7 geriausi akvariumų gamintojai

Šiuolaikinis akvariumas – tai ne paprastas stiklinis indas, o visa sistema, skirta sukurti povandeninį šedevrą. Akvariumai yra nuostabi puošmena, jie drėkina orą ir padeda kovoti su stresu, parodydami mums povandeninio pasaulio grožį.

Kai kur galite rasti nuostabių povandeninių sodų ar koralų rifų, o kažkur nuobodu laivu su purvinu vandeniu, plastikiniais augalais ir sergančiomis žuvimis – viskas priklauso nuo savininko žinių ir įgūdžių. Tačiau akvariumas prasideda, visa to žodžio prasme, kartu su vandeniu, dirvožemiu, įranga ir gyventojais, pirmiausia įsigyjant patį stiklinį namą, „stiklainius“, kaip sako akvariumininkai.

Gyvūnų parduotuvėse yra nemažai gamintojų, kurie gamina viską, kas reikalinga povandeniniams gyventojams išlaikyti. Yra ir valstybinio biudžeto, ir profesionalių. Modeliai skiriasi tūriu ir forma, tačiau kiekvienas akvariumo gamintojas turi ir savo ypatybes.

Kurios įmonės akvariumą geriau pirkti?

Pradedantiesiems akvariumininkams pakaks įsigyti vienos populiariausių firmų akvariumą, į komplektą įtraukus reikiamą įrangą. Dauguma jų tinka kurti paprastai ekosistemai, laikyti daugiau ar mažiau nepretenzingas žuvis ir augalus.

Labiau patyrę žmonės, kaip ir profesionalai, jau pradeda įsigyti specialius indus, labiau žinomus siauruose sluoksniuose nei gyvūnų parduotuvių pardavėjai. Tai yra pripažinti pasauliniai akvariumo įrangos lyderiai, tokie kaip ADA, Eheim ir Dennerle. Šiuose stikliniuose namuose jau galite sau leisti skraidyti kūrybiškumui, jie tinka kurti akvavaizdžius, nano akvariumus ar laikyti kaprizingas rūšis.

Bet kokiu atveju akvariumo tipą reikia pasirinkti iš anksto, pagal tai, kokius gyventojus jame planuojama įsikurti. Geri namai ir tinkama priežiūra užtikrins gyvūnų ir augalų sveikatą bei jų šeimininko džiaugsmą.