6 geriausi dantukai

Dantukas – vienas pirmųjų vaiko žaislų, padedantis kūdikiui dygstant dantukams, kai pradeda skaudėti ir niežėti dantenas. Šiame amžiuje mus supantis pasaulis pažįstamas burnos pagalba: mažasis žmogus ragauja visko. Todėl geriausiems kūdikių dantukams keliami griežčiausi reikalavimai:

  • jie neturėtų turėti mažų dalių ir aštrių kampų;
  • gamyboje turėtų būti naudojamos tik saugios medžiagos;
  • juos galima dažnai plauti ir lengvai dezinfekuoti;
  • Žaislas turi būti patvarus, kad vaikas negalėtų nuplėšti ar nukąsti jo gabalėlio.

Be to, gamintojas turi pasirūpinti naudojimosi patogumu, kad mažylis daiktą nesunkiai laikytų rankenėlėse, o dantukų forma ir paviršius tiktų vaikų dantenoms.

Paprastai jie gaminami iš silikono ir plastiko, rečiau naudojami sintetiniai audiniai, kurie lengvai nusivalo nuo nešvarumų ir greitai išdžiūsta. Žemiau pateikiami sėkmingiausi modeliai, kurie pasirodė patys įdomiausi ir kokybiškiausi, dėl kurių jie pelnė daug teigiamų atsiliepimų iš mamų (forumuose ir specializuotose svetainėse) ir įsimylėjo daugumą vaikų.

Kurį dantuką geriau pirkti kūdikiui?

Parduotuvėse galima rasti dantukų kiekvienam skoniui: ir paprastų žiedelių, ir įvairių žaislų, kurie turi specialias zonas, kurias vaikui bus patogu ir malonu kramtyti. Kažkam labiau patinka maži žiedeliai, kuriuos kūdikis gali laikyti viena ranka, kažkam labiau patinka žaislai, kuriuos galima pakabinti ant lovelės.

Deja, labai sunku iš anksto nuspėti, kaip kūdikiui tiks tas ar kitas žaislas. Tačiau tėvai turėtų būti atsakingi už šio dalyko pasirinkimą. Pirkdami turite apžiūrėti ir paliesti gaminį, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  • ar ant jo paviršiaus yra dažų, kurie galėtų nusilupti;
  • ar yra kokių nors smulkių dalių ar daiktų, kurie gali nukristi arba sulūžti darbo metu;
  • Kaip gerai atrodo žaislas?
  • ar gamintojas turi saugos sertifikatą – geros įmonės gamina žaislus nurodytos sudėties pakuotėse.

Geriausia rinktis firminius dantukus, nes jie labiau nepakenks ir labiau patiks vaikams. Dėl patogaus dantukų mažylis pajus palengvėjimą, o ryškūs ir įdomūs žaislai jį linksmins ir prisidės prie vystymosi. Kartais vaikui labiau patinka paprastas dantų dygimo žiedas nei daugiafunkcinis barškučio žaislas.