6 geriausias maistas jūrų kiaulytėms

Jūrų kiaulytės, maži protingi graužikai, kilę iš Pietų Amerikos, užkariavo daugelio žmonių širdis. Pagrindinis šių gyvūnų maistas gamtoje yra augalinis maistas, todėl jų organizmas išmoko skaidyti skaidulas, ištraukdamas iš jų maistines medžiagas, dėka ilgo žarnyno ir specialių mikroorganizmų – simbiontų. Bet koks virškinimo sutrikimas lemia naudingų mikrobų mirtį, o jūrų kiaulytė sunkiai suserga, todėl labai svarbu pasirinkti geriausią jūrų kiaulyčių maistą ir laikytis šėrimo režimo.

Kitas šių graužikų organizmo bruožas yra nesugebėjimas sintetinti vitamino C, kaip tai daro dauguma kitų gyvūnų. Askorbo rūgštis turi būti tiekiama su maistu kiekvieną dieną. Kiekvieną dieną jūrų kiaulytėms turėtų būti duodama pagrindinio sauso pašaro, kurį sudaro džiovinti vaisiai, daržovės, grūdai, žolelių granulės ir vitaminų/mineralų mišinys, taip pat šienas ir sultingi augaliniai maisto produktai.

Kaip išsirinkti geriausią ėdalą jūrų kiaulytėms?

Sausą ėdalą jūrų kiaulytei reikia duoti griežtai pagal režimą, 2-3 kartus per dieną, pašalinant nesuvalgytus likučius praėjus kuriam laikui po šėrimo. Renkantis maistą svarbu sutelkti dėmesį į junginys: Kuo daugiau skirtingų natūralių žolelių jūrų kiaulytės racione, tuo geriau. Didelis ląstelienos kiekis, nedidelis grūdų ir kitų paprastų angliavandenių kiekis arba jų visiškas nebuvimas rodo, kad mityba yra tinkamai sukomponuota.

Optimalu, jei pašare yra tik granulės. Jie neturėtų būti ryškios spalvos – graužikai nekreips dėmesio į maisto spalvą, dedama dažiklių, kad gabalėliai būtų vizualiai patrauklūs šeimininkams. Natūralios spalvos, malonus žolelių kvapas, įvairi žolelių sudėtis be paprastų angliavandenių, geriausia su vitaminu C – tai gero maisto jūrų kiaulytėms požymiai.

Nepamirškite apie šviežio geriamojo vandens pakankamu kiekiu – jis visada turi būti gertuve. Jei gyvūnas neturi apetito net vieną dieną, kreipkitės į veterinarijos gydytoją.