7 geriausi akvariumų kompresoriai

Žuvys ir augalai po vandeniu taip pat kvėpuoja deguonimi, kaip ir sausumos gyvi organizmai. Be šių dujų neapsieisi, nesvarbu, ar gyveni sausumoje, ar jūros gelmėse.

Natūraliuose vandens telkiniuose deguonį gamina augalai (dieną, vykstant fotosintezei, gamina deguonį, o naktį, poilsio metu pasisavina išskirdami anglies dvideginį) ir palaipsniui ištirpsta iš oro, o vandens sluoksniai. sumaišyti. Tačiau uždaroje mažo tūrio sistemoje, kuri yra akvariumas, tai atsitinka mažiau. Be to, šiltame vandenyje dujos labai prastai tirpsta. Išeitis – įsigyti kompresorių, kuris nuolat tiekia deguonį, leisdamas burbuliukus per vandens stulpelį.

Kompresoriai akvariumams gali būti stūmokliniai ir vibraciniai, vidiniai ir išoriniai, autonominiai (maitinami baterijomis) ir elektriniai. Tačiau net ir mažiausiam akvariumui reikia kompresoriaus.

Kaip išsirinkti gerą kompresorių akvariumui?

Bet kurį akvariumą, net ir mažiausią, reikia vėdinti. Visų pirma, akvariumininkams rūpi 3 kompresorių savybės: galia, triukšmingumas ir ilgaamžiškumas. Mažiau svarbios yra išlaidos, nors ne visi gali sau leisti geriausią įrangą.

Jei akvariumas yra miegamajame, geriau pasirinkti tyliausią įrenginį. Dideliems kiekiams galia yra svarbi: net ir esant deklaruotam puikiam našumui, ne kiekvienas kompresorius gali „pramušti“ aukštą vandens stulpelį. Pagal šiuos rodiklius „Schego“ ir „Eheim“, kuriais pasitiki profesionalai visame pasaulyje, buvo ir išlieka lyderiais. Tačiau toks pirkinys negali būti vadinamas biudžetiniu.

Pradedantiesiems mėgėjams, pradedantiems vidutinio dydžio akvariumus, tiks dažniausiai parduodami prietaisai, kuriuos nesunku rasti bet kurioje naminių gyvūnėlių parduotuvėje. Tai, visų pirma, gamintojai JBL, Tetra, Aquael ir Hagen. Jie išsiskiria šlove, kokybe ir patikimumu už prieinamą kainą. Pigesni kompresoriai paprastai tarnauja ne taip ilgai.

Be to, noriu pridurti, kad nė vienam akvariumo savininkui nepakenktų atsarginis baterijų ar akumuliatoriaus variantas, užtikrinantis, kad žuvys bet kokioje situacijoje nepertraukiamai aprūpintų deguonimi. Šis prietaisas, be kita ko, pravers žvejojant.