyje ir padidinti sotumo jausmą po valgio.5

Atsižvelgiant į tai, studijos6,7 parodė didelį svorio netekimą, į dietą įtraukus psylio lukštą. Nors tai savaime yra įspūdinga, šie tyrimai taip pat rodo ilgalaikį ir laipsnišką svorio metimą, o paskutiniaisiais programos mėnesiais svoris nepadidėja.

4. Padeda laikytis dienos skaidulų rekomendacijų

Kiekviename arbatiniame šaukštelyje psyllium lukšto yra stulbinantis 5 g skaidulų, tai yra maždaug 15% jūsų dienos pluošto poreikio ir 200 g garinto brokolio ekvivalentas. Atsižvelgiant į tai, kad vidutinis pluošto suvartojimas JK yra 10–15 g mažesnis už rekomenduojamas vertes8 (Medicinos institutas rekomenduoja 14 g / 1000 kcal), ypač tiems, kurie vartoja mažai angliavandenių turinčias dietas, svarbu nepamiršti kasdienio skaidulų kiekio.

Kadangi mažai ląstelienos turinčios dietos, be kita ko, yra širdies ir virškinimo trakto problemų rizikos veiksnys, akivaizdu, kad reikia spręsti šį mažą suvartojimą. Nors šią naudą galima pasiekti naudojant įvairius viso maisto šaltinius, kiekvieną dieną pridedant po 1-2 arbatinius šaukštelius psyllium lukšto, galima greitai ir efektyviai pašalinti skaidulų trūkumą mūsų dietose.9

5. Skatina natūralų tuštinimąsi

Sveika žarnyno veikla yra būtina norint užtikrinti optimalią sveikatą ir išvengti virškinimo trakto problemų, tokių kaip vidurių užkietėjimas ir vėlesni hemorojus. Tai ne tik kenkia mūsų sveikatai, bet ir gali paveikti mūsų veiklą arba visai neįmanoma mankštintis.

Šiuo tikslu įrodyta, kad psyllium turi aiškų vidurius laisvinantį poveikį ir padeda pagerinti žarnyno reguliarumą ir yra labai rekomenduojamas kenčiantiems nuo lėtinio vidurių užkietėjimo.10

Lyginant su kitais maistinių skaidulų šaltiniais, psyllis yra vienas iš efektyviausių su žarnynu susijusių problemų, kartu siejamas su mažiau šalutinių poveikių, tokių kaip pilvo pūtimas ir dujos.

Be to, psylio papildai taip pat neturi glitimo ir tinka sergantiems celiakija.

Kas yra psyllium luobelė?

Psyllium lukštai yra pluošto forma, gaunama iš Azijos psyllium sėklų lukštų Plantago augalų gentis. Sėklos gali būti susmulkintos į miltelius ir suteikti daug tirpių skaidulų. Virškinimo sistemoje tirpios skaidulos absorbuoja vandenį, kad sulėtintų virškinimą ir įvairių maistinių medžiagų, esančių jūsų maiste, absorbciją.

Nors psyllium yra kliniškai naudojamas kaip vidurius laisvinantis vaistas, jis taip pat teikia daug kitų privalumų sveikatai, įskaitant trumpalaikę ir ilgalaikę gliukozės kontrolę, svorio netekimą, širdies ir kraujagyslių sveikatos pagerėjimą ir virškinimo trakto problemų, tokių kaip vidurių užkietėjimas, sumažėjimą. Be to, psyllium neturi glitimo, todėl jis tinka sergantiems celiakija.

moteris geria papildą

Psyllium lukšto dozė ir šalutinis poveikis

Nors nėra bendro sutarimo dėl optimalios dozės, dauguma teigiamų padarinių pastebima vartojant po 3,5–5 g (sumaišius su 250–500 ml vandens) vieną – du kartus per dieną prieš valgį. Vartojant didesnes psylio dozes, patariama padidinti sumaišyto vandens kiekį. Nerekomenduojama vartoti psyllio be vandens, nes tai gali sukelti seilių patekimą į burną ir paskesnį užspringimą.

Patartina pradėti nuo mažesnio psyllium lukšto kiekio ir pradėti nuo 3,5 g vieną kartą per dieną pirmąją savaitę, antrąją savaitę padidinant iki du kartus per dieną. Taip yra todėl, kad per daug per anksti gali pasireikšti pilvo pūtimas, diskomfortas ir mėšlungis.

Paimkite namo pranešimą

Psylio lukštai yra puikus tirpių skaidulų šaltinis ir gali suteikti daugybę naudos sveikatai, pradedant nuo svorio metimo iki širdies ir kraujagyslių bei virškinimo sistemos pagerėjimo. Taigi, nepaisant jūsų tikslo, psyllium luobelė gali pasiūlyti nebrangų ir efektyvų būdą palaikyti sveiką mitybą ir aktyvų gyvenimo būdą.

Mūsų straipsniai turėtų būti naudojami tik informaciniais ir švietimo tikslais ir nėra skirti laikyti medicininėmis konsultacijomis. Jei nerimaujate, prieš pradėdami vartoti maisto papildus arba atlikdami didelius dietos pakeitimus, pasitarkite su sveikatos specialistu.