6 geriausias žiurkėnų maistas

Žiurkėnai dažnai dovanojami kaip pirmasis augintinis vaikams kaip nepretenzingi ir juokingi gyvūnai. Nepaisant to, jiems reikia sukurti tinkamas gyvenimo sąlygas, kuo artimesnes natūralioms. Viena iš pagrindinių sąlygų – tinkamos mitybos pasirinkimas.

Žiurkėnai yra stepių gyvūnai, jų laukiniai giminaičiai daugiausia minta įvairiais grūdais ir sėklomis, tačiau gali ėsti ir žolę, uogas, vabzdžius ir net mėsą (taip, skirtingai nei daugelis graužikų, šie gyvūnai kartais nemėgsta valgyti mėsos). Tinkamus maisto mišinius grūdų pagrindu su džiovintomis žolelėmis ir baltymų papildais, praturtintus vitaminais, mineralais ir kitomis naudingomis medžiagomis, lengviausia įsigyti naminių gyvūnėlių parduotuvėje. Jei periodiškai paįvairinsite tokią dietą šviežiais vaisiais, daržovėmis ir žolelėmis, galite nesijaudinti dėl gyvūno sveikatos. Svarbiausia pasirinkti gerą atsakingą pašarų gamintoją.

Kaip išsirinkti geriausią žiurkėno maistą?

Geriausio maisto pasirinkimas priklauso nuo žiurkėno amžiaus ir būklės. Baltymų produktais praturtinti pašarų mišiniai tinka jaunoms gyvulėms, taip pat nėščioms ir žindančioms patelėms. Grūdai be gyvulinių priedų gali būti naudojami tik vyresniems gyvūnams, kitu atveju baltyminius produktus reikės įvesti patiems. Beveik idealios sudėties galima vadinti maisto gamintoju JR Farm.

Nykštukinius žiurkėnus (Djungarian, Taylor, Campbell, Roborovsky) geriausia šerti specialiu maistu, nes jų medžiagų apykaita, palyginti su stambiais kolegomis, yra pagreitinta. Maistas su dideliais gabaliukais ir granulėmis jiems visiškai netinka. Graužikai yra linkę per daug priaugti svorio ir susirgti diabetu, todėl cukrus ir medus pašaruose yra labai nepageidaujami.

Sausus grūdų pašarus reikia duoti 2 kartus per dieną, pagrindinė porcija – vakare. Geriau vadovautis gamintojo rekomendacijomis dėl ėdalo kiekio, nes didžiąją maisto dalį gyvūnas nesuės, o saugos.

Be išimties visiems žiurkėnams kasdien reikia nedidelio kiekio šviežio, sultingo maisto, taip pat švaraus vandens, kurį galima gerti neribotais kiekiais.