Pirmoji pagalba apsinuodijus

Vasaros sezono metu ypač aktuali apsinuodijimų tema: atsiranda grybų, uogų, ne visada pavyksta susekti vaikus, kurie sugeba į burną įsikišti bet kokį žolės stiebelį ar keletą valandų laiko saulėje. . Šalies sąlygomis sanitarijos lygis taip pat smunka, galbūt apsinuodijama pasenusiu maistu.

Apsinuodijimo maistu simptomai paprastai yra:: galimas vangumas, pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas, viduriavimas, karščiavimas, kai kuriais atvejais – odos bėrimai, jei apsinuodijama kokia nors chemine medžiaga, dusulys, galvos svaigimas, stiprus silpnumas, neryškus matymas.

Tačiau tie patys simptomai gali būti rimtos ligos pradžios požymiai. Todėl nesigydykite – tikslią diagnozę gali nustatyti tik gydytojas! Šiame straipsnyje mes jums pasakysime, kaip suteikti pirmąją pagalbą apsinuodijimo atveju prieš atvykstant gydytojui arba susidoroti su švelniausiais žinomos kilmės apsinuodijimais.

1 veiksmas: apsinuodijimo diagnozė

Norint tinkamai suteikti pirmąją pagalbą – reikia tiksliai žinoti apsinuodijimo priežastį. Simptomai, panašūs į apsinuodijimą, būdingi daugeliui infekcinių ligų ir uždegiminių procesų. Jei jaučiate skausmą, paprašykite nukentėjusiojo parodyti, kur jis yra. Jei jis rodomas dešinėje pusėje, tai visai įmanomas apendicito priepuolis, tada reikia skubiai siųsti asmenį į ligoninę. Jei išmatose matomas kraujas, tai yra rimtos infekcinės ligos požymis iki choleros. Tokiam ligoniui galima duoti tik ramunėlių ar žaliosios arbatos antpilo, kad nebūtų dehidratacijos, tačiau namuose jo gydyti negalima. Taip pat NEgydome namuose esant traukuliams, sąmonės netekimui ar sąmonės netekimui. Jokiu būdu nedėkite šildymo pagalvėlės ant skrandžio, kol tiksliai nežinoma, kas yra ligos priežastis.

Apklauskite ligonį: ką jis valgė, ką gėrė, kokius žolės stiebus kramtė, kuo gydėsi, ar neatrodė, kad maistas keisto skonio, ar jis nerimavo su purkštukais ir kitomis cheminėmis medžiagomis. Paprastai tai padeda nustatyti apsinuodijimo priežastį. Išmatuokite temperatūrą, apsinuodijus maistu ji dažniausiai pakyla iki 38 laipsnių.

Švelniai apčiuopkite paciento skrandį (padėtis ant nugaros, keliai sulenkti): apsinuodijus skausmas dažniausiai kaupiasi skrandžio srityje, tiesiai virš bambos.

2 veiksmas: paruoškite viską, ko jums reikia

Jei apsinuodijama valgant, geriant, netyčia išgėrus tabletes ir pan., pacientas turės išplauti žarnyną, kad padėtų pacientui. Norėdami sukelti vėmimą, paruošiame litrą šilto virinto vandens su priedais (pasirenkame vieną dalyką, kuris yra po ranka):

  • du ar trys maišeliai ramunėlių arba mėtų, užplikyti 100 g verdančio vandens;
  • kalio permanganatas (atskirame dubenyje skiedžiame kelias dešimtis grūdelių, jiems ištirpus supilame į bendrą dubenį, tirpalo spalva šviesiai rausva);
  • 2-3% sodos tirpalas;
  • žalioji arbata (0,5 arbatinio šaukštelio 100 g verdančio vandens, užplikyti, leisti užvirti 10 min., tada per sietelį supilti į indą su vandeniu).

Apytiksliai tokios pačios proporcijos laikosi ir ruošiant tirpalą klizmai, jos tik perskaičiuojamos iki reikiamo tūrio (vaikiui – 0,5 l, paaugliui – 1 l, suaugusiam – 1,5-2 l).

Ant sofos ar lovos ištiesiame aliejinę šluostę, uždengiame rankšluosčiu – čia bus daroma klizma.

3 veiksmas: nuodingos medžiagos pašalinimas sukeliant vėmimą

Suaugusio žmogaus įkalbinėti nereikia, jis pats supranta, kad reikia išvalyti skrandį nuo nepageidaujamų medžiagų. Vaikui reikia meiliai paaiškinti, kaip ši procedūra jam padės, įtikinti atsigerti vandens (jam užtenka pusės litro puodelio). Pageidautina, kad prie tualeto ar kriauklės ligonis išgertų dezinfekcinio nuoviro, nes gali staiga prasidėti vėmimas.

Jei visas vanduo išgertas ir nevėmimas, patarkite pacientui uždėti du pirštus – rodomąjį ir vidurinį – ant liežuvio šaknies. Bandant vemti, vaikas turi būti laikomas taip, kad jis nepasilenktų per žemai – maisto dalelės gali patekti į kvėpavimo takus, pacientas gali prarasti pusiausvyrą. Paprastai per 3-5 minutes beveik visas vanduo kartu su išvemto maisto dalelėmis išeina kaip vėmalai. Po to turėtumėte šiek tiek pailsėti ir gerti mėtų arba ramunėlių arbatą.

4 žingsnis: gaubtinės žarnos valymas klizma

Pacientas paguldomas ant uždengtos alyvos šluostės ant kairiojo šono, kojos sulenktos per kelius. Klizmos galiukas turi būti suteptas vazelinu arba augaliniu aliejumi, kad nepažeistumėte gleivinės …