6 geriausi šunų šampūnai

Šunys turi sudėtingą ryšį su plovimu. Bet bet kokios veislės šuns šeimininkas vaistinėlėje turėtų turėti specialų šunų šampūną. Odos ir kailio savybės priklauso nuo šuns veislės: kiekviena veislė turi savo rekomendacijas, kaip dažnai maudyti gyvūną. Tačiau tarp skirtingų veislių atstovų visada atsiranda mėgėjų pasinerti į šiukšlyną ar griūti į kokį ypač kvapnų radinį lyg negyva pelė.

Kodėl negalima nuplauti šuns šeimininko mėgstamu galvos valikliu? Gyvūnams reikia savo, specialaus šampūno, kuris bus nuplaunamas be pėdsakų, nuvalant kietą kailį ir ant jo paliekant tik lengvą kvapą. Tai toks geidžiamas produktas, kad skirtingos įmonės gamina daugybę naminių gyvūnėlių šampūnų rūšių. Pažvelkime į pagrindines kategorijas.

Kuris šampūnas geriausiai tinka jūsų šuniui?

Šunų priežiūra yra svarbi šuns priežiūros dalis, ypač jei augintinis turi ilgus plaukus ar dalyvauja parodose. Bet kokia priemonė turi būti parenkama individualiai, atsižvelgiant į gyvūno savybes, nes net brangiausias ir geriausias šampūnas gali netikti jūsų augintiniui.

Daugumai šunų naudojami paprasti stiprinantys arba kondicionuojantys šampūnai. Pigmentacijos stiprintuvams geriausiai tinka juodos arba baltos veislės. Greitai priežiūrai parodose ar kelyje galite naudoti purškiamą šampūną. Bet kuriam gyvūnui rekomenduojama naudoti ploviklius tik esant būtinybei. Per dažnas maudymasis gali išsausinti odą, todėl kailis tampa nuobodus ir trapus.

Ypač atidūs šampūno pasirinkimui turėtų būti alergiškų šunų, o taip pat ir šviesių veislių šunų šeimininkai, kurie dažnai būna itin jautrūs įvairiems kosmetikos komponentams. Esant rimtoms odos problemoms, niežėjimui ir dirginimui, geriau pasikonsultuoti su veterinaru: gal geriau tokiam šuniui nusipirkti gydomąjį šampūną ir išsitirti dėl odos ligų.